App Store Google Play

На Січеславщині функціонують 12 стаціонарних постів та дві мобільні станції для екомоніторингу

27.02.2019 15:20
На Січеславщині функціонують 12 стаціонарних постів та дві мобільні станції для екомоніторингу

Сьогодні, 27 лютого, у Дніпрі презентували Стратегію розвитку Центру Екологічного моніторингу області на 2019 - 2023 роки, передає Дніпроград. 

Депутат Дніпропетровської обласної ради Олексій Ангурець розповів, що протягом 2016 - 2018 років в області пройшов перший етап створення Центру екомоніторингу. Наразі в облраді створене спеціальне комунальне підприємство, яке займається цим питанням. 

"Передумовою створення центру стало значне техногенне навантаження області, яке спричинено промисловими підприємствами. Основний вплив на довкілля здійснюють такі галузі економіки: енергетика, видобувна промисловість, чорна металургія та кольорова металургія. Наразі створене КП, сформований штат спеціалістів, розроблений план роботи, придбаний перший блок обладнання і програмного забезпечення", - розповів Ангурець.

На сьогодні в регіоні встановлено 12 стаціонарних постів та дві автомобільні станції екомоніторингу. Також функціонують два портативних газоаналізатора.

"У Дніпрі, Нікополі та Павлограді встановили три стаціонарні станції у 2017 році. Вже у 2018 році були встановлені ще дев'ять станцій. Ми охопили Зеленодольськ, Покров. Мобільні станції виїжджають по регіону там, де не охоплені території стаціонарами. Також користуємося портативними аналізаторами, якими можна користуватися навіть у приміщеннях", - розповів в. о. директора КП «Центр екологічного моніторингу» Дніпропетровської обласної ради Андрій Сідеков.

За словами фахівців, техніка вимірює 16 показників забрудненості повітря.

У планах екологів придбати додаткові стаціонарні та мобільні станції моніторингу стану атмосферного повітря, аналізатори води та ґрунту. Також розробити програмний комплекс для моделювання та прогнозування та інше.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі пройшов перший в Україні воркшоп зі збору датчиків вимірювання дрібнодисперсного пилу у повітрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...