7 лютого у дніпровській школі №142 Амур-Нижньодніпровського району відбулась зустріч громадян пільгових категорій із представниками департаменту соціальної політики та управління соціального захисту Дніпровської міської ради. На ній начальник відділу з питань надання соціальних гарантій пільговим категоріям громадян Володимир Плаксій зазначив: пільговики мають право їздити в маршрутках безоплатно, адже з договорів із перевізниками вилучили пункт, який передбачав перевезення лише двох пільговиків в одній маршрутці. Про це повідомляє Дніпроград зі слів учасниці зустрічі, пенсіонерки Любови Лопаткіної.
Утім, користуватись цим правом громадяни пільгових категорій не можуть - водії маршруток і далі стверджують, що на безоплатний проїзд мають право лише два пільговики, адже перевізникам ці витрати ніхто не компенсує.
"На сьогодні в маршрутках має право їздити 5 пільговиків на день. Рівно в тому обсязі, в якому влада компенсує витрати перевізника. Пункту про 2/4/6 пільговиків на салон ніколи в договорах між замовником та перевізником не було. Це загальнодержавна домовленість, яка була досягнута ще у 2001 році тодішнім президентом України Кучмою та асоціацією автомобільних перевізників України. Зараз у договорах є пункти про те, що згідно закону перевізник возить, а влада компенсує. Якщо влада не компенсує, значить перевізник не возить. Все просто", - прокоментував ситуацію Дніпрограду голова Профспілки автомобілістів і автоперевізників Дніпра Михайло Тонконогий.
Проте поки міська влада і перевізники скидають провину один на одного, страждають представники пільгових категорій. За словами пенсіонерки Любові Лопаткіної, водії маршруток часто чинять страшенний опір.
"Доходить до погроз і висадки з транспорту, створюють конфлікту ситуацію між людьми в переповненій маршрутці, зупиняючи машину, щоб люди нервували і самі звинувачували один одного, добиваючись таким чином оплати з пільговиків. У кращому випадку водії взагалі нічого не знають про такі зміни і навідріз відмовляються іх виконувати, принижують, доводять до стресу, аргументуючи свої дії недостатніми доходами і небажанням працювати в таких умовах", - додала місцева мешканка.
Аби уникнути подальших конфліктів між водіями та пасажирами, представники пільгових категорій пропонують закріпити своє право на безоплатний проїзд, особливо у місцях, де немає іншого транспорту, окрім маршруток, а також розмістити необхідну інформацію про це на листах у салонах маршруток.
"А якщо у бюджеті міста недостатньо коштів для всіх пільговиків, то хоча б закріпити це право за інвалідами певних категорій, як це було колись в нашому місті, знову ж обов'язково написавши про це великими літерами, щоб такі добрі справи мали і добрий результат", - додала Любов Лопаткіна.
Раніше повідомлялося, що дві тисячі гривень моральної компенсації відсудив військовий у Кривому Розі у перевізника, який відмовився його везти безплатно.
Автор: Домінік ФРАНКО