App Store Google Play

У Дніпрі зафіксували два випадки сказу: людей покусав безпритульний кіт

20.02.2019 16:20
У Дніпрі зафіксували два випадки сказу: людей покусав безпритульний кіт

Дніпрян попереджають про небезпеку заразитися на сказ. Як вберегтися від інфікованих тварин та що робити, якщо людину вкусила бездомна тварина розповіли лікарі під час прес-конференції в ІА "Інформатор", передає Дніпроград.

Ветеринарний лікар Таміла Стручковська наголошує, що сказ – смертельна інфекція. Джерелом збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини, що належать до класу ссавців. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через: укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини. 

"В 2015 році у Дніпрі зафіксували п'ять випадків, коли люди заразилися сказом. Тоді помер один чоловік, який відмовився від лікування. У 2016 таких випадків хвороби серед людей не зафіксовано, в 2017 році - тричі заражали людей на сказ. у 2018 - теж тричі. У поточному році, тобто за два місяці, у Дніпрі виявлено двох осіб, які мають сказ. Містянин знайшов на вулиці кота та приніс додому, чотирилапий виявився хворим, вкусив господаря та його жінку", - розповіла Стручковська.

Лікарі розповідають, що чоловік тиждень не хотів лікуватися, поки медики не довели хворому, що без професійної допомоги людина від сказу помирає. 

"Важливо розуміти наскільки це небезпечна хвороба. Після укусу не треба очікувати симптомів. Навіть якщо укус був не до крові, слина зараженої тварини може потрапити на подряпини, чого достатньо для інфікації. Одразу звертайтеся до лікаря", - розповів завідувач лікарні ветеринарної медицини Ігор Ткачук. 

Експерти зазначають, що усі випадки сказу реєструвалися у Соборному та Новокодацькому районах, тому що природа цих районів, зокрема, горбиста місцевість та густі низькі чагарники, сприяє розмноженню диких лисиць, єнотів, які часто є джерелом інфекції.

Наголосимо, що укусах дикими, безпритульними, свійськими тваринами слід  негайно звернутись до лікаря. 

Теги: сказ, вірус

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...