App Store Google Play

У Дніпрі зафіксували два випадки сказу: людей покусав безпритульний кіт

20 Лютого 16:20
У Дніпрі зафіксували два випадки сказу: людей покусав безпритульний кіт

Дніпрян попереджають про небезпеку заразитися на сказ. Як вберегтися від інфікованих тварин та що робити, якщо людину вкусила бездомна тварина розповіли лікарі під час прес-конференції в ІА "Інформатор", передає Дніпроград.

Ветеринарний лікар Таміла Стручковська наголошує, що сказ – смертельна інфекція. Джерелом збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини, що належать до класу ссавців. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через: укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини. 

"В 2015 році у Дніпрі зафіксували п'ять випадків, коли люди заразилися сказом. Тоді помер один чоловік, який відмовився від лікування. У 2016 таких випадків хвороби серед людей не зафіксовано, в 2017 році - тричі заражали людей на сказ. у 2018 - теж тричі. У поточному році, тобто за два місяці, у Дніпрі виявлено двох осіб, які мають сказ. Містянин знайшов на вулиці кота та приніс додому, чотирилапий виявився хворим, вкусив господаря та його жінку", - розповіла Стручковська.

Лікарі розповідають, що чоловік тиждень не хотів лікуватися, поки медики не довели хворому, що без професійної допомоги людина від сказу помирає. 

"Важливо розуміти наскільки це небезпечна хвороба. Після укусу не треба очікувати симптомів. Навіть якщо укус був не до крові, слина зараженої тварини може потрапити на подряпини, чого достатньо для інфікації. Одразу звертайтеся до лікаря", - розповів завідувач лікарні ветеринарної медицини Ігор Ткачук. 

Експерти зазначають, що усі випадки сказу реєструвалися у Соборному та Новокодацькому районах, тому що природа цих районів, зокрема, горбиста місцевість та густі низькі чагарники, сприяє розмноженню диких лисиць, єнотів, які часто є джерелом інфекції.

Наголосимо, що укусах дикими, безпритульними, свійськими тваринами слід  негайно звернутись до лікаря. 

Теги: сказ, вірус

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...