App Store Google Play

Дніпряни просять відновити унікальну історичну будівлю лікарні Червоного Хреста та створити там музей

1 Березня 09:00
Дніпряни просять відновити унікальну історичну будівлю лікарні Червоного Хреста та створити там музей

Дніпряни звертаються до міської влади з вимогою звернути увагу на кутову будівлю лікарні Червоного Хреста і створити там музей госпіталів і військової медицини Дніпра. Відповідне звернення опубліковане на сайті місцевих петицій, передає Дніпроград.

Наразі лікарня має статус будівлі пам’ятки архітектури місцевого значення №106/107. Знаходиться вона на розі вулиць Короленка і Костомарівської.

Зазначається, що у 1854 році під керівництвом відомого хірурга та діяча Червоного Хреста М.Пірогова у місті створено перший госпіталь, а невдовзі їх діяло вже 23. З часів Першої світової війни діяв госпіталь і у лікарні Червоного Хреста. Союз робітників подарував лікарні власну ділянку (вул.Короленко, 20а), де у 1915-1916 роках велося будівництво каплиці Червоного Хреста, яка була оголошена храмом-пам'ятником воїнам, загиблим у війні.

"Збереження хоча б частини унікальної історичної будівлі лікарні Червоного Хреста одного з провідних архітекторів міста Г.Панафутіна (автора Історичного музею, Будинку Мізко та інших знакових будинків) та створення в ньому Музею госпіталів і військової медицини Дніпра є громадянським обов’язком містян, активістів міжнародної організації Червоного Хреста та міської влади", - йдеться у петиції.

У свою чергу дніпровський історик Віктор Єкшов на своїй сторінці у Facebook зазначив, що будівля лікарні Червоного Хреста є другою і останньою будівлею в місті після Будинку Хрінникова, яка має елементи українського архітектурного стилю. Історія створення лікарні тісно пов'язана з Дмитром Яворницьким.

"Лікарняна історія тилового міста має практично двохсотрічний відтинок часу, насправді ж  витоки її йдуть ще з козацької доби. Є про що казати, є базис, на фундаменті якого можна і варто створити музей. Тим паче, що пропозиція виникла не на порожньому місці,  є розробка. Музей-лікарня - це й оригінальний туристичний резонанс для Дніпра, що дозволить долучити туристів та школярів-відвідувачів, пожвавить екскурсійний рух у місті. Віддалені аналоги - це аптеки-музеї у Львові та Харкові. Але  то інше. І далеко від нас. А в Дніпрі є, про що розповідати", - зауважив Віктор Єкшов.

Підписати петицію можна за посиланням.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...