App Store Google Play

Вакарчук закликав президента та депутатів ухвалити Виборчу реформу

07.02.2019 09:40
Вакарчук закликав президента та депутатів ухвалити Виборчу реформу

Ухвалити закон №3112-1 до виборів президента. Зробити так, щоб вибори до парламенту восени 2019 року пройшли за новою системою відкритих виборчих списків. З таким закликом звернувся Святослав Вакарчук до президента Петра Порошенка та народних обранців у своїй статті для "Української правди", передає Дніпроград.

Співак наголошує, що в політиків є шанс виконати історичну місію – створити і застосувати антидоти, завдяки яким стара токсична політична культура буде знешкоджена.

Одним з таких антидотів у сучасній українській політиці може і має стати новий Виборчий кодекс.

По-перше, це стане потужним ударом по корупції. Підкуповувати виборців, "засівати" гречкою чи застосовувати адміністративний ресурс стане значно важче.

По-друге, це зменшує ймовірність зради інтересів виборців депутатами.Кандидати більше не зможуть вигравати вибори як "незалежні", а потім приєднуватись до фракції партії, виконувати програму якої вони своїм виборцям не обіцяли.

Найголовніше те, що така  система дає найбільше шансів потрапити в парламент політикам нової якості.

"У них немає великих ресурсів, але є чесне ім'я, професіоналізм, чітка ідеологія та залізні принципи". – вважає Вакарчук.

Сьогодні у Верховній Раді за №3112-1 знаходиться зареєстрований проект Виборчого кодексу України. Цей законопроект вже проголосований у першому читанні й майже готовий до голосування в цілому.

Суть цієї системи наступна:

  • Мажоритарка скасовується як така.
  • Замість 225 "мажоритарних" округів формуються 27 регіональних, межі яких переважно збігаються з межами областей.
  • Висувати кандидатів мають право тільки партії.
  • Для участі у виборах партія формує загальнонаціональний список і обов'язково розподіляє всіх кандидатів з нього по регіональних списках.  При цьому один кандидат може бути включений тільки в один регіональний список.
  • У кожному регіоні партія має висунути мінімум 5 кандидатів.
  • Виборець, прийшовши на дільницю, отримує бюлетень, в якому голосує як за номер партії, так і окремо за кандидата, якого підтримує найбільше.
  • До парламенту проходять кандидати від тих партій, які подолали прохідний бар'єр сумарно по всій країні.

"Зробіть те, що обіцяли!" – наголошує Вакарчук у своєму зверненні до президента та депутатів Верховної Ради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...