App Store Google Play

Беркут. Міна сповільненої дії

11.02.2019 18:00
Беркут. Міна сповільненої дії

Я не виправдовую дії активістів. Якщо хтось із них порушив закон, у поліції достатньо повноважень і засобів, щоб це розслідувати, показати і довести. Очевидно і те, що співробітники, які застосовували силу до лежачих затриманих, повинні бути звільнені. Згідно з усіма міжнародними стандартами, фізична сила та спецзасоби можуть застосовуватися тільки в одному випадку – якщо виникла безпосередня загроза життю або здоров'ю громадян, або працівників поліції. Яку загрозу становив затриманий молодий чоловік, що лежить долілиць, якого потім відпустили, неясно.

Але звільнення – це не лікування. Це заліковування. Корінь в іншому.

Адже нам уже знайомий цей звірячий оскал невиправданої жорстокості і впевненості, що за це нічого не буде, тому що ніхто не дізнається і не доведе. Патрульну поліцію до таких завдань не залучають, їх інакше готували і по-іншому виховували. Ногами в голову лежачого протестувальника бив співробітник, який діяв спільно та за підтримки підрозділу поліції спеціального призначення, в лавах якої досі працюють колишні співробітники Беркута.

Це вже давно не секрет. Це неможливо приховати ні реформами, ні новою системою підготовки кадрів, ні формальними показниками. Про це знаємо ми, і знають міністр внутрішніх справ і керівництво Національної поліції.

Беркут залишився в системі не тому, що вони чиїсь родичі або друзі. Все банальніше. Вони зручні, безвідмовні, їм нема чого втрачати, і після всього пережитого вони впевнені, що їм все зійде з рук. Прикриваючись прапором "підрозділів спеціального призначення", вони без жодних наслідків можуть виконувати будь-яку чорну роботу. (Наприклад, ми досі не побачили результатів службового розслідування щодо співробітників, які ставили на коліна протестувальників під Верховною радою взимку 2017 року).

Беркут у лавах Національної поліції – це міна сповільненої дії. Вони задають тон, диктують правила і поширюють вірус вседозволеності, який рано чи пізно виллється в зіткнення, конфлікти і відкриті протистояння. Саме проти цих норм і правил ми виступали на Євромайдані. І саме це стало іскрою в 2013 році.

Анонімність породжує безкарність. Всупереч всім нашим вимогам, клятвеним обіцянкам керівництва Національної поліції і міністерства внутрішніх справ, співробітники Національної поліції, як і раніше, уникають ідентифікації під час несення служби.

Якби співробітник, який завдав ногою удару в обличчя активісту, знав, що його легко ідентифікувати і знайти за номером жетона на шоломі або бронежилеті, найімовірніше, оскал був би не таким звірячим. Ми б ще вчора знали, в якому підрозділі він працює, як він опинився в лавах поліції і хто залучив його до цього завдання.

Взагалі, проти яких тітушок ми виступаємо, якщо з райвідділів вистрибують хлопці в спортивках і за підтримки поліцейських звалюють людей на землю і б'ють ногами?

Очевидно, прийнята міністерством і поліцією система ідентифікації не працює. Нам необхідно ухвалити закони про обов'язкову ідентифікацію співробітників Національної поліції і Національної гвардії, які вже майже два роки розроблені, прийняті комітетом і чекають голосування в залі. Чинить опір йому тільки міністерство внутрішніх справ, де побоюються, що зайва відкритість буде загрожувати співробітникам поліції розправою. Побоювання зрозумілі. Але якщо вже ви не можете звільнити Беркут і контролювати неадекватів, ми маємо право знати їх в обличчя.

Новое Время

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...