App Store Google Play

"Національна експедиція" ознайомила литовців з історією та природою Січеславщини

21.02.2019 09:40
"Національна експедиція" ознайомила литовців з історією та природою Січеславщини

Один з найпопулярніших телепроектів у Литві "Національна експедиція" випустив одразу декілька серій, присвячених історії та природі Січеславщини, повідомляє Дніпроград.

Протягом усього минулого року відомі литовські журналісти, історики та краєзнавці мандрували Україною та шукали тут згадки про свою країну. На копії історичного човна вони здійснили спуск Дніпром та завітали до низки українських міст, де ознайомлювалися з місцевою культурою, історією та природою.

Завітали литовці й у обласний центр. Влітку ми писали про "литовський десант", який висадився на Січеславській Набережній у Дніпрі.

Протягом останніх трьох тижнів на литовському телебаченні вийшли три серії: одна про візит у Кам'янське, одна про Дніпро та ще одна про козацькі фортеці навколо міста та ландшафтний парк "Дніпрові пороги".

У Дніпрі литовцям провели майстер-клас з українського ремесла та ознайомили з місцевою історією. Зокрема, "Національна експедиція" відвідала Музей ім. Яворницького та Музей АТО. За їх власним зізнанням, учасників експедиції вразили масштаби війни в Україні та героїзм наших захисників.

Також литовці завітали й на місця фортеці Кодак та Новобогородицької фортеці, що біля Дніпра. Екскурсію для гостей провів відомий історик Олег Репан. 

З природою Січеславщини учасників литовської експедиції ознайомив директор ландшафтного парку "Дніпрові пороги" Вадим Манюк.

Переглянути випуски передачі можна на литовському сайті за посиланням.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...