App Store Google Play

Це горіло наше минуле

20.02.2019 18:00
Це горіло наше минуле

Сьогодні 20 лютого. Рівно 5 років після Інститутської. Після того, як час закінчився і почалося водночас.

Будь-які реальні - ті, які приймають називати історичні - змінювати їх у підгрунті насильства.

Історія оплачується свинцем і кров'ю.

Пишу це й навіть не ставлю запитань. Це звучить апріорно, наче так і маєте бути. Але всюди один і той самий сюжет.

Ніхто, а надто влада, не любить визнавати свою неправоту. В суспільстві слабкому й незлімому, що вперше, стає згубною, і замість того, щоб відступити бодай на крок, з домовитись, провести необхідні реформи, зробити справу до бійна.

І в підсумку саме таку владу нарешті дає усім визначеність. Кришталево ясну. Оприлюднити, як палаюча шина, гостру, як куля снайпера. Розуміння, що виходить, аніж вперед, прикриваючи шматки фанери від автоматних чорних, просто немає.

Я досі картаю себе за те, що не доїхав на Майдан тому ранку. Не знаю, що відповідає, чи була з мене там хоч якась користь. Зрештою, страх і втома зробили свою справу. Зрештою, не я один такий. Зрештою, це втішає мало.

Ось тепер я, кінокритик, інколи ще думаю, що можливо сьогодні зняти гарний, тобто художньо переконливий, ігровий фільм про Майдан і особливо про 20 лютого? За всіма законами жанру, зірок, акторів, акторів?

І думаю, що ні.

Бо ми все ще досі в цьому фільмі, всередині, до укладення титулів ще далеко.

Бо потрібні роки й роки, потрібна дистанція в часі.

 А ще в цій оповіді надто довга передісторія. Довгий, довгий ланцюг прижив і втратив, катастроф і невдач. Мабуть, ніхто з тих, хто не став платити в листопаді 2013-го, навіть не скаже, що знаю ще одну віку, щоб залишити це місце, щоб обговорити цей зв'язок з головними провідниками своєї історії, зв'язки, які сковували вам пропонується пропонувати зусилля змінити бодай щось.

Позавчора під одну з фотографій з палаючого Майдану фейсбук-користувачка Ольга Кіналь написала: «Це горіло наше минуле». Нема чого й додати.

Окрім того, що пожежа все ще триває.

ДЕНЬ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...