App Store Google Play

Радянсько-афганська війна - злочин тоталітарного режиму: у Дніпрі виступили проти героїзації тих, хто воював в Афганістані

14.02.2019 16:40
Радянсько-афганська війна - злочин тоталітарного режиму: у Дніпрі виступили проти героїзації тих, хто воював в Афганістані

Сьогодні, 14 лютого, в "Mediaprostir" представники різних громадських організацій обговорили питання вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Під час дискусії активісти виступили проти відзначення «Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав» та закликали профільний Департамент ДніпроОДА скасувати відповідне рішення. Адже обладміністрація розіслала органам освіти на місцях, а також навчальним закладам обласного підпорядкування рішення про проведення заходів приурочені до цих подій. 

"У сьогоднішніх умовах російської агресії проти України очевидним є те, що радянські війська робили в Афганістані те саме, що робить РФ сьогодні на Сході та Криму. Росіян нібито просили ввести війська, врятувати від утисків і так далі. Хоча всі розуміють, що це нав'язані радянською пропагандою міфи та стереотипи про так звані інтернаціональні обов'язки", - зазначила голова ГО «Український культурний центр» Ляля Євтушенко.

В свою чергу, голова ГО "Дніпровське товариство політичних в`язнів та репресованих" Іван Дремлюга вважає, що не можна в школах та навчальних закладах розповідати про війну в Афганістані, як подвиг. Адже в патріотичному вихованні з’являються подвійні стандарти.  

"На сьогодні в Україні нараховуються більше 300 тисяч осіб, які пройшли через війни в іноземних державах. Це війни в Азії, Африці та інших частинах світу. Одні із найтрагічніших бойових конфліктів, де загинуло найбільше людей, це війна в Афганістані. Проте сьогодні, коли Україна веде щоденну боротьбу за власну землю, виникла нагальна проблема переосмислити цей день. Ми маємо вшановувати загиблих військових, як жертв війни. І розповідати у школах, що українці не вчиняли подвиг в Афганістані. А їх насильно відправили туди воювати за інтереси СРСР", - зазначив Іван Дремлюга. 

Також активісти зазначають, що неприпустимо проводити заходи вшанування окупаційних дій радянської армії у той час, як славетні героїчні історичні події, такі, як бій під Крутами та бої за Донецький аеропорт, цього року фактично не були відзначені, тільки на ініціативі шкіл вони протирічать здоровому глузду та зводять нанівець прагнення українців позбутися.

"Ми маємо визнати, що радянсько-афганська війна це злочин тоталітарного режиму", - наголосила член ГО "Родинне Коло Загиблих Героїв" Галина Кузьменко.

Зазначимо, після дискусії присутні подали звернення до облдержадміністрації з вимогою скасувати відповідне розпорядження.

Нагадаємо, що День шанування учасників бойових дій на території інших держав відзначається 15-го лютого - у день виходу військ СРСР із Афганістану. Це - традиційне свято для воїнів-інтернаціоналістів у Росії та Білорусі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...