App Store Google Play

Реформа децентралізації збільшила бюджети територіальних громад, - експерти

21.02.2019 17:40
Реформа децентралізації збільшила бюджети територіальних громад, - експерти

Мабуть, немає жодної людини в країні, яка б не чула про одну із ключових реформ, яка проходить в нашій Державі - децентралізацію. Протягом чотирьох років дії цієї реформи в територіальних громадах відбулася низка кардинальних змін. Які саме - розповів голова правління «Комітету виборців України» Станіслав Жолудєв під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро", передає Дніпроград. 

Децентралізація — це передача прав, обов'язків та бюджетів від всеукраїнських органів держвлади до органів місцевих. Наприклад, раніше зібрані у містах та селах податки йшли "в Київ", перерозподілялися і направлялися назад. Тепер вони залишатимуться у місцевих бюджетах. Станіслав Жолудєв зазначає, що найбільшим плюсом реформи є факт того, що бюджети територіальних громад виросли у рази.

"Зараз більшість коштів залишається в Дніпрі, через що місто може витрачати ресурс на власний розвиток. Раніше Дніпро віддавав в центральний бюджет 100% податкових надходжень від доходів підприємств, 75% від заробітної плати, оренди землі та інших напрямків господарської діяльності. На сьогодні у розпорядженні міста залишається: 100% єдиного податку, 80% екологічного податку, 10% податку на прибуток підприємств, 5% акцизного збору та інше", - розповів Станіслав Жолудєв.

Відтак у 2014 році бюджет міста складав 3,4 млрд грн. А вже у 2019 році бюджет виріс до 14 млрд грн, тобто у чотири рази.

Директор Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна розповіла, що під час реалізації децентралізації в усіх областях України створено 877 ОТГ. З яких 63 громади успішно функціонують на Січеславщині. В переспективі створення ще 92 ОТГ. 

"На сьогодні всі ОТГ отримали в комунальну власність землі державної власності. За нашими підрахунками, наприклад, Дніпропетровщині земельні ресурси додають 1, 5 млр грн в бюджет. Також в ході процесу реформи в розпорядження місцевим управлінням передали об'єкти освіти, охорони здоров'я, культури і ЖКГ. Це призвело до поліпшення інфраструктури і відповідно якості послуг, які там надаються", - повідомила Тертишна. 

Як наслідок децентралізації, місцеві громади отримали можливість реалізовувати великі інфраструктурні проекти, відновлювати комунальний електротранспорт, житлово-комунальне господарство, покращувати благоустрій. Також з'явилося більше фінансових можливостей для розвитку гуманітарної сфери, медичної галузі, втілення унікальних соціальних проектів, надання матеріальної підтримки громадянам, запровадження різних муніципальних надбавок для працівників бюджетної сфери. 

Але якщо Січеславщина сьогодні - лідер за кількістю і якістю створених ОТГ, створенню інфраструктурних об'єктів, реконструкції шкіл, то Дніпро, на жаль, похизуватися цим не може. Попри велике фінансування, міська влада сьогодні скорочує співробітників навчальних закладів, аби приховати бюджетні дірки. Також закриває безкоштовні гуртки та піднімає плату за навчання в школах естетичного виховання.  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...