App Store Google Play

У Кам’янському запрацювала електронна система запису до сімейного лікаря

11 Лютого 14:40
У Кам’янському запрацювала електронна система запису до сімейного лікаря

Черги – в минулому. Тепер записатися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра в Кам’янському можна прямо з дому – потрібен лише комп’ютер або навіть смартфон. Місто приєдналося до електронної медичної системи Helsi. Про це сповістив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«Ми маємо робити життя громадян комфортнішим – на цьому постійно акцентує увагу Президент України Петро Порошенко. Чому люди мусять витрачати свій час в черзі, щоб записатися до лікаря? Це можна зробити за допомогою Інтернету. Саме тому активно впроваджуємо електронну медицину», – розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.         

У Кам’янському сервіс електронного запису до лікаря запрацював у всіх трьох Центрах первинної медико-санітарної допомоги. Його тестували трохи більше тижня. За цей час новацією скористалися понад 5 тис містян – це 15% пацієнтів.

«Я радий, що в медзакладах Кам’янського впроваджують електронні системи. Ми залишаємо в минулому «паперову» медицину й завдяки цьому починаємо бачити кожного пацієнта», – поділився міський голова Кам’янського Андрій Білоусов.

Записатися до лікаря через Helsi – надзвичайно легко. Спочатку треба обрати спеціаліста: у системі міститься вся інформація про медиків. Після цього – забронювати дату та час прийому. За відсутності Інтернету це допоможуть зробити в реєстратурі медзакладу.

«У мене троє маленьких дітей. Раніше доводилося сидіти разом із ними в «живій» черзі, щоб потрапити на прийом. Це і незручно, і можна було підхопити вірус, якщо якась людина поряд – хвора. Тепер я записуюсь до лікаря за допомогою смартфона», – говорить місцева мешканка Катерина Байстрюченко.

Переваги системи електронного запису оцінили й лікарі. Перед їхніми кабінетами більше немає черг, у кожного пацієнта – свій час.

«Перед прийомом ми бачимо, кого саме очікувати: готуємося, згадуємо історію хвороби пацієнта», – пояснює сімейний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Олена Мельникова.

Електронна черга – перший крок впровадження е-медицини. Незабаром зареєстровані пацієнти матимуть електронну картку з історією хвороб, призначеним лікуванням і результатами аналізів. Також зможуть користуватися електронним рецептом.

«Це полегшить життя медиків, адже їм не доведеться заповнювати купу паперів. Простіше стане і пацієнтам, яким не потрібно буде розшифровувати незрозумілий почерк лікарів. Такі новації надзвичайно важливі ще й тому, що медзаклади зможуть обмінюватися інформацією – тобто історія пацієнта буквально подорожуватиме за ним», – наголосив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик.

Кам’янське – сьоме місто Січеславщини, що приєдналося до Helsi. Система активно працює у Дніпрі, Покрові, Марганці, Першотравенську, Павлограді та Нікополі.

«Більше половини пацієнтів записуються до лікаря через Інтернет. Це свідчить про те, що електронна медицина реально працює і подобається людям. Є можливості, є бажання і є керівництво області, яке готове покращувати життя громадян», – наголосила радник міського голови Дніпра Яніка Мерило.

Електронна медична система Helsi – частина реформи охорони здоров’я. Саме за допомогою цього сервісу мешканці області підписують декларації із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...