App Store Google Play

Національні герої для України: в Дніпрі відбувся круглий стіл за участі провідних істориків, письменників та науковців

12.02.2019 19:30
Національні герої для України: в Дніпрі відбувся круглий стіл за участі провідних істориків, письменників та науковців

Сьогодні, 12 лютого, в інформаційно-виставковому центрі Mediaprostir відбувся круглий стіл «Розширення історичного пантеону та його межі в контексті національної ідеї». Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Головна мета заходу – кристалізація поняття «національний герой» для сучасної України.

«Круглий стіл відбувається в рамках проекту «Трансформація національної ідеї відповідно до викликів часу», який проходить у різних містах України. Головна ідея, яка вкладалася в проведення цього заходу, це усвідомлення того, що нам необхідно модернізувати і трансформувати національну ідею для того, щоб стати конкурентноспроможною нацією. Нацією, яка здатна і боротися, і конкурувати в культурному та науковому аспекті з іншими країнами світу», - зазначив Олександр Доній, модератор заходу та голова Центру досліджень політичних цінностей.

Захід зібрав провідних істориків, письменників та лідерів культурного життя Дніпра та Києва. Зокрема, з боку Дніпра участь у круглому столі взяли капелан Дмитро Поворотний, письменники Ян Валетов та Дмитро Капранов, історики Ігор Щупак та Олег Репан, громадський діяч Олег Ростовцев.

«Як на мене, сьогодні герой може бути не обов’язково науковцем чи митцем, а просто пересічним хлопцем чи дівчиною, які нас вражають починаючи з 2014 року. Пантеон національних героїв може включати в себе всіх людей, які сьогодні творять наше майбутнє. На війні я побачив, що звичайні люди здатні до дійсно героїчних вчинків», - зазначив Дмитро Поворотний.

У свою чергу, історик Ігор Щупак звернув увагу, що нова національна ідея і новий пантеон національних героїв формується на наших очах. У якості прикладу він навів процес декомунізації, що піднімає з небуття імена українців, які витратили велику частину свого життя на боротьбу за Україну. Він також звернув увагу на те, що наразі багато людей стають жертвами маніпуляцій і не усвідомлюють значення цього процесу для сучасної країни.

«Мене дуже бентежить коли кажуть «от замість декомунізації і перейменування одних героїв на інших, займіться краще економікою, ковбасою тощо». Як ці процеси дотичні одне до одного? Це все одно, що порівнювати зелене з довгим. Звичайно, що економічні перетворення - це важливо, але мають бути і моральні перетворення. Не може жити, рости і виховуватися нормальна людина на вулиці Леніна чи Сталіна – людей іншої доби та іншої системи», - сказав Ігор Щупак.

Також учасники круглого столу звернули увагу і на те, що в українських містах, в тому числі й в Дніпрі, має формуватися і місцевий пантеон героїв.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...