App Store Google Play

Дніпрян застерігають від можливості захворіти на сказ

13.02.2019 15:00
Дніпрян застерігають від можливості захворіти на сказ

Дніпрян ознайомили з причинами та профілактикою сказу, спалахи якого періодично фіксуються в області. Аби вберегтися від інфікування, людей закликають робити профілактичні вакцинації собі та своїм домашнім улюбленцям. Про це сьогодні, 13 лютого, під час прес-конференції в медіа-центрі «Відкритий» розповів ветеринар, аспірант кафедри нормальної та патологічної анатомії  Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету Арсеній Богомаз.

Відомо, що сказ - це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу.  Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

За словами ветеринара, на сказ може захворіти будь-яка теплокровна тварина, серед яких домашня худоба, собаки, коти та навіть гризуни.

«Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через укус, подряпину та потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки - з-поміж свійської фауни, а в дикій природі - лисиці та вовки», - додав Богомаз.

З метою профілактики за минулий рік в Україні проведено понад шість мільйонів щеплень домашніх тварин проти сказу. Цього року статистику щеплень ще не підбивали, проте на території Січеславщини лікарі зафіксували п'ять звернень.

Аби вберегти себе та тварин від сказу, потрібно робити профілактичні щеплення та запобігати контакту з тваринами підозрілої поведінки.

«Якщо вже так сталося, що вас вкусила тварина, треба негайно промити рану великою кількістю води, потім дезрозчином і звернутися до лікаря. У той час ветеринар має оглянути тварину та зробити всі необхідні аналізи для виявлення інфекції», - повідомляє ветеринар.

Раніше повідомлялося, що на Січеславщині вакцину від сказу для диких тварин розкидатимуть з літаків.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...