App Store Google Play

Дніпряни просять відновити унікальну історичну будівлю лікарні Червоного Хреста та створити там музей

1 Березня 09:00
Дніпряни просять відновити унікальну історичну будівлю лікарні Червоного Хреста та створити там музей

Дніпряни звертаються до міської влади з вимогою звернути увагу на кутову будівлю лікарні Червоного Хреста і створити там музей госпіталів і військової медицини Дніпра. Відповідне звернення опубліковане на сайті місцевих петицій, передає Дніпроград.

Наразі лікарня має статус будівлі пам’ятки архітектури місцевого значення №106/107. Знаходиться вона на розі вулиць Короленка і Костомарівської.

Зазначається, що у 1854 році під керівництвом відомого хірурга та діяча Червоного Хреста М.Пірогова у місті створено перший госпіталь, а невдовзі їх діяло вже 23. З часів Першої світової війни діяв госпіталь і у лікарні Червоного Хреста. Союз робітників подарував лікарні власну ділянку (вул.Короленко, 20а), де у 1915-1916 роках велося будівництво каплиці Червоного Хреста, яка була оголошена храмом-пам'ятником воїнам, загиблим у війні.

"Збереження хоча б частини унікальної історичної будівлі лікарні Червоного Хреста одного з провідних архітекторів міста Г.Панафутіна (автора Історичного музею, Будинку Мізко та інших знакових будинків) та створення в ньому Музею госпіталів і військової медицини Дніпра є громадянським обов’язком містян, активістів міжнародної організації Червоного Хреста та міської влади", - йдеться у петиції.

У свою чергу дніпровський історик Віктор Єкшов на своїй сторінці у Facebook зазначив, що будівля лікарні Червоного Хреста є другою і останньою будівлею в місті після Будинку Хрінникова, яка має елементи українського архітектурного стилю. Історія створення лікарні тісно пов'язана з Дмитром Яворницьким.

"Лікарняна історія тилового міста має практично двохсотрічний відтинок часу, насправді ж  витоки її йдуть ще з козацької доби. Є про що казати, є базис, на фундаменті якого можна і варто створити музей. Тим паче, що пропозиція виникла не на порожньому місці,  є розробка. Музей-лікарня - це й оригінальний туристичний резонанс для Дніпра, що дозволить долучити туристів та школярів-відвідувачів, пожвавить екскурсійний рух у місті. Віддалені аналоги - це аптеки-музеї у Львові та Харкові. Але  то інше. І далеко від нас. А в Дніпрі є, про що розповідати", - зауважив Віктор Єкшов.

Підписати петицію можна за посиланням.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...
Уже 2 роки спілкуюсь із молодими людьми (університет-постуніверситет). Багато з них готові піти в село вчителем аби уникнути армії. Точніше строкової служби.Абсолютно розумію чому це відбувається. Уяв...