App Store Google Play

У Дніпрі вимагають скасувати в школах День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

14.02.2019 09:00
У Дніпрі вимагають скасувати в школах День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

На Дніпропетровщині громадські активісти вимагають скасування відзначення «Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав», повідомила Радіо Свобода голова ГО «Український культурний центр» Ляля Євтушенко, передає Дніпроград.

За її даними, розпорядження про відзначення «Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав» профільний департамент ОДА розіслав органам освіти на місцях, а також навчальним закладам обласного підпорядкування.

Як зазначила Ляля Євтушенко, у свою чергу відділи освіти райдержадміністрації надали вказівки школам відзначати цей день уроками мужності, виховними годинами, уроками з переглядом кіно- та відеоматеріалів тощо.

Євтушенко зауважила, що «неприпустимо проводити заходи вшанування окупаційних дій радянської армії у той час, як славетні героїчні історичні події, такі, як бій під Крутами та бої за Донецький аеропорт, цього року фактично не були відзначені, тільки на ініціативі шкіл».

На думку керівниці громадської організації, саме формулювання «вшанування» стосовно учасників бойових дій в Афганістані неприйнятне. Крім того, вона обурена словосполученням «учасники бойових дій на території інших держав».

«Ніде не сказано, що це воїни-українці й на території яких саме держав. Можливо, це росіяни, які зараз воюють на території України? Можливо, це ми їх маємо вшановувати? І по-друге. Якщо йдеться про Афганістан, то про яке вшанування, про який подвиг має йти мова? Те, що ці люди жертви, – це безперечно, те, що держава має про них піклуватись, – так. Але не вшанування і не подвиг. Інакше в патріотичному вихованні з’являються подвійні стандарти. У той час, коли ми маємо здійснити декомунізацію, передусім в головах, нас переконують в тому, що українці, яких насильно відправили в Афганістан воювати за інтереси СРСР, здійснили подвиг», – сказала Ляля Євтушенко.

ГО «Український культурний центр» подала звернення до облдержадміністрації з вимогою скасувати відповідне розпорядження. До нього приєдналися інші громадські об’єднання, зокрема, родин загиблих на Донбасі бійців.

Поки розпорядження чинне, «Український культурний центр» звертається до шкіл з пропозицією «змістити акценти» під час відзначення цього дня, «розповідати школярам правду про тоталітарний режим і його дії».

Нагадаємо, що у зв`язку із відзначенням Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Дніпрі перекриють набережну.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...