App Store Google Play

Дніпрян застерігають від можливості захворіти на сказ

13.02.2019 15:00
Дніпрян застерігають від можливості захворіти на сказ

Дніпрян ознайомили з причинами та профілактикою сказу, спалахи якого періодично фіксуються в області. Аби вберегтися від інфікування, людей закликають робити профілактичні вакцинації собі та своїм домашнім улюбленцям. Про це сьогодні, 13 лютого, під час прес-конференції в медіа-центрі «Відкритий» розповів ветеринар, аспірант кафедри нормальної та патологічної анатомії  Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету Арсеній Богомаз.

Відомо, що сказ - це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу.  Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

За словами ветеринара, на сказ може захворіти будь-яка теплокровна тварина, серед яких домашня худоба, собаки, коти та навіть гризуни.

«Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через укус, подряпину та потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки - з-поміж свійської фауни, а в дикій природі - лисиці та вовки», - додав Богомаз.

З метою профілактики за минулий рік в Україні проведено понад шість мільйонів щеплень домашніх тварин проти сказу. Цього року статистику щеплень ще не підбивали, проте на території Січеславщини лікарі зафіксували п'ять звернень.

Аби вберегти себе та тварин від сказу, потрібно робити профілактичні щеплення та запобігати контакту з тваринами підозрілої поведінки.

«Якщо вже так сталося, що вас вкусила тварина, треба негайно промити рану великою кількістю води, потім дезрозчином і звернутися до лікаря. У той час ветеринар має оглянути тварину та зробити всі необхідні аналізи для виявлення інфекції», - повідомляє ветеринар.

Раніше повідомлялося, що на Січеславщині вакцину від сказу для диких тварин розкидатимуть з літаків.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...