App Store Google Play

Зміни у Законі про вибори та відповідальність за їх порушення: що потрібно знати, йдучи на виборчу дільницю

25 Лютого 15:40
Зміни у Законі про вибори та відповідальність за їх порушення: що потрібно знати, йдучи на виборчу дільницю

Відповідно до затвердженого календарного плану Центральної виборчої комісії 31 березня по всіх містах України відбудеться перший тур голосування на президентських виборах. Не пізніше, ніж за 8 днів до цієї дати, кожному виборцю має прийти індивідуальне запрошення за адресою місця реєстрації. Утім, необхідно заздалегідь перевірити наявність свого прізвища у Держреєстрі виборців, а якщо вас немає у списках - звернутись до найближчого органу ведення цього реєстру із заявою щодо включення.

Про це сьогодні, 25 лютого, під час прес-конференції у медіахолдінгу "Відкритий" розповіла головний спеціаліст відділу правової інформації та консультації Третього дніпровського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги Анастасія Юхименко, передає Дніпроград.

"Якщо після цього такі дії стосовно вас не вчиняються, ви можете звернутись із позивною заявою до суду про зобов'язання вчинити певні дії. Це треба зробити до 29 березня", - додала експерт.

Крім того, у цьому році внесли деякі зміни в Закон "Про вибори Президента України". Так, серед змін, які чекають на виборців - право голосувати внутрішньо переміщеним особам на вже визначених попередньо місцях. Визначені також і нові процедури тимчасової зміни місця голосування. Тепер за п'ять днів до дати проведення виборів необхідно написати заяву до найближчого органу ведення Держреєстру виборців, прикласти до цієї заяви оригінал паспорту, довідку з місця навчання, роботи або свідоцтво про право власності на житловий будинок чи договір оренди. Для переселенців діють такі самі правила, проте до заяви необхідно додати довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи.

За порушення виборчого процесу передбачено як адміністративну, так кримінальну й дисциплінарну відповідальності. Адмінвідповідальність передбачена за порушення порядку ведення реєстру виборців та права на ознайомлення з ним. Карається штрафом до 3,5 тисяч гривень.

Кримінальна - за перешкоджання здійснення виборчого права або роботі виборчої комісії, надання неправдивих відомостей та підкуп виборців.

"Варто зазначити, що покаранню підлягає не тільки той, хто надає неправомірну вигоду на користь певного кандидата, а й та особа, яка цю пропозицію приймає", - прокоментувала головний спеціаліст відділу правової інформації та консультації Третього дніпровського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги Аліна Дерманська.

За надання хабара на користь певного кандидата передбачається кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі до трьох років. За його прийняття - виправні роботи терміном до двох років або ж позбавлення волі на той самий строк.

Раніше повідомлялося, що одіозний українофоб Марченко під тиском патріотів написав заяву про складання повноважень голови виборчої комісії.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...
Нема жодної відомої людини в нашій країні, яку українці не облили б брудом. Навіть дісталось Тарасу Григоровичу і Григорій Савичу.Шевченко – дівчат кохав. Сковорода – вино і сир любив, їзд...
Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...