App Store Google Play

Абітурієнтів, які готові відпрацювати три роки у селищах, зараховуватимуть до вишів першочергово

20.02.2019 15:20
Абітурієнтів, які готові відпрацювати три роки у селищах, зараховуватимуть до вишів першочергово

Із цього року в Україні вперше стартує нововведення, за яким абітурієнтів педагогічної та медичної спеціальності, готовим відпрацювати після навчання три роки у селищах, зараховуватимуть до вищих навчальних закладів на місця держзамовлення першочергово.  Про це сьогодні, 20 лютого, під час прес-конференції в ІА "Міст-Дніпро" повідомила начальниця управління науки, вищого і професійно-технічної освіти департаменту Дніпропетровської облдержадміністрації Любов Кравченко, передає Дніпроград.

Сільськи селищні ради та об'єднані територіальні громади вже подали до обладміністрації існуючу в них потребу  у медичних та педагогічних працівниках. На сьогодні, педагогічних працівників громади загалом потребують у кількості 186 вчителів різної спрямованості. У майбутньому селищні ради мають забезпечити випускників, які приїдуть до них працювати, безкоштовним житлом з оплатою комунальних послуг.

Конкурс на надання рекомендацій для абітурієнтів, які бажають навчатися за вищезазначеними спеціальностями, обладміністрація оголосить до 1 березня.

"Зараз ми розробляємо умови і терміни проведення цього конкурсу. Я можу сказати, що це не буде якийсь іспит. На сайті обласної адміністрації буде оприлюднено загальну потребу після підтвердження сільськими та селищними радами їхньої спроможності забезпечити вчителів і лікарів, які до них повернуться житлом", - зазначила начальниця управління науки, вищого і професійно-технічної освіти департаменту Дніпропетровської облдержадміністрації Любов Кравченко.

Серед показників, на які конкурсна комісія звертатиме увагу під час визначення осіб, яких рекомендують до першочергового зарахування - успішність у навчанні, участь в олімпіадах місцевого, обласного та міжнародного значення, місце проживання.

Конкурс проведуть до 1 квітня. Результати оголосять до 31 квітня.

Якщо після закінчення навчання зарахований за цим нововведенням студент відмовиться відпрацьовувати три роки і розірве договір, то повинен буде повністю відшкодувати суму навчання за весь період.

Раніше повідомлялося, що на пробне ЗНО-2019 за перший тиждень зареєструвалися вже майже 9 тис абітурієнтів Січеславщини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...