App Store Google Play

Абітурієнтів, які готові відпрацювати три роки у селищах, зараховуватимуть до вишів першочергово

20 Лютого 15:20
Абітурієнтів, які готові відпрацювати три роки у селищах, зараховуватимуть до вишів першочергово

Із цього року в Україні вперше стартує нововведення, за яким абітурієнтів педагогічної та медичної спеціальності, готовим відпрацювати після навчання три роки у селищах, зараховуватимуть до вищих навчальних закладів на місця держзамовлення першочергово.  Про це сьогодні, 20 лютого, під час прес-конференції в ІА "Міст-Дніпро" повідомила начальниця управління науки, вищого і професійно-технічної освіти департаменту Дніпропетровської облдержадміністрації Любов Кравченко, передає Дніпроград.

Сільськи селищні ради та об'єднані територіальні громади вже подали до обладміністрації існуючу в них потребу  у медичних та педагогічних працівниках. На сьогодні, педагогічних працівників громади загалом потребують у кількості 186 вчителів різної спрямованості. У майбутньому селищні ради мають забезпечити випускників, які приїдуть до них працювати, безкоштовним житлом з оплатою комунальних послуг.

Конкурс на надання рекомендацій для абітурієнтів, які бажають навчатися за вищезазначеними спеціальностями, обладміністрація оголосить до 1 березня.

"Зараз ми розробляємо умови і терміни проведення цього конкурсу. Я можу сказати, що це не буде якийсь іспит. На сайті обласної адміністрації буде оприлюднено загальну потребу після підтвердження сільськими та селищними радами їхньої спроможності забезпечити вчителів і лікарів, які до них повернуться житлом", - зазначила начальниця управління науки, вищого і професійно-технічної освіти департаменту Дніпропетровської облдержадміністрації Любов Кравченко.

Серед показників, на які конкурсна комісія звертатиме увагу під час визначення осіб, яких рекомендують до першочергового зарахування - успішність у навчанні, участь в олімпіадах місцевого, обласного та міжнародного значення, місце проживання.

Конкурс проведуть до 1 квітня. Результати оголосять до 31 квітня.

Якщо після закінчення навчання зарахований за цим нововведенням студент відмовиться відпрацьовувати три роки і розірве договір, то повинен буде повністю відшкодувати суму навчання за весь період.

Раніше повідомлялося, що на пробне ЗНО-2019 за перший тиждень зареєструвалися вже майже 9 тис абітурієнтів Січеславщини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...