App Store Google Play

У Дніпрі презентували проект “Говоримо українською”, присвячений Дню рідної мови

20 Лютого 20:30
У Дніпрі презентували проект “Говоримо українською”, присвячений Дню рідної мови

Сьогодні, 20 лютого, у духовно-культурному центрі “Українське подвір’я” при Дніпровській єпархії ПЦУ відбулася презентація відеопроекту “Говоримо українською”, в якому взяли участь провідні діячі культури та представники духовенства міста. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

На відео можна побачити як молодь, студенти, відомі у Дніпрі люди та навіть гості з Африки читають вірші українською мовою.

“До Міжнародного дня рідної мови прес-центром Дніпровської єпархії та “Українським подвір’ям” знято ролик, в якому вірші читають люди різної національності. Тим самим ми показуємо, що ті люди, які живуть в Україні або приїжджають з до нас різних країн, знають українську мову, поважають та вчать її”, - розповіла директорка “Українського подвір’я Наталія Гейман.

Зокрема, на камеру вірші класиків та сучасних поетів зачитали такі мешканці міста як Заслужена артистка України Оксана Петровська, фотограф та доброволець батальйону “Дніпро-1” Тагі Джафаров, імам Едгар Девлікамов, представник римо-католицької парафії, член Ордену капуцинів брат Марек, анголець Альберто Сільва тощо. Таким чином, мета проекту полягає в тому, аби показати, що попри різні національності та віросповідання, українська мова повинна бути головною в Україні.

“Українська мова, українська церква, українська віра — це душа українського народу. Сьогодні ми дякуємо, що в нас все це є. Якщо наша душа завжди буде з Богом, то ми будемо завжди перемагати в тій чи іншій боротьбі. Сьогодні Українська Церква проповідує Слово Боже українською мовою і кожен з нас повинен вчитися української мови”, - зазначив протоієрей Віталій Лопушанський.

У свою чергу, Заслужена артистка України та директорка Національного театру імені Шевченка Оксана Петровська подякувала усім за організацію зустрічі та зауважила, що протягом останніх 100 років актори театру зберігали та пропагували українську мову серед народу.

“Я щаслива від того, що наш український театр, якому вже 100 років, несе українську мову через століття. Ми пропагуємо українську мову не тільки в театрі, а і поза ним. На жаль, ми маємо боротися за українську мову в Україні. Але я щиро рада, що стільки відомих людей вивчають мову, намагаються нею спілкуватися та розповідають про це”, - сказала Оксана Петровська.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...