App Store Google Play

Шахраї придумали нову схему обману в супермаркетах

14.02.2019 20:30
Шахраї придумали нову схему обману в супермаркетах

У дніпровських супермаркетах шахраї придумали нову схему обману в супермаркетах. Вони жалісливо виманюють гроші на касах - ошуканих вже десятки. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 34 канал.

У соцмережах заговорили про новий вид шахрайства. Ви розраховуєтесь на касі, як раптом до вас за допомогою звертається незнайомець. Мовляв, не може зняти гроші в банкоматі. Пропонує сплатити вашу покупку його карткою. А ви йому повернете готівкою.

"Шахрай оплачує і йде з вашими грошима. Тут же з'являється другий учасник і каже, що тільки що прийшло смс-повідомлення про те, що з його втраченої / викраденої картки списали гроші. І вимагає скасувати покупку", - пишуть в соцмережах.

В одному зі столичних супермаркетів нам розповідають: таке дійсно трапляється. Хоча, за правилами, ніхто не повинен відволікати клієнта при розрахунку.

"Не всі люди погоджуються. Деякі люди навіть бояться. Охорона так і каже, будь ласка, не заважайте іншим покупцям. У кожному супермаркеті дуже багато банкоматів. Це ж XXI століття", - говорить помічниця директора магазину з питань безпеки Олена Довженко .

Експерт з безпеки пояснює: шахраї тільки й розраховують на людську доброту і наївність.

"Є приблизно 25-40% людей, які не вміють говорити "Ні". І коли до них звертаються за допомогою або з якимось пропозицією - вони хочуть в цьому питанні взяти участь", - пояснює експерт з безпеки Дмитро Стрижов.

Як тільки з'являється другий учасник схеми, "жертва" втрачає рівновагу.

"Тут більше знову йде психологічний ефект. Що той, який з'явився з карткою, чинитиме такий психологічний тиск, можливо погрози фізичної розправи, що людина вважатиме кращим розрахуватися і йти далі", - ділиться експерт з безпеки.

У такій ситуації фахівці радять звертатися до охоронців магазину або одразу викликати поліцію.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...