App Store Google Play

Абітурієнтів, які готові відпрацювати три роки у селищах, зараховуватимуть до вишів першочергово

20 Лютого 15:20
Абітурієнтів, які готові відпрацювати три роки у селищах, зараховуватимуть до вишів першочергово

Із цього року в Україні вперше стартує нововведення, за яким абітурієнтів педагогічної та медичної спеціальності, готовим відпрацювати після навчання три роки у селищах, зараховуватимуть до вищих навчальних закладів на місця держзамовлення першочергово.  Про це сьогодні, 20 лютого, під час прес-конференції в ІА "Міст-Дніпро" повідомила начальниця управління науки, вищого і професійно-технічної освіти департаменту Дніпропетровської облдержадміністрації Любов Кравченко, передає Дніпроград.

Сільськи селищні ради та об'єднані територіальні громади вже подали до обладміністрації існуючу в них потребу  у медичних та педагогічних працівниках. На сьогодні, педагогічних працівників громади загалом потребують у кількості 186 вчителів різної спрямованості. У майбутньому селищні ради мають забезпечити випускників, які приїдуть до них працювати, безкоштовним житлом з оплатою комунальних послуг.

Конкурс на надання рекомендацій для абітурієнтів, які бажають навчатися за вищезазначеними спеціальностями, обладміністрація оголосить до 1 березня.

"Зараз ми розробляємо умови і терміни проведення цього конкурсу. Я можу сказати, що це не буде якийсь іспит. На сайті обласної адміністрації буде оприлюднено загальну потребу після підтвердження сільськими та селищними радами їхньої спроможності забезпечити вчителів і лікарів, які до них повернуться житлом", - зазначила начальниця управління науки, вищого і професійно-технічної освіти департаменту Дніпропетровської облдержадміністрації Любов Кравченко.

Серед показників, на які конкурсна комісія звертатиме увагу під час визначення осіб, яких рекомендують до першочергового зарахування - успішність у навчанні, участь в олімпіадах місцевого, обласного та міжнародного значення, місце проживання.

Конкурс проведуть до 1 квітня. Результати оголосять до 31 квітня.

Якщо після закінчення навчання зарахований за цим нововведенням студент відмовиться відпрацьовувати три роки і розірве договір, то повинен буде повністю відшкодувати суму навчання за весь період.

Раніше повідомлялося, що на пробне ЗНО-2019 за перший тиждень зареєструвалися вже майже 9 тис абітурієнтів Січеславщини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...