App Store Google Play

Рідкий хлор та храми РПЦ: як в облраді «злили» стратегічне підприємство на користь Коломойського

25 Лютого 14:00
Рідкий хлор та храми РПЦ: як в облраді «злили» стратегічне підприємство на користь Коломойського

21 лютого, за день до сесії, в Дніпропетровській обласній раді відбулося засідання Постійної комісії з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства.

Під час засідання депутати традиційно вирішували поточні комунальні питання регіону. Оренда, затвердження керівництва комунальних підприємств, зміна статутів закладів – все це депутати вирішували оперативно і без зайвих дискусій. 

Втім, посеред засідання комісії постало питання щодо передачі будівель Дніпропетровського театрально-художнього коледжу та Дніпропетровського та Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв у власність Дніпровської міської ради. Цей пункт було внесено у зв’язку із зверненням міського голови Бориса Філатова до обласної ради, в якому він і випрошував ці будівлю під потреби ДМР. Для чого саме міськраді знадобилися ці приміщення у зверненні зазначено не було.

Наразі відомо, що один із членів комісії, депутат від «УКРОПу» Тетяна Юревич володіє компанією, яка займалася розробкою технічної документації будівлі на Успенській, 14 для Дніпропетровського театрально-художнього. Проте, через суспільний резонанс питання про театральний коледж було попередньо знято. Тож на розгляд депутатів винесли лише проект рішення про передачу будівлі коледжу культури і мистецтв на проспекті Дмитра Яворницького. Не дивлячись на присутність значної кількості активістів та членів профспілки, деякі депутати намагалися «проштовхнути» це питання. І це не дивно, адже одразу трьох членів комісії (Юревич, Смирнов, Погосян) пов’язують з «сірим кардиналом» Дніпра Геннадієм Корбаном – старшим бізнес-партнером нинішнього міського голови Бориса Філатова. Обговорення питання зайняло чимало часу і лише позиція керівництва навчального закладу та профспілки працівників культури змогла переконати більшість членів комісії не підтримувати цей проект рішення. Відповідно, питання про передачу будівель було вирішено не на користь Дніпровської міської ради та міського голови Бориса Філатова. 

На жаль, на цьому «шкурні» питання не завершилися. Одним із пунктів обговрення згодом постало питання про передачу церквам російської цекви в безполатну оренду двох приміщень в лікарнях, підпорядкованих обласній раді - в Новомосковську та в Дніпрі. Зокрема, із клопотанням до облради звернулися представники Храму Святителя Луки УПЦ МП, які хочуть облаштувати капличку у Новомосковській центральній лікарні на площі 24,5 кв.м; а також онколонічного диспансеру на Космічній - Храм ікони Божої Матері "Нев'янучий цвіт" претендує на приміщення в закладі площею 34 кв.м.

Під час обговорення цього проекту рішень не стало новиною, що за московський патріархат «топили» представники «Опозиційного блоку». Втім, публіка здивувалася, коли передачу приміщень в безоплатне користування місцевого осередку РПЦ підтримали окремі члени патріотичної партії «УКРОП» - поплічники Геннадія Корбана, який на сьогодні є головою обласного осередку партії. Свою позицію депутати аргументували тим, що «необхідно жити в мирі» і тим що вони «далеко не набожні люди». По суті, вчорашні патріоти раптово зрадили своїй ідеології й підтримали рішення, яке відверто загрожує національній безпеці на місцевому рівні.

«Укропівці» Корбана фактично дозволили московським попам безперешкодно вести пропаганду «руського миру» в обласних лікарнях. Таке рішення відверто компрометує партію в очах патріотичної громади, тож очевидно, що депутати пішли на ризик не просто так. Задля чого вони це зробили, стало відомо вже під завісу засідання, коли приміщення залишили представники громадськості.

Під час розгляду проектів рішення в розділі «інше» депутат Кравченко неочікувано звернувся до всіх із пропозицією винести на розгляд комісії питання про включення до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, Аульську хлорпереливну станцію, яка забезпечує стратегічно важливим реагентом для очистки води майже всю країну. За його словами, Приватне акціонерне товариство «ДніпроАзот» висловило бажання викупити зазначений майновий комплекс у своїх інтересах. Не дивлячись на відсутність будь-яких експертних висновків та попереднього обговорення, члени комісії почали всерйоз обговорювати це питання.

Головними прихильниками цієї ідеї, як не дивно, стали «корбанівські укропівці» та ... колишні регіонали з ОБ. Втім, депутати Ірина Туровська та Оксана Томчук виступили категорично проти такої ідеї «раптової приватизації». Думки цих представників територіальної громади області почуті не були й більшістю членів комісії питання про включення АХПС до списку приватизації було узгоджено і передано на сесію обласної ради.

В підсумку за це рішення одностайно проголосували представники «Опозиційного блоку» та наближені до Корбана представники «УКРОПу» - двох офіційно протилежних за поглядами партій. Відповідно, з цього можна зробити припущення, що «правильне вирішення» цього питання було обговорене між зазначеними членами комісії заздалегідь. Це підтверджується і тим, що ті, хто проголосував «за» не вдавалися в деталі майбутньої приватизації, нинішнього стану майнового комплесксу «АХПС» та розмірів щорічних надходжень до бюджету області від оренди станції. До того ж, віддавати стратегічний об’єкт в руки приватного гіганта «ДніпроАзот», зупинка якого у свій час поставила під загрозу очищення води по всій Україні, є відверто нелогічним і необдуманим кроком.

Цю думку під час засідання сесії Дніпропетровської обласної ради 22 лютого висловила і депутат від «Самопомочі» Ірина Туровська, яка зауважила, що таким чином депутати намагаються утворити монополію з виробництва хлору на території України. 

Враховуючи те, що опоблоківці раптово стали солідарними з окремими укропівцями, можна зробити висновок, що вони знайшли спільну мову. Не виключено, що з боку трьох депутатів «УКРОПу» були обіцяні голоси за ухвалення передачі РПЦ в безоплатну оренду двох приміщень, а з боку «Опозиційного блоку» були обіцяні голоси за включення АХПС в перелік об’єктів, що підлягають приватизації.

Підтвердженням цього 22 лютого стало голосування на сесії обласної ради, де двома найбільшими фракціями є «Опозиційний блок» та «УКРОП». Спочатку більшість депутатів саме цих двох фракцій відмовилася підтримувати виключення питання АХПС з порядку денного (хоча рішення не мало ані експертних висновків, ані погодження всіх комісій ДОР), а згодом підтримала подане з голосу рішення в цілому. 

Таким чином, у найближчому майбутньому стратегічне підприємство «Аульська хлорпереливна станція» може опинитися в приватних руках власників «ДніпроАзоту». Не виключено, що завдяки цьому свої власні інтереси просуває і Геннадій Корбан.

У свій час через зупинку виробництва хлору на «ДніпроАзоті» саме АХПС постачало водоканалам усієї України реагент, що дозволяло зберегти постачання питної води для майже 20 мільйонів громадян.

Як зазначила представниця Аульської хлорпереливної станції, колектив підприємства буде відстоювати свої права і не допустить реалізації незаконного рішення про приватизацію станції.

«АХПС було безпідставно включено до об'єктів, які підлягають приватизації. Це питання не було оприлюднено як проект рішення. Хочу зазначити, що про дану ініціативу одного з депутатів не було повідомлено трудовий колектив, який наразі орендує станцію і належно сплачує кошти в бюджет області. Тобто, такі дії, коли за чиїмось зверненням треба все кидати і терміново ініціювати приватизацію, є нелогічними і незаконним», - зазначила Ольга Вороновська, юрист АХПС.

Варто зазначити, що АХПС не раз ставала жертвою рейдерства та інформаційних атак. Зокрема, такі атаки пов'язували з місцевим політиком та бізнесменом Геннадієм Корбаном та міським головою Дніпра Борисом Філатовим.

Відтак, можна на практиці побачити як «договорняк» між опоблоківцями та укропівцями може призвести до втрати цілого майнового комлексу який знаходиться у власності громади області.

Що вже казати про кімнати в обласних лікарнях, де замість допомоги хвирим українцям тепер продовжиться нагнітання мракобісся "руського міра" та ще й на безоплатній основі.

Така от ціна "договірняків" для громади області.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...