Сьогодні, 27 лютого, у Дніпрі презентували Стратегію розвитку Центру Екологічного моніторингу області на 2019 - 2023 роки, передає Дніпроград.
Депутат Дніпропетровської обласної ради Олексій Ангурець розповів, що протягом 2016 - 2018 років в області пройшов перший етап створення Центру екомоніторингу. Наразі в облраді створене спеціальне комунальне підприємство, яке займається цим питанням.
"Передумовою створення центру стало значне техногенне навантаження області, яке спричинено промисловими підприємствами. Основний вплив на довкілля здійснюють такі галузі економіки: енергетика, видобувна промисловість, чорна металургія та кольорова металургія. Наразі створене КП, сформований штат спеціалістів, розроблений план роботи, придбаний перший блок обладнання і програмного забезпечення", - розповів Ангурець.
На сьогодні в регіоні встановлено 12 стаціонарних постів та дві автомобільні станції екомоніторингу. Також функціонують два портативних газоаналізатора.
"У Дніпрі, Нікополі та Павлограді встановили три стаціонарні станції у 2017 році. Вже у 2018 році були встановлені ще дев'ять станцій. Ми охопили Зеленодольськ, Покров. Мобільні станції виїжджають по регіону там, де не охоплені території стаціонарами. Також користуємося портативними аналізаторами, якими можна користуватися навіть у приміщеннях", - розповів в. о. директора КП «Центр екологічного моніторингу» Дніпропетровської обласної ради Андрій Сідеков.
За словами фахівців, техніка вимірює 16 показників забрудненості повітря.
У планах екологів придбати додаткові стаціонарні та мобільні станції моніторингу стану атмосферного повітря, аналізатори води та ґрунту. Також розробити програмний комплекс для моделювання та прогнозування та інше.
Раніше повідомлялося, що у Дніпрі пройшов перший в Україні воркшоп зі збору датчиків вимірювання дрібнодисперсного пилу у повітрі.



Автор: Дарина ТВАРА