App Store Google Play

Українська частина імперського дворянства у свій час зберегла нашу культурну спадщину, - історик Ігор Кочергін

11 Лютого 17:00
Українська частина імперського дворянства у свій час зберегла нашу культурну спадщину, - історик Ігор Кочергін

Дворянство – чуже явище для українського народу, яке було насаджено в наших краях наприкінці XVIII століття. Втім, не дивлячись на це, українці не тільки пристосувалися до нового устрою, а і у багатьох випадках стали поважними людьми, що дозволило їм значною мірою впливати на розвиток України загалом та сучасної Січеславщини зокрема. Про це сьогодні, 11 лютого, під час прес-конференції повідомив голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Ігор Кочергін, передає Дніпроград.

«Дворянство це суто імперське явище, яке прийшло на наші землі разом з російською владою. У Катеринославській губернії значна частина земель належала російським дворянам. Разом із цим, одразу після занепаду Гетьманщини свої землі почали отримувати і нащадки козацької старшини та шляхти. На території нинішньої, поки що, Дніпропетровської області свої помістя мала низка імперських дворян, які мали виключно українські корні», - зазначив історик.

Він підкреслює, що брати на службу державі представників колоній – це норма для того часу, що успішно використовувалося і західними імперіями при завоюванні нових земель.

Не дивлячись на службу Російській імперії, багато хто з представників шляхетних родів намагався зберігати і пам’ятати свої українські корні. Зокрема, в ті часи виникає такий термін як «етнографічний патріотизм», який сповідувала низка українських дворян у Катеринославщині. Проте, у більшості випадках це не можна назвати любов’ю до своєї країни, адже значна частина таких «патріотів» в період 1917-1918 років сповідувала ідею «єдіной і нєдєлімой Росії».

На противагу їм в нашому регіоні проживали і ті люди, які витрачали колосальні ресурси на пошук, відтворення і збереження української історії та культури. Ігор Кочергін стверджує, що завдяки окремим представникам тодішнього дворянства було зібрано унікальні колекції українських старожитностей, артефактів, пісень, книжок, оповідань. Велика частина з цих колекцій наразі зберігається у фондах Історичного музею імені Дмитра Яворницького.

Також краєзнавець повідомив, що до наших часів все ж не вдалося зберегти низку безцінних колекцій, які були втрачені під час погромів, пожеж та світової війни.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...