Сьогодні, 8 лютого, відбулася прес-конференція працівників створеного нещодавно комунального підприємства "Госпітальєри Дніпра", основним завданням якого є навчання якомога більшої кількості населення базовим навичкам надання першої домедичної допомогии. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограду з місця події.
Історія батальйону починається з маленької групи, яка перебувала на лінії розмежування з ворогом. В один із днів, а саме 6 липня 2014 року, Яною Зінкевич було прийняте рішення створити структуру, яка буде займатися рятуванням, евакуацією, наданням допомоги і всим, що буде пов'язано з наданням домедичної допомоги. На кінець 2018 року через руки батальйону пройшло постраждалих, поранених, евакуйованих - 2750 людей. Рекорд за один день - 60 осіб. Це було під час боїв за Донецький аеропорт.
"На даний момент ми працюємо по протоколу BLS. Це базовий вісьмогодинний курс. Він є найбільш універсальниим, у якому можемо навчити людей базовим навичкам допомоги", - зазначила директор комунального підприємства "Госпітальєри Дніпра" Яна Зінкевич.

Також вона додала, що всі інструктори КП "Госпітальєри Дніпра" - сертифіковані медики та парамедики з досвідом надання допомоги пораненим у зоні бойових дій, і в кожного з них є досвід надання первинної допомоги. Наразів штаті комунального підприємства працюють 13 осіб, серед яких дев'ятеро інструкторів.
В цьому році фінансування батальйону скаладає 4 мільйони 600 тисяч гривень (включає в себе виплату заробітної плати, покупку медикаментів, потрібного обладнання та ін).

По завершенню восьмигодинного лекційного курсу слухачам буде проведено тестування та різноманітні симуляції критичних ситуацій. Якщо слухач впорається вдалоі з практичним завданням, і з теоретичним тестом, то отримає сертифікат. Якщо ж хтось із курсантів "завалить" екзамен - матиме можливість скласти його повторно, підтягнувши свої знання та навички.
Автор: Валерія ІЛІЄВА