App Store Google Play

Самопоміч заявляє про неприпустимість створення супермонополії на хлор в Україні

01.03.2019 11:40
Самопоміч заявляє про неприпустимість створення супермонополії на хлор в Україні

На минулій сесії Дніпропетровської обласної ради було прийнято рішення про включення до переліку об’єктів, які підлягають приватизації, Аульську хлорпереливну станцію. Об`єднання "Самопоміч" на Січеславщині виступило проти приватизації стратегічного об`єкта України. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на публічну сторінку об`єднання у Facebook.

"Голосування «за» більшості депутатів ради є яскравим прикладом того, як об’єкти критичної інфраструктури передаються в руки олігархів.
Всі ми пам’ятаємо, як у липні 2018 року ДніпроАзот, у власних інтересах, зупинив виробництво рідкого хлору, який використовується для очистки питної води, чим поставив під загрозу забезпечення чистою питною водою майже половину України на тривалий період. Запобігти катастрофі вдалось завдяки запасам хлору на ТОВ Аульській хлорпереливній станції, яка знаходиться на балансі Дніпропетровської обласної ради", - зазначається у повідомленні.

Наразі піднімається питання щодо звернення до суду для розгляду правомірності прийняття цього рішення. У Самопомочі наголошують, у випадку приватизації даного підприємства, ДніпроАзот отримає супермонополію на підготовку питної води для населення та величезний важіль для економічного та політичного тиску.

"На сьогоднішній день олігархат, володіючи медіахолдингами, підприємствами державного значення та політичними партіями, має необмежений ресурс, що дозволяє впливати на прийняття рішень органами влади як на місцевому, так і на державному рівні у власних інтересах задля монополізації бізнесу. Об’єкти критичної інфраструктури, такі як облгаз, обленерго та інші повинні належати тільки громаді!", - говориться у повідомленні.

Зазначимо, 22 лютого більшість депутатів двічі проголосувала за виставлення АХПС на аукціон і подальшу приватизацію станції. Наразі майновий комплекс АХПС знаходиться у комунальній власності громади області й успішно здається в оренду трудовому колективу. Угода про оренду укладена на довгі роки вперед, але це не зупинило депутатів під час голосування. Варто зауважити, що колектив Аульської станції заявляв, що буде захищати свої права, адже таке рішення суперечить законодавству.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...