App Store Google Play

Національні герої для України: в Дніпрі відбувся круглий стіл за участі провідних істориків, письменників та науковців

12.02.2019 19:30
Національні герої для України: в Дніпрі відбувся круглий стіл за участі провідних істориків, письменників та науковців

Сьогодні, 12 лютого, в інформаційно-виставковому центрі Mediaprostir відбувся круглий стіл «Розширення історичного пантеону та його межі в контексті національної ідеї». Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Головна мета заходу – кристалізація поняття «національний герой» для сучасної України.

«Круглий стіл відбувається в рамках проекту «Трансформація національної ідеї відповідно до викликів часу», який проходить у різних містах України. Головна ідея, яка вкладалася в проведення цього заходу, це усвідомлення того, що нам необхідно модернізувати і трансформувати національну ідею для того, щоб стати конкурентноспроможною нацією. Нацією, яка здатна і боротися, і конкурувати в культурному та науковому аспекті з іншими країнами світу», - зазначив Олександр Доній, модератор заходу та голова Центру досліджень політичних цінностей.

Захід зібрав провідних істориків, письменників та лідерів культурного життя Дніпра та Києва. Зокрема, з боку Дніпра участь у круглому столі взяли капелан Дмитро Поворотний, письменники Ян Валетов та Дмитро Капранов, історики Ігор Щупак та Олег Репан, громадський діяч Олег Ростовцев.

«Як на мене, сьогодні герой може бути не обов’язково науковцем чи митцем, а просто пересічним хлопцем чи дівчиною, які нас вражають починаючи з 2014 року. Пантеон національних героїв може включати в себе всіх людей, які сьогодні творять наше майбутнє. На війні я побачив, що звичайні люди здатні до дійсно героїчних вчинків», - зазначив Дмитро Поворотний.

У свою чергу, історик Ігор Щупак звернув увагу, що нова національна ідея і новий пантеон національних героїв формується на наших очах. У якості прикладу він навів процес декомунізації, що піднімає з небуття імена українців, які витратили велику частину свого життя на боротьбу за Україну. Він також звернув увагу на те, що наразі багато людей стають жертвами маніпуляцій і не усвідомлюють значення цього процесу для сучасної країни.

«Мене дуже бентежить коли кажуть «от замість декомунізації і перейменування одних героїв на інших, займіться краще економікою, ковбасою тощо». Як ці процеси дотичні одне до одного? Це все одно, що порівнювати зелене з довгим. Звичайно, що економічні перетворення - це важливо, але мають бути і моральні перетворення. Не може жити, рости і виховуватися нормальна людина на вулиці Леніна чи Сталіна – людей іншої доби та іншої системи», - сказав Ігор Щупак.

Також учасники круглого столу звернули увагу і на те, що в українських містах, в тому числі й в Дніпрі, має формуватися і місцевий пантеон героїв.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...