App Store Google Play

У Дніпрі проведуть громадські слухання щодо перейменування вулиці Шмідта на вулицю Степана Бандери

27 Лютого 17:20
У Дніпрі проведуть громадські слухання щодо перейменування вулиці Шмідта на вулицю Степана Бандери

Сьогодні, 27 лютого, у Дніпрі відбулось засідання робочої групи щодо розгляду двох електронні петицій, які набрали необхідну кількість голосів містян, а саме - петиції щодо перейменування вулиці Шмідта на вулицю Степана Бандери і петиції, автор якої виступає проти такого рішення. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

В обговоренні, окрім членів робочої групи, взяли участь запрошенні спеціалісти. Також на зустріч запросили авторів обох петицій, проте змоги висловитись їм не надали.

У процесі засідання у членів робочої групи з'явилося дві пропозиції. Зокрема, одразу спрямувати вирішення питання до комісії щодо перейменування або ж провести громадські слухання. За останню пропозицію проголосували семеро з восьми присутніх членів комісії.

Зважаючи на це, робоча група прийняла рішення звернутися до міського голови Дніпра Бориса Філатова з проханням підготувати розпорядження про проведення загальних громадських слухань щодо перейменування вулиці Шмідта на вулицю Степана Бандери серед мешканців Чечелівського та Центрального районів, на які ця вулиця припадає.

Питання у будь-якому разі винесуть на сесію міської ради, у додатки якого додадуть протокол вищезазначених громадських слухань.

"Це рішення цілком логічне. Громадські слухання потрібно провести, аби потім у прихильників Отто Шмідта не було можливості через суд скасувати голосування, якщо депутати все ж таки вирішать перейменувати цю вулицю. Те, що питання все одно винесуть на сесію міської ради, є позитивним моментом", - прокоментував рішення автор петиції щодо перейменування вулиці Шмідта на вулицю Бандери Кирило Дороленко.

Ім'я Степана Бандери у Дніпрі завжди знаходиться на слуху - містяни щороку збираються на смолоскипну ходу, аби відсвяткувати День народження очільника руху, який боровся за Незалежність України. У цьому році на ходу із факелами прийшла рекордна кількість осіб.

Крім того, питання перейменування одного з топонімів міста ім'ям діяча піднімається вже не вперше.

"У 2017 році до нас особисто звернулися люди з вулиці Робкорівської і попросили перейменувати їхню вулицю на вулицю Степана Бандери. На це комісія міської ради відповіла нам, що саме ця вулиця незначна для такої постаті. Тоді ми запропонували чотири альтернативні варіанти вулиць, названі на честь представників системи, яка знищувала українців. Комісія пообіцяла розглянути питання, але нічого для цього не зробила. У 2018 році ми спрямували третю пропозицію - назвати ім'ям Степана Андрійовича Бандери Центральний міст. Комісія погодилась зайнятися цим питанням, але за 8 місяців жодного дзвінка і звернення від міської ради щодо цього питання так і не було", - зазначив депутат Чечелівської районної у Дніпрі ради Кирило Дороленко.

Зазначимо, що у 1918 році Отто Шмідт був призначений начальником управління з продуктообміну Наркомпроду. Таким чином, він мав відношення до комісії, яка виписувала положення по вилученню зерна в українських селян. А це, в свою чергу, призвело до першого голодомору.

Раніше повідомлялося, 5 фактів про Бандеру та бандерівців, які треба знати.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...