App Store Google Play

Завдяки альтернативній котельні витрати на опалення соцоб’єктів Софіївки зменшилися на 30%

07.02.2019 15:40
Завдяки альтернативній котельні витрати на опалення соцоб’єктів Софіївки зменшилися на 30%

Сучасна твердопаливна котельня вже рік «гріє» Софіївку. Вона – на пелетах із соняшникового лушпиння. Забезпечує теплом 10 соціальних об’єктів міста – дитячі садочки, школу, ліцей, медичні заклади. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, інформує Дніпроград.

«Альтернативна енергетика – це екологічно та економно. На цьому акцентує увагу Президент України Петро Порошенко. Дніпропетровщина активно переходить на альтернативне опалення. Енергоефективна котельня у Софіївці – приклад цього», – розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Котельня у Софіївці працює уже рік. Її потужність – 1,6 МВт. Замість газу – пелети з соняшникового лушпиння. Гроші на будівництво надав інвестор.

«Раніше у селищі діяли дві газові котельні. Рахунки за опалення були захмарними. Коли старі котельні замінила одна енергоефективна, ми зекономили чималі кошти. Витрати на опалення соцоб’єктів зменшилися на 30%», – сказав голова Софіївської громади Петро Сегедій.

У котельні – два котли. Їх обслуговують четверо операторів і майстер.

«Обидва котли працюють одночасно. Слідкують за ними позмінно – у котельні завжди перебуває майстер і один оператор», – пояснив майстер Михайло Герець.

Котельня отоплює майже всі соціальні об’єкти: ліцей, будинок творчості, селищну раду, два дитячі садочки, медичні установи, гуртожиток, опорну школу.

«Діти в школі можуть ходити в футболках і навіть шортах. Коли на вулиці холодно, в будівлі – тепло. Хоча ще рік тому в деяких класах температура була і 16, і 14 градусів», – розказала директор софіївської школи Римма Тиркба.

Найдужче «потеплінню» радіють учні.

«У нас раніше було дуже холодно – сиділи в класах у курточках. Зараз стало настільки жарко, що відкриваємо вікна навіть узимку», – ділиться враженнями учень 9 класу Ярослав Вакаренко.

Нині на Дніпропетровщині працюють понад сто сучасних твердопаливних котелень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...