App Store Google Play

Поговоримо про ЦЕ: у Дніпрі стартувала конференція щодо впровадження сексуальної освіти

22.02.2019 14:40
Поговоримо про ЦЕ: у Дніпрі стартувала конференція щодо впровадження сексуальної освіти

Сьогодні у Дніпрі стартувала «Гендерна (не)конференція міні-EdCamp Дніпро-2019». Вона вже третій рік збирає сотні педагогів і адміністраторів освіти області та здобула позитивний резонанс в освітянських колах. Темою цьогорічного заходу є «Сексуальна освіта. Коли і як говорити про "це"?». Своїм досвідом у питанні гендерної рівності та сексуальної освіти з педагогами та освітянами готові поділитися відомі спеціалістки з усієї України, передає Дніпроград з місця подій.

Проект реалізується громадською організацією «Гендерний Клуб Дніпро» за фінансової підтримки Представництва Фонду ім. Гайнриха Бьолля в Україні.  Зі своїми доповідями на (не)конференцію зібралися непересічні візіонерки і гендерні дослідниці  - Олена Стрельник, Тамара Марценюк, Дарина Мізіна та багато інших цікавих спікерок. Освітяни та педагоги почують доповіді на близько 15 різноманітних тем: самооборону жінки, її права з юридичної точки зору, питання толерантності, саморозвитку, сексуальної освіти. Всі вони наслідують єдину мету – передати досвід відомих спеціалістів у питаннях гендерної рівності.

На сьогодні питання сексуальної освіти школярів є найпоширенішим, однак водночас його найчастіше оминають. Через те, що тема сексу в Україні досить табуйована, у країні тримаються достатньо високі показники рівня захворюваності на СНІД та випадків ранньої вагітності. Тому головна задача батьків та вчителів – вчасно донести до дитини потрібну інформацію.

«Рано чи пізно діти дізнаються про секс, проте може бути вже пізно. Моєю метою є впровадити сексуальну освіту в школу, аби застерегти дітей від небажаних наслідків», - розповідає спікерка, журналістка, спеціалістка з питань сексуальної освіти Дарина Мізіна.

За її словами, діти готові дізнаватися про секс ще з самого дитинства. Наприклад, у 4 роки малюку вже можна розповісти, звідки він з’явився, років у 8-9 акцентувати увагу на пубертатному періоді, ще через декілька років – пояснити основні правила сексу та контрацепції.

«На диво, діти з розумінням ставляться до таких розмов: не сміються та не роблять вигляд, що вперше про це чують. Тому сучасні діти готові до впровадження сексуальної освіти. Головне – переконати у цьому батьків та вчителів», - додала Мізіна.

Окрім теми сексу, у школах гострим є питання толерантності. Через невихованість діти вдаються до відомого на сьогодні прийому булінгу.

«Я навчаю батьків та педагогів говорити на таку тему як повага до інших. Толерантність – те, чого не вистачає сучасному підліткові. Дуже важливо, аби діти розуміли, що не можна ділити людей на поганих чи хороших лише через неповну сім’ю, малий достаток або іншу національність», - зазначила спікерка Олена Довгопол.

Конференція проходить у Дніпровській Академії неперервної освіти. Завтра, 23 лютого, усіх охочих запрошують на її продовження - GenderFestDnipro, який відбудеться у Музеї українського живопису. У програмі заходу — корисні доповіді трьох спікерок, а також смачна кава. Участь у заході безкоштовна. Початок об 11.00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...