App Store Google Play

ДніпроОДА будує для учнів Волоської школи сучасний корпус з обсерваторією

15.02.2019 16:00
ДніпроОДА будує для учнів Волоської школи сучасний корпус з обсерваторією

Звичайна сільська школа – з власною обсерваторією. Незабаром це стане реальністю для дітей Волоського. Нині поряд із будівлею місцевої школи зводять «з нуля» величезний триповерховий корпус. У ньому облаштують дві спортивні та актову зали, кабінети природничих дисциплін із лабораторіями. Сучасний освітньо-спортивний простір для сільських дітлахів створює Дніпропетровська облдержадміністрація. Наразі у розпалі – будівництво першого поверху. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко.

«Децентралізація, ініційована Президентом України Петром Порошенком, дала поштовх стрімкому розвитку громад. Допомагаємо їм втілювати найважливіші проекти, – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – У Волоській школі не вистачає приміщень для навчальних занять. Там зводимо «з нуля» новий корпус. Учні матимуть сучасні освітньо-спортивні умови для гармонійного розвитку».

Посеред Волоського розгорнулося велике будівництво

Волоській школі – понад 80. Два роки тому будівлю реконструювали обласним коштом. Нині вона має сучасний вигляд і ззовні, і всередині. Та всіх проблем ремонт не вирішив. У закладі не вистачає приміщень. Відсутні вбиральні – туалет лише на вулиці. Уроки фізкультури проходять у коридорі, шкільні свята – в фойє. Немає кабінетів фізики, хімії, біології. Замість лабораторних та практичних робіт – конспекти і презентації.

Найкраще рішення – збудувати ще один корпус закладу, вирішили у селі. Що там буде, обговорювали всією громадою. Найжвавіші дискусії точилися між школярами, каже староста Волоського старостинського округу Андрій Пінчук.

Його з’єднають переходом із основною будівлею

«Вартість проекту – більше 45 млн грн. Тож левову долю на його втілення у життя виділила обласна влада, решту – сільрада, – зазначив Андрій Пінчук. – Дякуємо всім, хто долучився до реалізації цього проекту. Із новим корпусом школа стане центром розвитку всієї громади. Там проходитимуть сільські свята, працюватимуть спортивні секції – і для дітей, і дорослих».

Новий корпус з’єднають переходом із основною будівлею. Наразі підрядники зводять каркас майбутньої споруди. Працюють на першому поверсі – монтують залізобетонні конструкції.

Уроки фізкультури проходять у коридорі

«Сподіваємося, що новий корпус ще більше прикрасить нашу чудову школу. Головне – нарешті матимемо приміщення, на яке чекали багато років», – розповіла директор школи Тетяна Басенко.

Найбільші очікування учнів – мати власні актову та спортивну зали. Дівчата мріють займатися танцями, хлопці – спортом.

«Дуже полюбляю танці, мабуть, як і будь-яка дівчинка. Не можу дочекатися нової актової зали, просторої, де можна буде розучувати танці. Планую брати участь у різних конкурсах», – поділилася учениця 8 класу Діана Назаренко.

Корпус будує Дніпропетровська ОДА

«Зараз, на жаль, не маємо умов для повноцінних занять фізичною культурою та спортом. Займаюся настільним тенісом, виграв районні змагання. Тож мені вже кортить розім’ятися у новенькому спортзалі», – сказав учень 10 класу Максим Павлинів.

У новозбудованому корпусі буде дві спортивні зали. Велика – для ігрових видів спорту, менша – для занять бойовими мистецтвами. Облаштують і роздягальні та душові.

«Плануємо використовувати нову спортивну базу і для занять туризмом. А ще – відкриємо секції водних видів спорту. Ходитимемо на байдарках у подорожі навколо наших мальовничих околиць», – поділився вчитель фізкультури Ігор Матвій.

У Волоській школі – майже 150 учнів

У новому корпусі облаштують кабінети природничих дисциплін, лабораторії. На третьому поверсі буде обсерваторія.

«Нарешті учні зможуть проводити дослідження, «пощупати руками» те, що проходять на уроках хімії, фізики та біології. Відчути себе експериментаторами. Можливо, це майбутні винахідники і за ними – нові наукові відкриття», – розповіла вчителька Оксана Білоус.

У Волоській школі – майже 150 учнів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...