App Store Google Play

«Свої кращі дні я вже прожив»: учасники Євромайдану поділилися спогадами

20 Лютого 16:40
«Свої кращі дні я вже прожив»: учасники Євромайдану поділилися спогадами

Більшість людей, котрі брали участь у подіях під час Євромайдану вважають їх найкращими у своєму житті. За їх словами, такої концентрації щирих та патріотично налаштованих українців вони ще не бачили. На честь дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні» учасники Революції Гідності поділилися своїми спогадами під час прес-конференції на каналі «Відкритий», передає Дніпроград.

Обидва учасники є уродженцями Дніпра та під час Революції чітко розуміли заради чого вона розпочата.  

«Я прийшов на Майдан 1 грудня, вже після побиття студентів, і залишився там до кінця. Пощастило, що не вбили, бо в день розстрілу мене на годину затримали в Київській МДА. Мабуть, доля», - поділився спогадами Максим Музика.

За його словами, найголовніший фактор, через який люди масово йшли на Майдан – небажання жити в системі несправедливості.

«Майдан не закінчився, а відклався на невизначений термін. А завершиться він лише тоді, коли до влади прийдуть дійсно зацікавлені у майбутньому України, коли бізнес буде поза владою», - додав він.

Незважаючи на криваві події, для багатьох революціонерів Майдан залишається світлим спомином.

«Спочатку я не вірив у цей Майдан і поїхав туди, аби забрати свого сина, який охороняв КМДА. Під час того, як я йшов до нього, біля мене впала гумова куля: я підняв її і пішов далі до сина», - розповідає Дмитро Синиця.

«Ви уявляєте, за три дні, проведених на Майдані, я не побачив жодної людини, яка б висувала якісь претензії чи докори стосовно інших. Я бачив лише десять тисяч воїнів, готових віддати все заради України», - додав він.

Найвизначнішим моментом, який назавжди закарбувався в пам’яті Дмитра Синиці, це коли бабуся розгрібала лід перед хлопцями-революціонерами. За його словами, після того як «беркутівці» облили водою учасників, перед ними утворився лід. Побачивши, як один із них підсковзнувся, бабуся голими руками зішкрібала лід, не боячись ні своєї крові, ні загрози для життя.

За словами учасників, ніщо не виправдає ту кількість жертв та ставлення влади до подій Революції Гідності. Найбільше їх обурює те, що люди так і не дочекалися публічного вибачення від представників влади, які є винними у тому, що трапилося.

Як повідомлялося раніше, сьогодні, 20 лютого, в День Гідності та Свободи дніпряни вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні покладанням квітів до пам’ятного знаку, а діти «Українського подвір’я» розвішали янголів для увічнення Героїв.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...