App Store Google Play

Гендерний портрет області: іменами лише шістьох жінок називають нові топоніми

27.02.2019 15:00
Гендерний портрет області: іменами лише шістьох жінок називають нові топоніми

Останнім часом набуває популярності питання гендерної політики. Через це дніпровські фахівці створили гендерний портрет нашої області. Портрет - це зріз гендерної ситуації або становища чоловіків та жінок. Він створюється для того, аби державотворці бачили не масу людей, а конкретно чоловіків і жінок з їхніми особливими потребами і проблемами. Про це сьогодні, 27 лютого, під час прес-конференції в ІА «Інформатор» повідомив гендерний спеціаліст Олександр Рудик, передає Дніпроград.

За його словами, гендерний портрет складається з дев’яти розділів. Зокрема у ньому наявні дані зі сфери освіти, охорони здоров’я, правопорушення, гендерного бюджетування тощо.

«Це необхідний інструмент і для громадських активістів, і для тих, хто приймає рішення на будь-якому рівні влади», - наголосив Рудик.

Окрім цього, експерт торкнувся актуального питання перейменованих у процесі декомунізації топонімів.  

«На рівні області 9,8 % топонімів названі на честь жінок. З 214 вулиць Дніпра лише 21 вулиця названа іменами видатних жінок. Єдиним районом, який взагалі не має жіночих топонімів, є Індустріальний», - повідомив гендерний експерт.

Також він зазначив, що у 22 районах Січеславщини з 323 топонімів лише 47 названі на честь жінок. Цікавим є те, що це імена лише шістьох жінок. Так, на честь Лесі Українки названо 38 топонімів, Княгині Ольги – чотири, Софії Русової – два, Ольги Кобилянської, Любові Бабенко та Майї Галенко – по одному топоніму.

«До перейменування підійшли невідповідально. Не згадали ні заслужених вчительок, ні матерів-героїнь. Таку ситуацію треба змінювати, щоб у пам’яті та на карті області залишися видатні жінки», -  додав Олександр Рудик.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...