App Store Google Play

Що обіцяють майбутні президенти

17.02.2019 18:00
Що обіцяють майбутні президенти

Січневі соціологічні опитування показали, що найбільше шансів перемогти на президентських виборах мають шість кандидатів. За даними групи Рейтинг, це шоумен Володимир Зеленський – його підтримували 19% опитуваних, лідер Батьківщини Юлія Тимошенко, президент Петро Порошенко, лідер Опозиційної платформи-За життя Юрій Бойко, лідер Громадянської позиції Анатолій Гриценко і голова Радикальної партії Олег Ляшко.

Лютневі ж опитування показали: Зеленський ще більше вирвався уперед, збільшуючи розрив із конкурентами. За даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, зараз його підтримують 27% респондентів. А другу сходинку посідає вже Петро Порошенко, а не Юлія Тимошенко.

Виборчі настрої можуть ще неодноразово змінитися, але давайте подивимось, що обіцяють ці кандидати.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко обіцяє зменшити ціни на газ, скоротити кількість народних депутатів до 250-ти, а також залишити лише 10 міністерств із 19. Також Ляшко хоче виплачувати дотації на кожну корову, запровадити державне регулювання цін на ліки і продукти, і ухвалити закон Купуй українське, який фактично вбиває систему ProZorro, попереджають експерти. Його програма – це економічний популізм, заклик витрачати більше і заробляти менше. А це шлях до економічної кризи.

Інший кандидат – Юрій Бойко з Опозиційної платформи-За життя. У його розпорядженні є і гроші, і медіаресурси – наприклад, телеканал Інтер. Серед лідерів президентського змагання він єдиний яскраво виражений проросійський кандидат. Бойко обіцяє відновити дружбу з Росією, списати усі комунальні борги, скасувати медичну реформу і відновити старі ринки збуту. Його програма – шлях до розриву відносин з МВФ, що загрожує країні дефолтом.

Ну а Анатолій Гриценко виступає насамперед за чесну судову систему. Це, на думку його команди, допоможе залучити іноземні інвестиції. Також Гриценко вважає, що треба зробити життєздатною антикорупційну реформу, і повернути Крим та окуповану частину Донбасу. Щоправда, не зрозуміло, як саме він цього досягне. Гриценку, як й іншим кандидатам, властивий популізм. Наприклад, він гарантує перше робоче місце кожному, хто отримає освіту за державним замовленням. Цей кандидат може об’єднати навколо себе частину ліберального електорату, але йому не вистачить харизми та бійцівських якостей, щоб наздогнати конкурентів.

Порошенко ж у своїй програмі більше аналізує досягнення першого терміну, ніж обіцяє щось нове. Єдина конкретна обіцянка – подати заявку на вступ до ЄС у 2023 році. При цьому експерти відзначають: позитивні зміни в економічній політиці останніх п’яти років відбулися здебільшого під тиском міжнародних кредиторів. Також залишилась корупція і тиск на бізнес. На виборах Порошенку можуть допомогти адміністративний і фінансовий ресурс, а завадити – його величезний антирейтинг.

Юлія Тимошенко йде на вибори зі своїм Новим курсом. Його повна версія займає 400 сторінок. Це детальна програма по різних напрямках. Але довго обговорюючи малозрозумілі питання проведення референдуму і змін до Конституції, Тимошенко зрозуміла, що втрачає лідерство у рейтингах, а відтак повернулась до риторики «зубожіння», обіцяючи у перші ж місяці знизити ціни на газ для населення. Перевага Тимошенко полягає у тому, що її електорат відповідально ходить на вибори.

Володимир Зеленський своїм лідерством в останніх опитуваннях шокував багатьох дипломатів і експертів. Тому до його програми почали придивлятися більш уважно. Зеленський обіцяє ринок землі, займати президентську посаду тільки один термін і запровадити нульову декларацію для бізнесу. А також прийняти законопроект про народовладдя, щоб люди могли формулювати завдання для влади через референдуми. Ця ідея наражається на велику критику.

Серед проблем Зеленського – йому не вистачає кадрового резерву, який є у Порошенка, Тимошенко і Гриценка. Зараз керівники регіональних представництв цього кандидата – це здебільшого представники 95-го кварталу і Ліги сміху. Та й свою програму шоумен не пояснює людям. Він просто їздить із безкоштовними концертами по регіонах, даруючи виборцям ілюзію, що й країною можна керувати так само легко.

Ми ж будемо і надалі слідкувати за змінами у рейтингах. До виборів ще більше місця. Для України – це величезний термін.

Новое время

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...