App Store Google Play

Справу проти бойовика «Гіві» у Павлоградському суді розглянуть наприкінці лютого

09.02.2019 15:00
Справу проти бойовика «Гіві» у Павлоградському суді розглянуть наприкінці лютого

Кримінальне провадження, відкрите проти одного з бойовиків угруповання «ДНР» Михайла Толстих (відомого як «командир угруповання «Сомалі» на прізвисько «Гіві», який, за деякими даними, вважається загиблим), яке торік надійшло до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області, розглянуть 28 лютого. Про це повідомили в суді у відповідь на інформаційний запит, передає Дніпроград з посиланням на Радіо Свобода.

У суді поінформували, що оголошення про виклик Михайла Толстих до суду на 28 лютого розміщене на офіційному веб-порталі судової влади України.

За інформацією суду, попереднє засідання, яке було призначене на 29 січня, не відбулось через неявку захисника обвинуваченого. Як зазначили в суді, захисник був належним чином поінформований про день і час розгляду, але «про причини неявки в суд не повідомив».

30 березня 2018 року стало відомо, що Павлоградський міськрайонний суд викликав на засідання обвинуваченого Михайла Толстих («Гіві»), опублікувавши відповідне повідомлення в офіційній газеті «Урядовий кур’єр».

5 квітня колегія суддів Павлоградського суду вирішила повернути кримінальне провадження проти Толстих стороні обвинувачення, зокрема, зазначивши, що «у розпорядження суддів надійшло повідомлення СБУ про те, що обвинувачений був убитий, однак офіційно цю інформацію СБУ не підтвердила».

Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України подала апеляцію на рішення Павлоградського суду. Як зазначили тоді у відомстві, підстави для повернення справи прокурору «абсолютно надумані» і єдиною причиною судової ухвали є «дивне і вперте небажання суду за будь-яких підстав розглядати справу за обвинуваченням ватажка терористів «ДНР».

У серпні Апеляційний суд Дніпропетровської області повернув до прокуратури обвинувальний акт проти Толстих.

Михайло Толстих обвинувачується за кількома статтями Кримінального кодексу України: частиною 1 статті 285-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), частиною 2 статті 28, частиною 2 статті 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни), частиною 3 статті 27, частиною 3 статті 258 (терористичний акт), частиною 2 статті 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), частиною 2 статті 28, частиною 1 статті 438 (порушення законів та звичаїв війни).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...