App Store Google Play

Поговоримо про ЦЕ: у Дніпрі стартувала конференція щодо впровадження сексуальної освіти

22 Лютого 14:40
Поговоримо про ЦЕ: у Дніпрі стартувала конференція щодо впровадження сексуальної освіти

Сьогодні у Дніпрі стартувала «Гендерна (не)конференція міні-EdCamp Дніпро-2019». Вона вже третій рік збирає сотні педагогів і адміністраторів освіти області та здобула позитивний резонанс в освітянських колах. Темою цьогорічного заходу є «Сексуальна освіта. Коли і як говорити про "це"?». Своїм досвідом у питанні гендерної рівності та сексуальної освіти з педагогами та освітянами готові поділитися відомі спеціалістки з усієї України, передає Дніпроград з місця подій.

Проект реалізується громадською організацією «Гендерний Клуб Дніпро» за фінансової підтримки Представництва Фонду ім. Гайнриха Бьолля в Україні.  Зі своїми доповідями на (не)конференцію зібралися непересічні візіонерки і гендерні дослідниці  - Олена Стрельник, Тамара Марценюк, Дарина Мізіна та багато інших цікавих спікерок. Освітяни та педагоги почують доповіді на близько 15 різноманітних тем: самооборону жінки, її права з юридичної точки зору, питання толерантності, саморозвитку, сексуальної освіти. Всі вони наслідують єдину мету – передати досвід відомих спеціалістів у питаннях гендерної рівності.

На сьогодні питання сексуальної освіти школярів є найпоширенішим, однак водночас його найчастіше оминають. Через те, що тема сексу в Україні досить табуйована, у країні тримаються достатньо високі показники рівня захворюваності на СНІД та випадків ранньої вагітності. Тому головна задача батьків та вчителів – вчасно донести до дитини потрібну інформацію.

«Рано чи пізно діти дізнаються про секс, проте може бути вже пізно. Моєю метою є впровадити сексуальну освіту в школу, аби застерегти дітей від небажаних наслідків», - розповідає спікерка, журналістка, спеціалістка з питань сексуальної освіти Дарина Мізіна.

За її словами, діти готові дізнаватися про секс ще з самого дитинства. Наприклад, у 4 роки малюку вже можна розповісти, звідки він з’явився, років у 8-9 акцентувати увагу на пубертатному періоді, ще через декілька років – пояснити основні правила сексу та контрацепції.

«На диво, діти з розумінням ставляться до таких розмов: не сміються та не роблять вигляд, що вперше про це чують. Тому сучасні діти готові до впровадження сексуальної освіти. Головне – переконати у цьому батьків та вчителів», - додала Мізіна.

Окрім теми сексу, у школах гострим є питання толерантності. Через невихованість діти вдаються до відомого на сьогодні прийому булінгу.

«Я навчаю батьків та педагогів говорити на таку тему як повага до інших. Толерантність – те, чого не вистачає сучасному підліткові. Дуже важливо, аби діти розуміли, що не можна ділити людей на поганих чи хороших лише через неповну сім’ю, малий достаток або іншу національність», - зазначила спікерка Олена Довгопол.

Конференція проходить у Дніпровській Академії неперервної освіти. Завтра, 23 лютого, усіх охочих запрошують на її продовження - GenderFestDnipro, який відбудеться у Музеї українського живопису. У програмі заходу — корисні доповіді трьох спікерок, а також смачна кава. Участь у заході безкоштовна. Початок об 11.00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...