App Store Google Play

Дніпрян запрошують на перегляд фільму "Золотий вересень"

17.02.2019 11:00
Дніпрян запрошують на перегляд фільму "Золотий вересень"

23 лютого о 18:00 в Січеславській Просвіті відбудеться показ фільму «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941», що розповідає про події на Західній Україні перед початком ІІ Світової війни, прихід радянської влади, зміну кордонів і зникнення цілих держав з карти світу.

Стрічку створено на основі архівних документів, матеріалів і спогадів свідків, представників українського, польського і єврейського народів довоєнної Галичини. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на публічну сторінку заходу у Facebook.

"Як добре ви знаєте історію свого регіона та міста? Переважна більшість дніпрян розповість про край п'яти Січей, козацтво, ракети, промисловість та багато чого іншого. І це прекрасно, однак чи зможуть вони так само впевнено відповісти, якщо їх спитати те саме про Донеччину, Одещину або Слобожанщину? Ще сумнішою ситуація стає, коли мова заходить про західні регіони нашої країни, історія яких надзвичайно спритно обходиться викладачами історії як на Січеславщині й так і на території цілої Великої України", - йдеться у повідомленні.

Нині в Україні відроджується пам'ять про Українську Повстанську Армію, однак процес повернення національної пам'яті вимагає від нас дізнаватись про такі явища нашої історії як Українська Галицька Армія, Легіон Січових Стрільців, Карпатська Україна та багато чого іншого, про що ми повинні пам'ятати і ким ми маємо пишатись.

"Саме тому запрошуємо усіх бажаючих на кіно-вечір у Січеславській Просвіті для перегляду документального фільму Тараса Химича "Золотий вересень", присвяченому подіям на території Західної України у період 1939-1921 років", - запрошують організатори. 

Після перегляду відбудеться обговорення фільму, під час якого кожен зможе висловити свою думку щодо фільму, історії України та її сьогодення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...