App Store Google Play

Чому Січеславська краще – відповіді на найпоширеніші питання

18.02.2019 14:00
Чому Січеславська краще – відповіді на найпоширеніші питання

Закон про декомунізацію, прийнятий у 2015 році, має на меті позбавити Україну  наслідків комуністичних ідеологій. Згідно цього закону розпочався процес перейменуваня вулиць, районів і населених пунктів. Перейменування областей - процес більш кропіткий і складний, втім його необхідність  не викликає сумнівів. Дніпропетровська область не може залишити свою назву в будь-якому разі - такою є вимога закону.

Незважаючи на це, досі залишається чимало невдоволених невідворотністю перейменування. 

Хіба нема більше чим зайнятись, окрім як перейменовувати? Перейменують і одразу жити стане легше? Дороги відремонтуються, хабарі перестануть братися, зарплати підвищаться? Хіба зараз це найголовніше? Хіба на часі? - Подібні питання лунають звідусіль. Настав час отримати послідовні відповіді.

Отже, чи є декомунізація першою проблемою, яку треба вирішувати? - Звісно в нашій державі купа проблем, якими займатися-не перезайматися. Але декомунізацію проводити можливо і важливо паралельно. Так само як важливо одночасно впроваджувати медреформу, реформу освіти, судову, антикорупційну реформи та інші. 

Як діти у школі розвиваються з різних боків, вивчаючи одразу математику, мову, географію, історію тощо, так і країна має розвиватися комплексно і в усіх сферах.

Ба більше, у випадку перейменування Дніпропетровської області на Січеславську декомунізацію можна назвати найважливішою реформою, адже таким чином назва регіону набуває націоналістичного концепту підкреслює його  оборонну місію.  

Січеславський край проніс славу козацтва через 500 років боротьби за волю України. Переймаючи досвід наших предків, ми маємо відстоювати власну свободу й незалежність, і, можливим це є лише з проукраїнською назвою.

“Сенси і символи міняють нашу свідомість і штовхають нас вперед. Наш край завжди був форпостом від загарбників з усіх боків - це козацький край. Тому Січеславська - це справедливо та історично необхідно. Січеславська - наше майбутнє", - коментує перейменування учасник АТО доброволець Олександр Писаревський.

Чому взагалі важливо здійснювати декомунізацію?

Ситуація, в якій опинилася країна, склалася не одномоментно і не без причини. Сотні років українців намагаються підкорити і зробити рабами. Століттями ми намагаємося захистити свої землі, мову і традиції, натомість нам нав’язують викривлену історію і забирають у нас наше, спадкове. 

З цього приводу висловився відомий український поет, прозаїк, перекладач, громадський активіст Сергій Жадан.

“Мені здається, що перейменувати область на Січеславську видається чимось правильним і історично вмотивованим. Тому що ми маємо повертати собі своє”, - зазначив Жадан.

Проукраїнські символи і назви в нашому оточенні перешкоджатимуть загарбникам називати українські землі своїми. І можливо таким чином можна запобігти майбутнім війнам. 

До того ж, українізація - це першопочаткова задача у становленні держави.Справа відновлення національної пам‘яті та ідентичності нашого народу - один з наріжних каменів розбудови української держави.

Якщо хворій на грип людині давати лише краплі від нежитю - вона не вилікується і температура не спаде. Так само якщо ремонтувати тільки дороги, держава не стане прогресивною, і війна теж не припиниться. Потрібно дивитися в корінь проблеми і підходити до її вирішення комплексно.

Український письменник Любко Дереш, в свою чергу, вважає, що для того, аби нація та громада могли витримати різні струси, економічні та політичні потрясіння важливо, аби люди мали свою ідентичність, яка базується на їх історії та минулому.

"Радянський союз став певного роду травмою для України і розривом у неперервності самосвідомості. Сьогодні ми бачимо, що з такими людьми, які пережили цю травму ідентичності, дуже легко чинити різного роду маніпуляції. Їх легше спокусити цінностями нижчого порядку і важче замотивувавати цінностями моральними. Тому що людина не дуже розуміє, хто її предки. А декомунізація є одним із чинників відновлення цієї самосвідомості. Ми ніби вкорінюємося", - пояснив письменник.

Яка практична цінність Січеславської області?

Перші практичні переваги від перейменування, і це логічно, очікуються у туристичній сфері, адже назва - це нагода розповісти про п’ять козацьких січей на території регіону, зробити його цікавим і привабливим для туристів. Гості витрачатимуть тут свої гроші, платитимуть туристичний збір і таким чином зростатиме економіка. 

На тому, що перейменування Дніпропетровської області на Січеславську дасть поштовх розвитку туризму на території регіону, наголошує директор туристичної агенції “Сім січей" Олег Фельдман.

"Січеславська стає великим поштовхом для ребрендингу області, зокрема створює особливу зацікавленість туристів в нашому регіоні. Адже одразу виникає питання: а чому Січеславська, що таке Січі, а хто такі козаки, де були розташовані Січі? Це чудова назва для збереження та подальшого розвитку культурної та історичної спадщини регіону, яка сприятиме і туристичному, і економічному аспекту", - вважає експерт.

Чому перейменовувати слід саме зараз? 

Питаннями перейменування і декомунізації потрібно було займатися ще 25 років тому, але постійно знаходилися “важливіші проблеми”. Тому це зараз на часі, як ніколи, далі відкладати вже нема куди.

Наразі важливо проводити навіть не просто декомунізацію, а саме українізацію. Таку думку підтримує і громадський активіст Кирило Дороленко.

"У нас чіткі вимоги: влада, яка знаходиться в Києві, повинна звернути увагу на регіон, на думку патріотичної більшості і прийняти рішення. Для нас це процес не декомунізації, а українізації. Адже питання декомунізації було актуальним у 1991, тепер на це в нас немає часу. І саме назва Січеславська для нашого краю наповнена українським та  національними сенсами", - розповів активіст.

Чи стане жити легше одразу?

Авжеж, наступного дня після перейменування ми не побачимо миттєвих і карколомних змін. Від перейменування не стане легше чи комфортніше жити миттєво, так само як від першого тренування сьогодні атлет не пробіжить марафон завтра, а від однієї прочитаної книги з медицини майбутній хірург не зможе зробити операцію. Для всього потрібен час, але важливо зробити перший крок і далі працювати, не покладаючи рук. І тільки тоді можна досягти результату і змін - як у свідомості, так і в добробуті.

Така мета виправдовує зусилля. Отримати проукраїнську назву Січеславська для нашої області - це отримати можливість відроджувати пам’ять українського народу, повертати зараз ту незалежність, за яку боролися в часи УНР, підсилювати захисні функції всієї держави. Як колись обласний центр Дніпро став форпостом української державності і зупинив руську весну, так і Січеславська область стане щитом від ворогів. Саме такою є місія Січеславського краю і це є концептом перейменування Дніпропетровської. 

Січеславська область не стане “народною республікою” і не увійде до складу іншої держави. Січеславщина поглибить національну свідомість і допоможе відбудувати і зберегти соборну Україну. Тож не може залишатися сумнівів у необхідності та шляхетності цієї місії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...