App Store Google Play

Юристи ПГ «СІЧ» і переселенці продовжують боротьбу за справедливі тарифи для модульного містечка в Павлограді

27.02.2019 14:40
Юристи ПГ «СІЧ» і переселенці продовжують боротьбу за справедливі тарифи для модульного містечка в Павлограді

На початку минулого року модульному містечку, де проживає декілька десятків родин переселенців, міська влада Павлограда зупинила часткову компенсацію вартості комунальних послуг, що призвело до значного підвищення тарифів. Правозахисна група «СІЧ» наразі здійснює юридичний супровід переселенців і добивається аби у міськраді Павлограду переглянули свої дії, передає Дніпроград.

Як зазначає мешканка модульного містечка Олександра Підгорна, до 2019 року переселенці платили за комунальні послуги від 350 до 550 грн за людину. Втім, вже з 1 січня міська рада не пояснивши причини почала виписувати квитанції, в яких з людини вже необхідно сплачувати 1450 грн. Тобто, вартість проживання для переселенців підвищилася втричі.

«Я живу в будиночку з мамою та трьома дітьми. Заплатити за п’ять осіб я просто не можу. На роботу мене теж не беруть у зв’язку із тим, що я переселенка. Таким чином, я просто не можу сплачувати таку суму за проживання», - розповіла Олександра Підгорна.

Юристка Правозахисної групи «СІЧ» Ксенія Онищенко наголошує на тому, що такі дії з боку Павлоградської міської ради є грубим порушенням діючого законодавства. Не дивлячись на це, міська влада протягом двох місяців продовжує виписувати платіжки з новими тарифами та ігнорує звернення від організації.

«Переселенці - це та верства населення, яка потребує захисту з боку держави. Вони приїхали в Павлоград не по своїй волі, а через військові дії та втрату майна. Тому на державу і органи місцевого самоврядування і покладаються обов’язки забезпечити їх житлом. Наразі існує низка програм, які дозволяють переселенцям реалізовувати власні права, але міська влада навіть не інформує їх про це. В цьому випадку закон на стороні переселенців, а дії павлоградської влади йдуть в розріз не тільки з українськими, а і з міжнародними нормативними актами», - зазначила Ксенія Онищенко.

Наразі переселенці разом із правозахисниками продовжують очікувати від Павлоградської міської ради хоча б якогось офіційного обґрунтування їхніх дій. У разі відсутності з боку міської влади бажання піти на зустріч вимушеним переселенцям, юристи ПГ «СІЧ» звертатимуться до суду, який і має розставити всі крапки над «і».

Варт зауважити, що будинки в модульному містечку вже вичерпали свій ресурс, тож наступним кроком переселенців буде боротьба за нормальні умови життя.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...