App Store Google Play

На Січеславщині облаштували 30 інклюзивно-ресурсних центрів для розвитку дітлахів з особливими освітніми потребами

12.02.2019 16:40
На Січеславщині облаштували 30 інклюзивно-ресурсних центрів для розвитку дітлахів з особливими освітніми потребами

Затишне приміщення, комфортне для всіх малюків. Світлий, «теплий» дизайн. М’які пуфи і зручні меблі. Багато яскравих іграшок та книжок. Все – для розвитку особливої малечі. За таким стандартом у різних куточках регіону з’являються інклюзивно-ресурсні центри. Нині їх в області вже 30. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, інформує Дніпроград.

«Комфортні умови для всебічного розвитку всіх дітей – такі сучасні європейські стандарти. Реалізувати їх в України – завдання Президента України Петра Порошенка. Дніпропетровщина – національний лідер із запровадження інклюзивної освіти. Сучасні центри для дітей з особливими освітніми потребами облаштовуємо зазвичай на базі модернізованих навчальних закладів. До створення таких осередків долучаються і громади. Наразы маємо вже в області 30 інклюзивно-ресурсних закладів», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

 Інклюзивно-ресурсні центри створюють за єдиним типовим проектом. Нині таких осередків понад 500 по всій країні. На Січеславщині їх створюють обласним коштом або зусиллями громади.

«Важливо, аби необхідну допомогу вузькоспеціалізованих фахівців діти могли отримувати за місцем проживання. Тож інклюзивно-ресурсні центри створюємо в різних районах», – додав Валентин Резніченко.

«Перша ластівка» Січеславщини – інклюзивно-ресурсний центр, створений на базі Солонянської опорної школи. Його відкрила наприкінці 2017-го голова Благодійного Фонду Порошенка, перша леді країни Марина Порошенко. Восени 2018-го такий заклад запрацював на Петриківщині, а на початку 2019-го – у Магдалинівському районі.

У центрах продумано все для комфорту особливої малечі. Дітлахи можуть набути побутових навичок або відпочити. У залі лікувальної фізкультури – реабілітаційні бруси, шведська стінка.

З дітьми займаються досвідчені фахівці. Дефектологи, логопеди, психологи, реабілітологи. Для індивідуальних занять – кабінети із сучасним обладнанням. Для групових – навчальна кімната. Там – зручні парти, полички із книжками, м’які крісла.

«Наші вихованці почуваються у центрі наче вдома. Для них намагаємося створити максимум комфорту і затишку, – сказала директор магдалинівського інклюзивно-ресурсного центру Вікторія Губіна. – Малеча не встигає втомитися. Фізичні вправи чергуємо з пісочною, ляльковою, арт-терапією, заняттями із логопедом біля спеціального дзеркала».

Один інклюзивно-ресурсний центр розрахований на 80 дітей із особливими освітніми потребами, віком від 2 до 18 років.

«Відвідуємо центр лише два тижні, а вже маємо добрі результати. Донька стала уважнішою на шкільних уроках, більш сконцентрованою. І оцінки покращилися, – поділилася мешканка Магдалинівки Олена Біліченко. – Дуже задоволена, що моя дитина отримує допомогу кваліфікованих фахівців. А головне – все на місці, не треба кудись їхати за дев’ятьма горами».

Інклюзивні проекти Січеславщини  втілює за соціальною програмою «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...