App Store Google Play

У Дніпрі стартував літературно-мистецький проект "Пограниччя.308"

16 Лютого 11:15
У Дніпрі стартував літературно-мистецький проект "Пограниччя.308"

Вчора, 15 лютого, у громадському інформаційно-виставковому центрі "Mediaprostir" у рамках проекту "Пограниччя 308" відбулася виставка художніх робіт, літературні читання та публічні обговорення за участі відомих українських письменників, художників, громадських діячів. Про це повідомив кореспондент Дніпрограда з місця подій.

Проект стартував у Дніпрі  та охопить  дев’ять міст України. Почали з нашого міста невипадково, бо у 2014-му році Дніпро стало осердям формування волонтерського руху і форпостом оборони проти російської військової агресії. Тому на першому плані проекту – волонтери, які стали тими, кому мешканці України довіряють найбільше.

Зазначається, що головна мета проекту - об’єднати літературу і мистецтво та створити єдиний інтелектуальний простір, де "люди культури" торкаються актуальних питань, гуртуються, ведуть діалог на теми, що є актуальними для локальних спільнот і на загальнонаціональному рівні, формують спільні наративи і спільний порядок денний сучасної української культури.

 «Особливість нашого проекту в тому, що кожен художник, кожен письменник чи громадський діяч має чітку громадянську позицію. Це видно в їхніх текстах та діях», - такими словами розпочала літературні читання керівниця проекту «Пограниччя.308», менеджерка Ініціатив у сфері культури Міжнародного фонду «Відродження», Радослава Чекмишова.

У літературних читаннях взяв участь письменник, колишній заступник командира Добровольчого батальйону ОУН, голова Української Військової організації – ОУН, Борис Гуменюк. За його словами, до 2014 року його як поета не існувало. «Була якась збірка у далекому 93-му, а з початком війни я знайшов натхнення. Писалися величезні тексти, і я навіть не розумів що воно таке», - додав Гуменюк та зазначив, що зараз його збірка «Вірші з війни» вже перекладена декількома мовами та викликає чималий ажіотаж у читачів.

«Проект розпочався з мого посттравматичного синдрому, бо в 2014 році я займався трошки іншим. Для митця займатися чимось іншим, а тим паче їздити на концерти і читати свої вірші я вважав своєю персональною ганьбою. Бо на Донбас треба їхати з автоматом, а не  з книжкою», - розпочав свій виступ куратор літературної частини «Пограниччя.308» Олег Короташ. За його словами, зараз іде війна не за територію, а за культуру, яка знаходиться саме на пограниччі.  «308 – це якась безглузда нескінченність між двохсотими та трьохсотими», - так він пояснив назву проекту.

Також у читаннях взяла участь  громадська діячка, парамедик Медичного батальйону «Госпітальєри» Олена Герасим’юк, яка зачитала свої вірші та разом зі своїми колегами розповіла про батальйон. «Ми йдемо і допомагаємо людям. Ми не звертаємо увагу на свою втому. Ми робимо те, що вважаємо за правильне», - зазначила вона. Нещодавно на основі добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» створили перше в Україні комунальне підприємство, учасники якого рятують життя військових з 2014 року і до сьогодні.

Візуальну частину проекту «Пограниччя.308» взяв у свої талановиті руки Андрій Єрмоленко. «Деякі митці «поза політикою», бо думають про «бабло» та тимчасову вигоду. Учасники нашого проекту зовсім не такі. Кожен з нас відстоює свою громадянську позицію», - каже Єрмоленко.

За допомогою своїх ілюстрацій художник відстоює чітку націоналістичну позицію та торкається актуальних болючих тем для України. Його картини показують, як війна вплинула на мистецтво.

 

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...