App Store Google Play

У Дніпрі зафіксували два випадки сказу: людей покусав безпритульний кіт

20.02.2019 16:20
У Дніпрі зафіксували два випадки сказу: людей покусав безпритульний кіт

Дніпрян попереджають про небезпеку заразитися на сказ. Як вберегтися від інфікованих тварин та що робити, якщо людину вкусила бездомна тварина розповіли лікарі під час прес-конференції в ІА "Інформатор", передає Дніпроград.

Ветеринарний лікар Таміла Стручковська наголошує, що сказ – смертельна інфекція. Джерелом збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини, що належать до класу ссавців. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через: укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини. 

"В 2015 році у Дніпрі зафіксували п'ять випадків, коли люди заразилися сказом. Тоді помер один чоловік, який відмовився від лікування. У 2016 таких випадків хвороби серед людей не зафіксовано, в 2017 році - тричі заражали людей на сказ. у 2018 - теж тричі. У поточному році, тобто за два місяці, у Дніпрі виявлено двох осіб, які мають сказ. Містянин знайшов на вулиці кота та приніс додому, чотирилапий виявився хворим, вкусив господаря та його жінку", - розповіла Стручковська.

Лікарі розповідають, що чоловік тиждень не хотів лікуватися, поки медики не довели хворому, що без професійної допомоги людина від сказу помирає. 

"Важливо розуміти наскільки це небезпечна хвороба. Після укусу не треба очікувати симптомів. Навіть якщо укус був не до крові, слина зараженої тварини може потрапити на подряпини, чого достатньо для інфікації. Одразу звертайтеся до лікаря", - розповів завідувач лікарні ветеринарної медицини Ігор Ткачук. 

Експерти зазначають, що усі випадки сказу реєструвалися у Соборному та Новокодацькому районах, тому що природа цих районів, зокрема, горбиста місцевість та густі низькі чагарники, сприяє розмноженню диких лисиць, єнотів, які часто є джерелом інфекції.

Наголосимо, що укусах дикими, безпритульними, свійськими тваринами слід  негайно звернутись до лікаря. 

Теги: сказ, вірус

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...