App Store Google Play

Українська частина імперського дворянства у свій час зберегла нашу культурну спадщину, - історик Ігор Кочергін

11 Лютого 17:00
Українська частина імперського дворянства у свій час зберегла нашу культурну спадщину, - історик Ігор Кочергін

Дворянство – чуже явище для українського народу, яке було насаджено в наших краях наприкінці XVIII століття. Втім, не дивлячись на це, українці не тільки пристосувалися до нового устрою, а і у багатьох випадках стали поважними людьми, що дозволило їм значною мірою впливати на розвиток України загалом та сучасної Січеславщини зокрема. Про це сьогодні, 11 лютого, під час прес-конференції повідомив голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Ігор Кочергін, передає Дніпроград.

«Дворянство це суто імперське явище, яке прийшло на наші землі разом з російською владою. У Катеринославській губернії значна частина земель належала російським дворянам. Разом із цим, одразу після занепаду Гетьманщини свої землі почали отримувати і нащадки козацької старшини та шляхти. На території нинішньої, поки що, Дніпропетровської області свої помістя мала низка імперських дворян, які мали виключно українські корні», - зазначив історик.

Він підкреслює, що брати на службу державі представників колоній – це норма для того часу, що успішно використовувалося і західними імперіями при завоюванні нових земель.

Не дивлячись на службу Російській імперії, багато хто з представників шляхетних родів намагався зберігати і пам’ятати свої українські корні. Зокрема, в ті часи виникає такий термін як «етнографічний патріотизм», який сповідувала низка українських дворян у Катеринославщині. Проте, у більшості випадках це не можна назвати любов’ю до своєї країни, адже значна частина таких «патріотів» в період 1917-1918 років сповідувала ідею «єдіной і нєдєлімой Росії».

На противагу їм в нашому регіоні проживали і ті люди, які витрачали колосальні ресурси на пошук, відтворення і збереження української історії та культури. Ігор Кочергін стверджує, що завдяки окремим представникам тодішнього дворянства було зібрано унікальні колекції українських старожитностей, артефактів, пісень, книжок, оповідань. Велика частина з цих колекцій наразі зберігається у фондах Історичного музею імені Дмитра Яворницького.

Також краєзнавець повідомив, що до наших часів все ж не вдалося зберегти низку безцінних колекцій, які були втрачені під час погромів, пожеж та світової війни.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...
Ярема ГАЛАЙДА

Коломойський стратив

Всі так зачепились за «громадянську війну» в інтерв‘ю Коломойського і забули, що він навіть винних назвав і причини тієї війни.А винні «оголтілі радикали», причиною ж є в...
В кожній країні столиця зазвичай виділяється поміж інших міст і селищ. Це може виражатися розвинутішими сферами бізнесу та туристичними принадами або ж просто зовнішнім виглядом. Париж – візитів...
Коротше, виріс я за совка. Коли він ґиґнув було межі 24 роки. Тож, школу, армію, перші курси «вишу» я пройшов ще за червоноперої влади.Тоді україномовних гнобили, як могли і хотіли. Глузув...