App Store Google Play

Апеляційний суд задовольнив клопотання генерала Назарова у справі про загибель військових в Іл-76

22.02.2019 09:00
Апеляційний суд задовольнив клопотання генерала Назарова у справі про загибель військових в Іл-76

Апеляційний суд у Дніпрі задовольнив клопотання генерал-майора Віктора Назарова щодо дослідження висновків двох наявних експертиз в його справі. Відповідні рішення Дніпровський апеляційний суд ухвалив на засіданні 21 лютого. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Радіо свободу.

Віктор Назаров та його захист наполягали на дослідженні висновків експертиз, адже вважають, що між результатами двох експертиз, здійснених експертними установами у Львові та Києві у лютому та у травні 2015 року, є розбіжності.

Генерал Назаров, зокрема, поставив під сумнів висновок однієї з експертиз, яка вважає, що він був зобов’язаний забезпечити заходи безпеки літаків, відправлених в аеродром Луганська, зокрема, з подолання протиповітряної оборони.

«У ході судового розгляду неодноразово досліджувались обов’язки начальника штабу АТО. У них немає жодного слова, жодного пункту, жодного абзацу, які б свідчили, що це було моїм обов’язком», – зазначив Віктор Назаров.

Він вважає, що експертизи не дають чіткої відповіді на те, яким чином був уражений літак, – з ПЗРК чи артилерійської зброї, і «це має принципове значення».

Представники прокуратури заявили, що ніяких розбіжностей у висновках експертів немає. Прокурори також заявили, що взагалі вважають одну з експертиз у справі неправомірною, адже вона була здійснена військовослужбовцями, які не є акредитованими експертами.

Потерпілі – родичі загиблих у літаку Іл-76 бійців – та їхні захисники були проти дослідження висновків експертиз, бо це вже було зроблено в суді першої інстанції. Люди прийшли до судової зали з портретами рідних, яких втратили. Заяви генерала Назарова та його захисту вони сприймали як спроби затягування процесу.

«Яка різниця, з чого збили літак, хоч з рогатки. Але його збили. Аеропорт був в оточенні, літаки туди не можна було відправляти… Мені в труні повернули дитину – кілька шматочків по десять сантиметрів. А решта досі на полі», – сказала одна з матерів.

«Я прийшов дізнатись: хто їх туди послав? І я не чую відповіді», – підтримав її батько загиблого військового.

Після дослідження висновків експертиз суд частково задовольнив клопотання генерала Назарова про призначення військово-судової експертизи та доручили провести її Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.

Наприкінці 2018 року в Дніпрі розпочали спочатку розгляд апеляційної скарги в інтересах генерал-майора Віктора Назарова. Через ліквідацію Апеляційного суду Дніпропетровської області й утворення Дніпровського апеляційного суду апеляційну скаргу тепер розглядає колегія суддів у новому складі.

17 грудня 2015 року в Павлоградському міськрайонному суді на Дніпропетровщині розпочався судовий процес у справі про загибель 49 українських військовослужбовців у літаку Іл-76, збитому 14 червня 2014 року бойовиками в аеропорту Луганська. На лаві підсудних була одна особа, генерал-майор Віктор Назаров, який на момент трагедії був начальником Штабу антитерористичної операції.

Його обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбалому ставленні до служби, вчиненому в бойовій обстановці, що призвело до тяжких наслідків). Суд присудив йому 7 років ув’язнення, однак генерал подав на апеляцію.

14 червня 2014 року на території Луганської області з переносного зенітно-ракетного комплексу було уражено літак Іл-76МД. Він загорівся та впав. На його борту перебували 40 військовослужбовців 25-ї окремої парашутно-десантної бригади та 9 членів екіпажу. Усі загинули.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У 2014 році в ці дні ми створили у Дніпрі Штаб Національного Захисту - структуру, яка стала координуючим центром сил Майдану, нової влади і, спільно з Правим сектором, організатором Добровольчого Руху...
Юрій Фоменко

Про деукраїнізацію

Наше місто ніколи і ніяка Катерина не засновувала. Просто перейменували Половицю. Що видно з цієї мапи 1779 року. Сто років губернське місто намагалося "побороти" Половицю -"В середине ХIХ века офицер...
Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...