App Store Google Play

Взяти й поділити. Чому країні залишиться дірка від бублика

18.02.2019 18:00
Взяти й поділити. Чому країні залишиться дірка від бублика

Почитав різну аналітику про пропозицію уряду штрафувати за використання ФОП для ухилення від податків

Що можу сказати з цього приводу. Я вже давно звик до того, що наша влада поводиться як шулер, танцюючи на дуже вузькому і крихкому мосту довіри. Тому що якщо цей міст завалиться – полетять всі: і ті, хто підтримує подібні популістські пропозиції, і ті, хто не підтримує. А як полетять – так і прилетять, все станеться приголомшливо швидко. І озирнутися не встигнуть, як замість єдиного зростаючого сектора економіки, який не залежить від гаряче улюблених олігархами природних копалин, а залежить виключно від мізків – залишиться дірка від бублика.

IT-компаніям, проти яких спрямоване це "доленосне" рішення, буде не надто важко зібрати своїх співробітників разом з сім'ями, посадити в літак і перевезти туди, де правила роботи є більш зрозумілими і передбачуваними. Благо, в інших країнах їх з радістю приймуть, оскільки вже давно всю свою зовнішньоекономічну політику спрямовують у подібному напрямку. І струмочок, який формує ті самі 4% ВВП – вичерпається, як під час щорічних планових відключень води.

А замість IT-шників, низькі податки і "розкішне" життя яких не дають спокою "мудрим реформаторам" – як вівці для стрижки залишаться тільки бюджетники, зайняті на неефективних підприємствах, пенсіонери і малоосвічені мешканці глухих сіл. Ну і самі реформатори – винуватці цього торжества. Та й то – поки не звалять кудись, попередньо нахапавши стільки, щоб вистачило на життя у вигнанні.

З одного боку подібна спроба "все взяти і поділити" – не нова, і на моїй пам'яті такої шариковщини за останні роки було чимало. З іншого боку, зараз, як ніколи подібні рішення можуть "прокатати" в зв'язку з загальним божевіллям на пошуку відьом, хаосом в економіці і готовністю народу "довірити" проведення непопулярних реформ новому уряду, який обиратимуть зовсім скоро.

А, якщо врахувати, що історичні приклади інших країн, які створили і підтримують преференції для IT-компаній – нічому наших чиновників не вчать, як не вчать і результати подібної практики, залишається сподіватися тільки на диво. Навіть не на здоровий глузд.

Тіньову економіку стимулює не той, хто оптимізує власні податки, а той, хто не робить їх адекватними та відповідними сьогоднішній ситуації. Тобто сама держава. Нехай ще одна галузь покаже таке зростання і перспективи розвитку, як це показала IT-галузь – тоді можна буде зрівнювати. Зрівнювати, не підвищуючи податки, а навпаки – знижуючи, причому для всіх. Тільки спочатку припинити красти, приводячи за собою в фіскальну службу, на митницю, держпідприємства всю кумівську вертикаль, а потім вже шукати тих, хто ухиляється. Спочатку – потоки, відкати і Роттердам+, а потім ФОП. Тоді буде чесно.

Сторінка автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...