App Store Google Play

У ДніпроОДА під час круглого столу згадали хронологію подій та загиблих під час Революції Гідності

20.02.2019 14:20
У ДніпроОДА під час круглого столу згадали хронологію подій та загиблих під час Революції Гідності

Сьогодні, 20 лютого, у Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбувся захід, присвячений вшануванню пам`яті Героїв Небесної Сотні. Аби згадати усіх загиблих, за круглим столом зібралися учасники подій 20 лютого 2014 року, а також медики, активісти та родичі загиблих, передає Дніпроград з місця подій.

Під час зустрічі учасники круглого столу згадали хронологію подій кінця 2013-початку 2014 року. Протести розпочалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і значно поширилися після силового розгону демонстрації в Києві вночі 30 листопада. Протести, які з кінця 2013 року відбувалися у формі мітингів, демонстрацій, студентських страйків та силова протидія протестам з боку влади призвели до відкритого силового протистояння, яке надалі переросло у Революцію Гідності. 

Так, медик Майдану, лікарка вищої категорії, Інна Шевченко була присутньою під час розстрілу людей у "Кривавий четвер" 20 лютого 2014 року. Вона допомагала молодим хлопцям боротися за життя та займалася поставкою медикаментів з Дніпра.

«Снайпери стріляли згори, і це був не захист, а справжнісінький розстріл. Поруч мене йшов хлопець, який намагався закритися від куль за допомогою фанерних дверей. Звідусіль лунали постріли, крики, плач. Страшно і важко», - поділилася спогадами жінка. Від родин загиблих та врятованих героїв вона отримала нагороду «Гідність та воля», яка для неї є найвищою похвалою.

Через те, що на революціонерами на Майдані були не лише етнічні українці, можна вважати що він сформував державну націю, котра боролася за єдине майбутнє.

«Майдан показав, що в Україні таки існує нація. Що ані етнічні, ані державні, ані релігійні розбіжності не можуть стати на заваді єдності заради спільної мети», - зазначив лідер Дніпропетровської єврейської общини Олег Ростовцев.

На заході також був присутній батько Сергія Нігояна, полеглого Героя, - Гагік Нігоян. Усі без винятку не могли стримати сльози, згадуючи ті страшні події.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...