App Store Google Play

Січеславщина лідирує серед інших областей за кількістю сонячних електростанцій на приватних будинках

28 Лютого 12:00
Січеславщина лідирує серед інших областей за кількістю сонячних електростанцій на приватних будинках

Січеславщина – лідер серед інших регіонів України за кількістю сонячних електростанцій на приватних будинках. Наразі їх нараховується 852. Це втричі більше ніж у 2017 році. Стрімкий попит населення на енергію світила пояснюється просто: люди самостійно задовольняють потребу свого будинку в електроенергії, а надлишки реалізують в єдину мережу. Про це Дніпрограду повідомили в прес-службі ДніпроОДА.

«Президент України Петро Порошенко підкреслює, що проекти з альтернативної енергетики мають бути сьогодні у пріоритеті. Як показує практика, ефективною інвестицією є відновлювальна енергія сонця. На Дніпропетровщині сонячні електростанції зводять не тільки великі інвестори. Встановлює панелі на дахах своїх власних будинків і населення», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Наразі в області на приватних будинках 852 сонячні електростанції загальною потужністю майже 20 МВт, додав він. Найбільше об’єктів на півдні Січеславщини, який вважається «сонячним портом».

У 2018-му населення встановило понад півтисячі станцій. Вони згенерували електричної енергії вп’ятеро більше ніж у 2017-му – 11,4 млн кВт/год. Цей показник дорівнює річному споживанню електроенергії міста Тернівка.

Власники таких сонячних електростанцій не тільки самостійно забезпечують потреби свого будинку в електроенергії. Надлишок продають в єдину мережу за «зеленим тарифом».

До тих, хто прагне встановити сонячні панелі на своєму домі, є вимога. Максимальна потужність приватної електростанції не має перевищувати 30 кВт. Для «зеленого тарифу» отримувати ліцензію чи інші дозвільні документи не потрібно.  

Домогосподарства, які самостійно генерують електроенергію для власних потреб, називаються  просьюмерами.

Нагадаємо, що за чотири роки Січеславщина майже на чверть скоротила споживання газу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...