App Store Google Play

Дніпряни просять відновити унікальну історичну будівлю лікарні Червоного Хреста та створити там музей

01.03.2019 09:00
Дніпряни просять відновити унікальну історичну будівлю лікарні Червоного Хреста та створити там музей

Дніпряни звертаються до міської влади з вимогою звернути увагу на кутову будівлю лікарні Червоного Хреста і створити там музей госпіталів і військової медицини Дніпра. Відповідне звернення опубліковане на сайті місцевих петицій, передає Дніпроград.

Наразі лікарня має статус будівлі пам’ятки архітектури місцевого значення №106/107. Знаходиться вона на розі вулиць Короленка і Костомарівської.

Зазначається, що у 1854 році під керівництвом відомого хірурга та діяча Червоного Хреста М.Пірогова у місті створено перший госпіталь, а невдовзі їх діяло вже 23. З часів Першої світової війни діяв госпіталь і у лікарні Червоного Хреста. Союз робітників подарував лікарні власну ділянку (вул.Короленко, 20а), де у 1915-1916 роках велося будівництво каплиці Червоного Хреста, яка була оголошена храмом-пам'ятником воїнам, загиблим у війні.

"Збереження хоча б частини унікальної історичної будівлі лікарні Червоного Хреста одного з провідних архітекторів міста Г.Панафутіна (автора Історичного музею, Будинку Мізко та інших знакових будинків) та створення в ньому Музею госпіталів і військової медицини Дніпра є громадянським обов’язком містян, активістів міжнародної організації Червоного Хреста та міської влади", - йдеться у петиції.

У свою чергу дніпровський історик Віктор Єкшов на своїй сторінці у Facebook зазначив, що будівля лікарні Червоного Хреста є другою і останньою будівлею в місті після Будинку Хрінникова, яка має елементи українського архітектурного стилю. Історія створення лікарні тісно пов'язана з Дмитром Яворницьким.

"Лікарняна історія тилового міста має практично двохсотрічний відтинок часу, насправді ж  витоки її йдуть ще з козацької доби. Є про що казати, є базис, на фундаменті якого можна і варто створити музей. Тим паче, що пропозиція виникла не на порожньому місці,  є розробка. Музей-лікарня - це й оригінальний туристичний резонанс для Дніпра, що дозволить долучити туристів та школярів-відвідувачів, пожвавить екскурсійний рух у місті. Віддалені аналоги - це аптеки-музеї у Львові та Харкові. Але  то інше. І далеко від нас. А в Дніпрі є, про що розповідати", - зауважив Віктор Єкшов.

Підписати петицію можна за посиланням.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...