App Store Google Play

На Січеславщині облаштували 30 інклюзивно-ресурсних центрів для розвитку дітлахів з особливими освітніми потребами

12 Лютого 16:40
На Січеславщині облаштували 30 інклюзивно-ресурсних центрів для розвитку дітлахів з особливими освітніми потребами

Затишне приміщення, комфортне для всіх малюків. Світлий, «теплий» дизайн. М’які пуфи і зручні меблі. Багато яскравих іграшок та книжок. Все – для розвитку особливої малечі. За таким стандартом у різних куточках регіону з’являються інклюзивно-ресурсні центри. Нині їх в області вже 30. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, інформує Дніпроград.

«Комфортні умови для всебічного розвитку всіх дітей – такі сучасні європейські стандарти. Реалізувати їх в України – завдання Президента України Петра Порошенка. Дніпропетровщина – національний лідер із запровадження інклюзивної освіти. Сучасні центри для дітей з особливими освітніми потребами облаштовуємо зазвичай на базі модернізованих навчальних закладів. До створення таких осередків долучаються і громади. Наразы маємо вже в області 30 інклюзивно-ресурсних закладів», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

 Інклюзивно-ресурсні центри створюють за єдиним типовим проектом. Нині таких осередків понад 500 по всій країні. На Січеславщині їх створюють обласним коштом або зусиллями громади.

«Важливо, аби необхідну допомогу вузькоспеціалізованих фахівців діти могли отримувати за місцем проживання. Тож інклюзивно-ресурсні центри створюємо в різних районах», – додав Валентин Резніченко.

«Перша ластівка» Січеславщини – інклюзивно-ресурсний центр, створений на базі Солонянської опорної школи. Його відкрила наприкінці 2017-го голова Благодійного Фонду Порошенка, перша леді країни Марина Порошенко. Восени 2018-го такий заклад запрацював на Петриківщині, а на початку 2019-го – у Магдалинівському районі.

У центрах продумано все для комфорту особливої малечі. Дітлахи можуть набути побутових навичок або відпочити. У залі лікувальної фізкультури – реабілітаційні бруси, шведська стінка.

З дітьми займаються досвідчені фахівці. Дефектологи, логопеди, психологи, реабілітологи. Для індивідуальних занять – кабінети із сучасним обладнанням. Для групових – навчальна кімната. Там – зручні парти, полички із книжками, м’які крісла.

«Наші вихованці почуваються у центрі наче вдома. Для них намагаємося створити максимум комфорту і затишку, – сказала директор магдалинівського інклюзивно-ресурсного центру Вікторія Губіна. – Малеча не встигає втомитися. Фізичні вправи чергуємо з пісочною, ляльковою, арт-терапією, заняттями із логопедом біля спеціального дзеркала».

Один інклюзивно-ресурсний центр розрахований на 80 дітей із особливими освітніми потребами, віком від 2 до 18 років.

«Відвідуємо центр лише два тижні, а вже маємо добрі результати. Донька стала уважнішою на шкільних уроках, більш сконцентрованою. І оцінки покращилися, – поділилася мешканка Магдалинівки Олена Біліченко. – Дуже задоволена, що моя дитина отримує допомогу кваліфікованих фахівців. А головне – все на місці, не треба кудись їхати за дев’ятьма горами».

Інклюзивні проекти Січеславщини  втілює за соціальною програмою «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...