App Store Google Play

Поговоримо про ЦЕ: у Дніпрі стартувала конференція щодо впровадження сексуальної освіти

22.02.2019 14:40
Поговоримо про ЦЕ: у Дніпрі стартувала конференція щодо впровадження сексуальної освіти

Сьогодні у Дніпрі стартувала «Гендерна (не)конференція міні-EdCamp Дніпро-2019». Вона вже третій рік збирає сотні педагогів і адміністраторів освіти області та здобула позитивний резонанс в освітянських колах. Темою цьогорічного заходу є «Сексуальна освіта. Коли і як говорити про "це"?». Своїм досвідом у питанні гендерної рівності та сексуальної освіти з педагогами та освітянами готові поділитися відомі спеціалістки з усієї України, передає Дніпроград з місця подій.

Проект реалізується громадською організацією «Гендерний Клуб Дніпро» за фінансової підтримки Представництва Фонду ім. Гайнриха Бьолля в Україні.  Зі своїми доповідями на (не)конференцію зібралися непересічні візіонерки і гендерні дослідниці  - Олена Стрельник, Тамара Марценюк, Дарина Мізіна та багато інших цікавих спікерок. Освітяни та педагоги почують доповіді на близько 15 різноманітних тем: самооборону жінки, її права з юридичної точки зору, питання толерантності, саморозвитку, сексуальної освіти. Всі вони наслідують єдину мету – передати досвід відомих спеціалістів у питаннях гендерної рівності.

На сьогодні питання сексуальної освіти школярів є найпоширенішим, однак водночас його найчастіше оминають. Через те, що тема сексу в Україні досить табуйована, у країні тримаються достатньо високі показники рівня захворюваності на СНІД та випадків ранньої вагітності. Тому головна задача батьків та вчителів – вчасно донести до дитини потрібну інформацію.

«Рано чи пізно діти дізнаються про секс, проте може бути вже пізно. Моєю метою є впровадити сексуальну освіту в школу, аби застерегти дітей від небажаних наслідків», - розповідає спікерка, журналістка, спеціалістка з питань сексуальної освіти Дарина Мізіна.

За її словами, діти готові дізнаватися про секс ще з самого дитинства. Наприклад, у 4 роки малюку вже можна розповісти, звідки він з’явився, років у 8-9 акцентувати увагу на пубертатному періоді, ще через декілька років – пояснити основні правила сексу та контрацепції.

«На диво, діти з розумінням ставляться до таких розмов: не сміються та не роблять вигляд, що вперше про це чують. Тому сучасні діти готові до впровадження сексуальної освіти. Головне – переконати у цьому батьків та вчителів», - додала Мізіна.

Окрім теми сексу, у школах гострим є питання толерантності. Через невихованість діти вдаються до відомого на сьогодні прийому булінгу.

«Я навчаю батьків та педагогів говорити на таку тему як повага до інших. Толерантність – те, чого не вистачає сучасному підліткові. Дуже важливо, аби діти розуміли, що не можна ділити людей на поганих чи хороших лише через неповну сім’ю, малий достаток або іншу національність», - зазначила спікерка Олена Довгопол.

Конференція проходить у Дніпровській Академії неперервної освіти. Завтра, 23 лютого, усіх охочих запрошують на її продовження - GenderFestDnipro, який відбудеться у Музеї українського живопису. У програмі заходу — корисні доповіді трьох спікерок, а також смачна кава. Участь у заході безкоштовна. Початок об 11.00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...