App Store Google Play

Під час виборів Україна готова відбивати кібератаки зі сторони Росії, - генерал СБУ Климчук

12 Лютого 15:00
Під час виборів Україна готова відбивати кібератаки зі сторони Росії, - генерал СБУ Климчук

Генерал-майор Служби безпеки України Олександр Климчук розповів, що Російська Федерація готується до масштабного втручання у виборчий процес під час президентських перегонів. Про це він заявив в ефірі програми Свобода слова на каналі ICTV, передає Дніпроград.

Як зазначає Климчук, СБУ відомо про підготовку до кібератак та інформаційних провокацій через підконтрольні ресурси. Наразі Росія кинула великі ресурси на створення низки сайтів та сторінок у соцмережах, через які і будуть запускатися провокативні фейки. Що стосується кібератак, то вони можуть бути направлені не тільки на адресу Центральної виборчої комісії, а і на об'єкти критичної інфраструктури.

"Вище керівництво Росії зробить усе, задля того, щоб втрутитися в процес наших виборів, вплинути на їхній результат та привести до влади вигідних для РФ політиків і політичні сили. Наявна у СБУ інформація свідчить, що основний уклін російські спецслужби будуть робити як раз на гібридну агресію: кібератаки на об'єкти критичної інфраструктури, інформаційні "вкиди", фейкові новини та атаки на інформаційний простір України", - зазначив Климчук.

Втім, він також зауважив, що протягом останніх п'яти років Служба безпеки набула необхідного досвіду та готова відбити всі спроби дестабілізувати ситуацію в країні з боку росіян.

"Сьогодні вже на 2014 рік. Ми пройшли п'ять років стримування агресії. Ми пройшли найпотужніші кібератаки і ми вміємо на них реагувати. Ми маємо повністю нове технічне обладнання", - підкреслив генерал СБУ.

Наразі спецслужби мають сучасний кіберцентр та набутий досвід від західних партнерів. Окрім цього, фахівці кібербезпеки тісно співпрацюють з державними органами, в тому числі і з ЦВК. 

Таким чином, Україна готова захистити майбутні вибори, проте, не виключено, що РФ може задіяти й інші методи впливу, тож українцям варто бути готовими до провокацій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...