App Store Google Play

«Свої кращі дні я вже прожив»: учасники Євромайдану поділилися спогадами

20.02.2019 16:40
«Свої кращі дні я вже прожив»: учасники Євромайдану поділилися спогадами

Більшість людей, котрі брали участь у подіях під час Євромайдану вважають їх найкращими у своєму житті. За їх словами, такої концентрації щирих та патріотично налаштованих українців вони ще не бачили. На честь дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні» учасники Революції Гідності поділилися своїми спогадами під час прес-конференції на каналі «Відкритий», передає Дніпроград.

Обидва учасники є уродженцями Дніпра та під час Революції чітко розуміли заради чого вона розпочата.  

«Я прийшов на Майдан 1 грудня, вже після побиття студентів, і залишився там до кінця. Пощастило, що не вбили, бо в день розстрілу мене на годину затримали в Київській МДА. Мабуть, доля», - поділився спогадами Максим Музика.

За його словами, найголовніший фактор, через який люди масово йшли на Майдан – небажання жити в системі несправедливості.

«Майдан не закінчився, а відклався на невизначений термін. А завершиться він лише тоді, коли до влади прийдуть дійсно зацікавлені у майбутньому України, коли бізнес буде поза владою», - додав він.

Незважаючи на криваві події, для багатьох революціонерів Майдан залишається світлим спомином.

«Спочатку я не вірив у цей Майдан і поїхав туди, аби забрати свого сина, який охороняв КМДА. Під час того, як я йшов до нього, біля мене впала гумова куля: я підняв її і пішов далі до сина», - розповідає Дмитро Синиця.

«Ви уявляєте, за три дні, проведених на Майдані, я не побачив жодної людини, яка б висувала якісь претензії чи докори стосовно інших. Я бачив лише десять тисяч воїнів, готових віддати все заради України», - додав він.

Найвизначнішим моментом, який назавжди закарбувався в пам’яті Дмитра Синиці, це коли бабуся розгрібала лід перед хлопцями-революціонерами. За його словами, після того як «беркутівці» облили водою учасників, перед ними утворився лід. Побачивши, як один із них підсковзнувся, бабуся голими руками зішкрібала лід, не боячись ні своєї крові, ні загрози для життя.

За словами учасників, ніщо не виправдає ту кількість жертв та ставлення влади до подій Революції Гідності. Найбільше їх обурює те, що люди так і не дочекалися публічного вибачення від представників влади, які є винними у тому, що трапилося.

Як повідомлялося раніше, сьогодні, 20 лютого, в День Гідності та Свободи дніпряни вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні покладанням квітів до пам’ятного знаку, а діти «Українського подвір’я» розвішали янголів для увічнення Героїв.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...