App Store Google Play

Мешканцям Січеславщини розповіли коли область перейменують остаточно

12 Лютого 17:20
Мешканцям Січеславщини розповіли коли область перейменують остаточно

Громадськість Січеславщини дякує народним депутатам за підтримку проекту закону 9310-1 щодо перейменування дніпропетровської області на Січеславську. Сьогодні, 12 лютого, під час прес-конференції в ІА "Відкритий" активісти розповіли, коли область остаточно називатиметься новим ім'ям і що для цього потрібно, передає Дніпроград. 

7 лютого депутати Верховної Ради у першому читанні підтримали проект закону щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську та передали його до Конституційного суду. Представник руху "Громадська підтримка СічеславськаТАК" Владислав Мельничук розповів, що після розгляду КС парламентарі повинні розглянути проект закону у другому читанні.

"Після того, як Конституційний суд затвердить, що законопроект відповідає вимогам Конституції України, проект знову винесуть на пленарне засідання до ВР. Це має статися наступної сесії - тобто восени. Вже тоді за законопроект повинні проголосувати 300 народних народних депутатів. У першому читанні Січеславську підтримали 240 осіб", - розповів Владислав Мельничук. 

Наразі громадськість висловлює подяку народним депутатам, які підтримали перейменування Дніпропетровської області саме на Січеславську.

"Наш регіон гідний того, аби носити історичне ім'я з українським сенсом. І це голосування - особиста відповідальність кожного народного обранця, яке показує, за що насправді вболіває депутат. За українську Україну чи заграє із східним сусідом. Попереду багато роботи та процедур, проте ми сподіваємося на свідомість наших депутатів та їх підтримку у майбутньому", - зазначив голова ГО "Січ-Дніпро" Кирило Дороленко.

Голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Ігор Кочергін зазначив, що наразі прихильники Січеславської продовжуватимуть просвітницьку кампанію та будуть розповідати містянам про сторічний топонім.

"На жаль, російська пропаганда діяла настільки потужно, що більшість українців пам'ятають тільки про назву Катеринослав, а от про Січеслав і не чули. Поки законопроект проходитиме усі необхідні процедури, ми систематично та методично будемо продовжувати свою роботу. У формі вільного спілкування, дискусій та обговорень, прямих ефірів на телебаченні і радіо доносити історичну правду", - зазначив Ігор Кочергін.

Голова робочої групи щодо перейменування Дніпропетровської області Громадської ради при ДніпроОДА Віктор Кучинський закликає мешканців області, які проти перейменування не бути категоричним та дослідити це питання з усіх боків.

"За рік нашої діяльності хочу сказати, що ті люди, які проаналізували минуле, з якими ми спілкувалися та розповідали про Січеславську, часто погоджувалися та приймали ідею щодо перейменування регіону. Зміна назви нашого краю на «Січеславська» дозволить надати йому історично обумовлене ім’я, що несе в собі сторічну тяглість, національно-патріотичний зміст та має на меті відновити багату козацьку спадщину в топоніміці, яка прославлятиме її і надалі. Січеславська — питомо український топонім, який маркує нашу землю", - розповів Віктор Кучинський. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...