App Store Google Play

Це горіло наше минуле

20 Лютого 18:00
Це горіло наше минуле

Сьогодні 20 лютого. Рівно 5 років після Інститутської. Після того, як час закінчився і почалося водночас.

Будь-які реальні - ті, які приймають називати історичні - змінювати їх у підгрунті насильства.

Історія оплачується свинцем і кров'ю.

Пишу це й навіть не ставлю запитань. Це звучить апріорно, наче так і маєте бути. Але всюди один і той самий сюжет.

Ніхто, а надто влада, не любить визнавати свою неправоту. В суспільстві слабкому й незлімому, що вперше, стає згубною, і замість того, щоб відступити бодай на крок, з домовитись, провести необхідні реформи, зробити справу до бійна.

І в підсумку саме таку владу нарешті дає усім визначеність. Кришталево ясну. Оприлюднити, як палаюча шина, гостру, як куля снайпера. Розуміння, що виходить, аніж вперед, прикриваючи шматки фанери від автоматних чорних, просто немає.

Я досі картаю себе за те, що не доїхав на Майдан тому ранку. Не знаю, що відповідає, чи була з мене там хоч якась користь. Зрештою, страх і втома зробили свою справу. Зрештою, не я один такий. Зрештою, це втішає мало.

Ось тепер я, кінокритик, інколи ще думаю, що можливо сьогодні зняти гарний, тобто художньо переконливий, ігровий фільм про Майдан і особливо про 20 лютого? За всіма законами жанру, зірок, акторів, акторів?

І думаю, що ні.

Бо ми все ще досі в цьому фільмі, всередині, до укладення титулів ще далеко.

Бо потрібні роки й роки, потрібна дистанція в часі.

 А ще в цій оповіді надто довга передісторія. Довгий, довгий ланцюг прижив і втратив, катастроф і невдач. Мабуть, ніхто з тих, хто не став платити в листопаді 2013-го, навіть не скаже, що знаю ще одну віку, щоб залишити це місце, щоб обговорити цей зв'язок з головними провідниками своєї історії, зв'язки, які сковували вам пропонується пропонувати зусилля змінити бодай щось.

Позавчора під одну з фотографій з палаючого Майдану фейсбук-користувачка Ольга Кіналь написала: «Це горіло наше минуле». Нема чого й додати.

Окрім того, що пожежа все ще триває.

ДЕНЬ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...