App Store Google Play

Громада Дніпра оскаржуватиме рішення міськради щодо ОСББ у суді

21.02.2019 11:00
Громада Дніпра оскаржуватиме рішення міськради щодо ОСББ у суді

Після численних звернень та тиску мешканців Дніпра міськрада змінила порядок передачі будинків ОСББ із житлового фонду міста. Відповідне рішення депутати прийняли під час сесії 20 лютого, передає Дніпроград. 

Внаслідок прийняття міськрадою нових правил для новостворених ОСББ, протягом останніх шести місяців об'єднання не в змозі повноцінно розпочати своє функціонування. Адже на їхні вимоги здійснити ряд заходів (припинити нараховувати “квартплату”, передати технічну документацію на будинок тощо) управителі, визначені міськвиконкомом на конкурсній основі, протиправно вимагають для цього надання документів, більшість з яких неможливо отримати. Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків неодноразово вступали в дискусію з представниками міської влади з вимогою скасувати це рішення.

На сесії депутати все ж пішли на поступки та скасували частину пунктів з попереднього рішення. У мерії цей крок називають "компромісним".  

"Залишається пункт про те, що має бути надана засвідчена копія протоколу про створення ОСББ та копія протоколу про вибір керуючої компанії або про самоуправління", – повідомив секретар міської ради Дніпра Олександр Санжара під час брифінгу щодо підсумків сесії. 

Проте представники ОСББ з цим ришенням не погоджуються та будуть оскаржувати його у суді.

"Ми вже втомилися пояснювати городничому та міським депутатам, що в них немає повноважень в регулюванні стосунків між ОСББ та ЖЕКами. Не допомагають їм навіть роз`яснення з приводу цього горезвісного рішення ані Мінрегіону, ані таких народних депутатів - авторів законів в сфері ЖКГ, як Альона Бабак. Звичайно, що нова версія рішення проекту гуманніша, ніж попередня, але все одно ОСББ, за законом, нічого не має показувати попередньому управителю, окрім свого рішення з ним розлучитися", - пояснив голова асоціації ОСББ та ЖБК «Наш дім» Павло Хобот.

Він наголошує, що це ЖЕКи мають зобов'язання перед ОСББ, бо той має передати останньому технічну документацію, а у випадку втрати - поновити її за власний кошт.

"Депутати називають рішення компромісом, але це компроміс між законом та беззаконням. Отже, поки, на жаль, панує безглуздя. Будемо оскаржувати рішення в адміністративному суді, щоб остаточно розставити крапки над “і” в цьому питанні", - зазначив Павло Хобот. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...