App Store Google Play

Чим ми дихаємо: у Дніпрі відбувся воркшоп зі збирання датчиків вимірювання забруднення повітря

27.02.2019 09:40
Чим ми дихаємо: у Дніпрі відбувся воркшоп зі збирання датчиків вимірювання забруднення повітря

Вчора, 26 лютого, у Дніпрі відбувся воркшоп зі зборки датчиків вимірювання дрібнодисперсного пилу у повітрі. Усі охочі мали можливість поспостерігати за процесом збирання унікального приладу, а декотрі гості навіть власноруч його виготовили. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Організаторами воркшопу стали ГО «Save Dnipro» та «Громадський контроль», учасники котрих зазначають, що подібного заходу в Україні ще не було. Тому до Дніпра з’їхались мешканці інших міст – Києва, Харкова, Запоріжжя.

 «Головними критеріями, на які ми опиралися при виборі датчиків, були доступна ціна, стійкість приладу та потенціал для подальшого розширення. Так, наприклад, до датчика можна підключати gps-пристрій для визначення місцезнаходження. А щодо стійкості – прилад прослужить понад два роки», - зазначив один з організаторів воркшопу, голова організації «Громадський контроль», Артем Романюков.

Виготовлення датчика вимірювання дрібнодисперсного пилу пов’язане з гострою проблемою забруднення повітря. За розміром такий пил становить менше 10 мікрон і в Україні його не вимірюють. Джерелом пилу є автомобільні шини, які стираються під час руху транспортного засобу. Він не затримується в носоглотці й не виводиться з кашлем чи чханням, а потрапляє глибоко в легені та бронхи, а наночастинки - навіть у мозок.

«Дрібнодисперсний пил є дуже шкідливим для людського організму, бо він може викликати різноманітні хвороби дихальних шляхів, респіраторні і навіть онкологічні захворювання легенів.  Ми вимірюємо такий пил за фракціями РМ10 та РМ2.5. За розмірами він менший за товщину волосини, тому непомітно потрапляє до організму, накопичується в судинах та призводить до серцево-судинних хвороб», - зазначила членкиня Громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів Ірина Черниш.

Після того, як учасники зібрали датчики, вони за допомогою wi-fi через свої смартфони приєдналися до всесвітньої мапи приладів OpenSenseMap. В результаті цього можна дізнатися дані про забруднення повітря.

Активісти витратили декілька місяців на те, щоб ретельно дослідити ринок та обрати найкращий варіант приладу для використання. Зрештою,  зупинились на системі, яку розроблено та випробувано у Штутгарті (Німеччина).

Аби власноруч зібрати прилад, потрібно було заздалегідь зареєструватися та внести 1100 грн. Це собівартість усіх елементів приладу. Також можна було самостійно придбати набір обладнання на AliExpress або у найближчому будівельному магазині. Організатори наголошують, що оригінальний прилад коштує в декілька разів дорожче в доларовому еквіваленті. Тому зазначена сума – мізер у порівнянні з європейськими аналогами.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...