App Store Google Play

Січеславщина лідирує серед інших областей за кількістю сонячних електростанцій на приватних будинках

28.02.2019 12:00
Січеславщина лідирує серед інших областей за кількістю сонячних електростанцій на приватних будинках

Січеславщина – лідер серед інших регіонів України за кількістю сонячних електростанцій на приватних будинках. Наразі їх нараховується 852. Це втричі більше ніж у 2017 році. Стрімкий попит населення на енергію світила пояснюється просто: люди самостійно задовольняють потребу свого будинку в електроенергії, а надлишки реалізують в єдину мережу. Про це Дніпрограду повідомили в прес-службі ДніпроОДА.

«Президент України Петро Порошенко підкреслює, що проекти з альтернативної енергетики мають бути сьогодні у пріоритеті. Як показує практика, ефективною інвестицією є відновлювальна енергія сонця. На Дніпропетровщині сонячні електростанції зводять не тільки великі інвестори. Встановлює панелі на дахах своїх власних будинків і населення», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Наразі в області на приватних будинках 852 сонячні електростанції загальною потужністю майже 20 МВт, додав він. Найбільше об’єктів на півдні Січеславщини, який вважається «сонячним портом».

У 2018-му населення встановило понад півтисячі станцій. Вони згенерували електричної енергії вп’ятеро більше ніж у 2017-му – 11,4 млн кВт/год. Цей показник дорівнює річному споживанню електроенергії міста Тернівка.

Власники таких сонячних електростанцій не тільки самостійно забезпечують потреби свого будинку в електроенергії. Надлишок продають в єдину мережу за «зеленим тарифом».

До тих, хто прагне встановити сонячні панелі на своєму домі, є вимога. Максимальна потужність приватної електростанції не має перевищувати 30 кВт. Для «зеленого тарифу» отримувати ліцензію чи інші дозвільні документи не потрібно.  

Домогосподарства, які самостійно генерують електроенергію для власних потреб, називаються  просьюмерами.

Нагадаємо, що за чотири роки Січеславщина майже на чверть скоротила споживання газу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...