App Store Google Play

Неслабка стать: жіноче обличчя лідерства та децентралізації

23.02.2019 14:15
Неслабка стать: жіноче обличчя лідерства та децентралізації

Усміхнені, сильні, ініціативні. Саме такими епітетами можна описати жінок, котрі займають керівні посади в ОТГ нашої області. Хоча ні, саме такими є всі сучасні жінки. До цього переліку потрібно додати ще такі якості як самостійність, розум та практичність. Сьогодні жінка – це не лише берегиня домашнього затишку та вихователька дітей. В першу чергу жінка – це особистість, яка має такі ж права та можливості, як і чоловік. Аби суспільство не забувало про гендерну рівність, на Січеславщині створили мережу жінок-лідерок, ініційовану Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування та Програмою «U-LEAD з Європою».

У фокусі уваги – Василівська старостинська громада та її лідерка Олена Кінаш, яка показала свій вклад у її розвиток. Василівка, яка належить до Солонянської ОТГ, знаходиться за 20 км від Дніпра. Досить зручне розташування, доволі розвинена інфраструктура, гарні дороги, реконструйовані будівлі – все це здається очевидним, бо одразу кидається в очі при в’їзді до села. Проте зовсім недавно село Василівка була у зовсім занедбаному стані, і ніхто не бачив перспектив розвитку. Однак з початком децентралізації та приходом до влади ініціативної керівниці село розквітло та забуяло справами.

«Головна причина, через що я два роки тому пішла на посаду, - село занепадало, а хотілося, щоб воно розвивалося. На той момент не було доріг, води, не працював дитячий садочок. Зробивши повний аналіз проблем, вирішили – спочатку треба братися за дитсадок, бо на нього вже стояла черга. За кошти субвенції з державного бюджету було проведено капітальний ремонт магістрального водогону на суму більше мільйона гривень. На сьогодні у нас є вода, 40% освітлення, ліквідовані черги до дитсадочку, який вже повністю реконструйований», - розповідає староста Василівського старостинського округу Олена Кінаш.

Протягом двох років ремонт перетворив дитячий садочок на сучасний дошкільний заклад з повністю оновленими меблями та обладнанням. На ремонт витратили близько трьох мільйонів гривень. Повністю замінили каналізацію, систему опалення, електрику, - від старого дитсадка залишилися лише стіни. Внаслідок реконструкції у дітей з’явилося бажання ходити до груп, а у жінок - робота. Увесь колектив дитсадка – жінки, котрі дбайливо виховують дітей та готують їх до опанування шкільної програми.

Результат роботи цього дитячого садочка вже показовий: вихованці значно краще вчаться у школі, ніж діти, котрі прийшли з дому. Зараз до садочка ходить 60 дітей, яких розділили на дві групи – дорослу і молодшу. Усі, хто переступає поріг садочка, одразу відчуває на собі тепло та домашній затишок. Таку атмосферу створюють усміхнені вихователі та щаслива завідувачка, котра вкладає душу в розвиток свого садочку.

«Діти – наше майбутнє, тому потрібно вкладати в них не лише кошти, а й духовні цінності», - каже завідувачка дитячого садочка Олена Запальона.

Мешканцям села припала до душі децентралізація. Вони розуміють, куди йдуть їх податки. І не лише розуміють, а бачать на власні очі щодня. Тому із задоволенням беруть активну участь у всіх роботах та проектах, висувають свої ідеї та допомагають у їх втіленні.

«Восени минулого року ми розпочали капітальний ремонт Будинку культури. Бо культура – невід’ємна частина повноцінного суспільства. У нас зараз працює танцювальний колектив із 30 діточок, тому їм потрібно надати зручне приміщення для виступів та тренувань. Родзинкою нашого села я вважаю Всеукраїнський фестиваль Івана-Купала, який вже протягом десяти років радує місцевих мешканців та гостей краю», - розповіла староста.

Подальшою метою Олени Кінаш є розвиток підприємництва у селі. Нині на території старостинського округу успішно функціонує українсько-німецьке підприємство «Капарол» та олійня, також налагоджується виробництво пеліт, за допомогою яких староста планує опалювати школу. Цьогоріч запланований запуск косметологічного виробництва та виготовлення молочної продукції.

Завдяки співпраці Олени Кінаш з підприємцями, збільшилася кількість робочих місць, забезпечена активна участь місцевого підприємства в громадському житті старостинського округу.

Також староста покладає великі надії на аеропорт, який збираються будувати неподалік села: «Це дасть поштовх для розвитку інфраструктури, доріг, знову ж таки – робочі місця».

Таким чином, поглянувши на всі зміни, котрі відбулися з громадою за останні три роки, на всі ремонти та нові дороги, можна з упевненістю сказати: децентралізація працює, кошти надходять, громада розвивається. Доказом цього є цифри: до початку децентралізації бюджет селищної ради складав 300 тисяч, а зараз у розпорядженні старостату майже п’ять мільйонів.

Однак важливо, аби цим керувала людина, котрій не байдужа доля села, котра буде вкладати частинку себе у кожен проект. Саме такою є староста Василівського старостинського округу. Вона – сильна керівниця з технічною освітою та холодним розумом на роботі, та лагідна дружина і мама вдома. За її словами, на території старостинського округу вдало реалізована гендерна політика: жінки тут очолюють і клуб, і бібліотеку, і дитячий садочок.

«На жіночих плечах завжди була найтяжча робота, з якою ми чудово справляємося», - цими словами пані Олена підбила підсумок нашої зустрічі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...