App Store Google Play

Під час виборів Україна готова відбивати кібератаки зі сторони Росії, - генерал СБУ Климчук

12.02.2019 15:00
Під час виборів Україна готова відбивати кібератаки зі сторони Росії, - генерал СБУ Климчук

Генерал-майор Служби безпеки України Олександр Климчук розповів, що Російська Федерація готується до масштабного втручання у виборчий процес під час президентських перегонів. Про це він заявив в ефірі програми Свобода слова на каналі ICTV, передає Дніпроград.

Як зазначає Климчук, СБУ відомо про підготовку до кібератак та інформаційних провокацій через підконтрольні ресурси. Наразі Росія кинула великі ресурси на створення низки сайтів та сторінок у соцмережах, через які і будуть запускатися провокативні фейки. Що стосується кібератак, то вони можуть бути направлені не тільки на адресу Центральної виборчої комісії, а і на об'єкти критичної інфраструктури.

"Вище керівництво Росії зробить усе, задля того, щоб втрутитися в процес наших виборів, вплинути на їхній результат та привести до влади вигідних для РФ політиків і політичні сили. Наявна у СБУ інформація свідчить, що основний уклін російські спецслужби будуть робити як раз на гібридну агресію: кібератаки на об'єкти критичної інфраструктури, інформаційні "вкиди", фейкові новини та атаки на інформаційний простір України", - зазначив Климчук.

Втім, він також зауважив, що протягом останніх п'яти років Служба безпеки набула необхідного досвіду та готова відбити всі спроби дестабілізувати ситуацію в країні з боку росіян.

"Сьогодні вже на 2014 рік. Ми пройшли п'ять років стримування агресії. Ми пройшли найпотужніші кібератаки і ми вміємо на них реагувати. Ми маємо повністю нове технічне обладнання", - підкреслив генерал СБУ.

Наразі спецслужби мають сучасний кіберцентр та набутий досвід від західних партнерів. Окрім цього, фахівці кібербезпеки тісно співпрацюють з державними органами, в тому числі і з ЦВК. 

Таким чином, Україна готова захистити майбутні вибори, проте, не виключено, що РФ може задіяти й інші методи впливу, тож українцям варто бути готовими до провокацій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...