App Store Google Play

Зміни у Законі про вибори та відповідальність за їх порушення: що потрібно знати, йдучи на виборчу дільницю

25.02.2019 15:40
Зміни у Законі про вибори та відповідальність за їх порушення: що потрібно знати, йдучи на виборчу дільницю

Відповідно до затвердженого календарного плану Центральної виборчої комісії 31 березня по всіх містах України відбудеться перший тур голосування на президентських виборах. Не пізніше, ніж за 8 днів до цієї дати, кожному виборцю має прийти індивідуальне запрошення за адресою місця реєстрації. Утім, необхідно заздалегідь перевірити наявність свого прізвища у Держреєстрі виборців, а якщо вас немає у списках - звернутись до найближчого органу ведення цього реєстру із заявою щодо включення.

Про це сьогодні, 25 лютого, під час прес-конференції у медіахолдінгу "Відкритий" розповіла головний спеціаліст відділу правової інформації та консультації Третього дніпровського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги Анастасія Юхименко, передає Дніпроград.

"Якщо після цього такі дії стосовно вас не вчиняються, ви можете звернутись із позивною заявою до суду про зобов'язання вчинити певні дії. Це треба зробити до 29 березня", - додала експерт.

Крім того, у цьому році внесли деякі зміни в Закон "Про вибори Президента України". Так, серед змін, які чекають на виборців - право голосувати внутрішньо переміщеним особам на вже визначених попередньо місцях. Визначені також і нові процедури тимчасової зміни місця голосування. Тепер за п'ять днів до дати проведення виборів необхідно написати заяву до найближчого органу ведення Держреєстру виборців, прикласти до цієї заяви оригінал паспорту, довідку з місця навчання, роботи або свідоцтво про право власності на житловий будинок чи договір оренди. Для переселенців діють такі самі правила, проте до заяви необхідно додати довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи.

За порушення виборчого процесу передбачено як адміністративну, так кримінальну й дисциплінарну відповідальності. Адмінвідповідальність передбачена за порушення порядку ведення реєстру виборців та права на ознайомлення з ним. Карається штрафом до 3,5 тисяч гривень.

Кримінальна - за перешкоджання здійснення виборчого права або роботі виборчої комісії, надання неправдивих відомостей та підкуп виборців.

"Варто зазначити, що покаранню підлягає не тільки той, хто надає неправомірну вигоду на користь певного кандидата, а й та особа, яка цю пропозицію приймає", - прокоментувала головний спеціаліст відділу правової інформації та консультації Третього дніпровського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги Аліна Дерманська.

За надання хабара на користь певного кандидата передбачається кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі до трьох років. За його прийняття - виправні роботи терміном до двох років або ж позбавлення волі на той самий строк.

Раніше повідомлялося, що одіозний українофоб Марченко під тиском патріотів написав заяву про складання повноважень голови виборчої комісії.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...