App Store Google Play

У Дніпрі презентували проект “Говоримо українською”, присвячений Дню рідної мови

20.02.2019 20:30
У Дніпрі презентували проект “Говоримо українською”, присвячений Дню рідної мови

Сьогодні, 20 лютого, у духовно-культурному центрі “Українське подвір’я” при Дніпровській єпархії ПЦУ відбулася презентація відеопроекту “Говоримо українською”, в якому взяли участь провідні діячі культури та представники духовенства міста. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

На відео можна побачити як молодь, студенти, відомі у Дніпрі люди та навіть гості з Африки читають вірші українською мовою.

“До Міжнародного дня рідної мови прес-центром Дніпровської єпархії та “Українським подвір’ям” знято ролик, в якому вірші читають люди різної національності. Тим самим ми показуємо, що ті люди, які живуть в Україні або приїжджають з до нас різних країн, знають українську мову, поважають та вчать її”, - розповіла директорка “Українського подвір’я Наталія Гейман.

Зокрема, на камеру вірші класиків та сучасних поетів зачитали такі мешканці міста як Заслужена артистка України Оксана Петровська, фотограф та доброволець батальйону “Дніпро-1” Тагі Джафаров, імам Едгар Девлікамов, представник римо-католицької парафії, член Ордену капуцинів брат Марек, анголець Альберто Сільва тощо. Таким чином, мета проекту полягає в тому, аби показати, що попри різні національності та віросповідання, українська мова повинна бути головною в Україні.

“Українська мова, українська церква, українська віра — це душа українського народу. Сьогодні ми дякуємо, що в нас все це є. Якщо наша душа завжди буде з Богом, то ми будемо завжди перемагати в тій чи іншій боротьбі. Сьогодні Українська Церква проповідує Слово Боже українською мовою і кожен з нас повинен вчитися української мови”, - зазначив протоієрей Віталій Лопушанський.

У свою чергу, Заслужена артистка України та директорка Національного театру імені Шевченка Оксана Петровська подякувала усім за організацію зустрічі та зауважила, що протягом останніх 100 років актори театру зберігали та пропагували українську мову серед народу.

“Я щаслива від того, що наш український театр, якому вже 100 років, несе українську мову через століття. Ми пропагуємо українську мову не тільки в театрі, а і поза ним. На жаль, ми маємо боротися за українську мову в Україні. Але я щиро рада, що стільки відомих людей вивчають мову, намагаються нею спілкуватися та розповідають про це”, - сказала Оксана Петровська.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...