App Store Google Play

Міські депутати vs ОСББ: черговий раунд

07.02.2019 10:00
Міські депутати vs ОСББ: черговий раунд

В Дніпровській міській раді, на жаль, вже стало традицією вигадувати різні перешкоди для ОСББ міста.

У вересні минулого року депутати одностайно проголосували за “Порядок передачі багатоквартирних будинків в управління інших суб`єктів господарювання, які є виконавцями послуги з управління багатоквартирним будинком”. Наслідком цієї “законотворчості” стало те, що протягом останніх вже 5-ти місяців новостворені ОСББ міста не можуть почати нормальне самоуправління своєю власністю.

Справа в тому, що за цим Порядком ОСББ для припинення відносин мають надати в КП «ЖИЛСЕРВІС-2» або КП «Житлове господарство Самарського району» (далі – КП) 13 незаконних та безглуздих документів, як-то: “підтвердження надання або надіслання управителем рекомендованим листом кожному співвласнику примірника договору про надання послуги з управління будинком”, “підтвердження наявності досвіду роботи з надання послуг у сфері житлово-комунального господарства”, “облік власників, співвласників, наймачів та орендарів житлових та нежитлових приміщень (в т.ч. інформаційні довідки з Держреєстру речових прав на нерухоме майно”), тощо.

Позаяк, ніхто цю макулатуру не подає, то КП продовжують нараховувати “квартплату”, а управління соцзахисту відмовляються компенсувати ОСББ субсидії під приводом неможливості подвійних нарахувань.

Після того, як ОСББ-спільнота здійняла галас, а доброчесні депутати на двох сесіях підряд підіймали питання про скасування цього рішення, міський голова пообіцяв, що на початку лютого з`явиться нова версія порядку, яка не буде дискримінувати ОСББ.

В часових термінах чиновники слово стримали, щоправда, дискримінація ОСББ лишилася, але в дещо пом`якшеній формі. На даний час для того, щоб ЖЕК “відпустив” ОСББ, останньому потрібно:

  1. надати попередньому «балансоутримувачу» підписаний акт розмежування газорозподільчої системи багатоквартирного будинку з газопостачальною компанією та укладений договір на обслуговування внутрішньобудинкових мереж газопостачання з організацію, що має відповідний дозвіл на виконання таких робіт;
  2. підтвердити наявність фахівця, що має дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки або надати балансоутримувачу будинку відповідний договір з організацією, що має такий дозвіл;
  3. надати балансоутримувачу будинку укладений договір з виконавцем послуг зі збирання, вивезення та утилізації твердих побутових відходів.

Спочатку ще й була вимога перекинути індивідуальні борги жителів перед КП на ОСББ, та автори вчасно зрозуміли, що вже зовсім перестаралися, і схаменулися.

Але, що візьмеш з чиновників департаменту житлового господарства міської ради, які все це вигадали? У них є специфічний інтерес, і вони в різний спосіб намагаються не допустити збільшення ОСББ в місті. Та й не несуть вони жодної відповідальності за маячню, яку пишуть.

А відповідальність, в тому числі і політичну перед своїми виборцями з ОСББ, несуть саме мер та міські депутати. В тому числі за прийняте рішення №95/35, яким був затверджений порядок «передачі» будинків ОСББ, і яке вже нашкодило декільком тисячам жителів Дніпра.

Ось депутати, які є членами комісії з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, і провели робочу нараду з обговорення змін до порядку, за участі інших активних депутатів з інших комісій та численних представників ОСББ.

В підсумку гарячої дискусії чітко виявилося дві протилежні позиції.

Першу, законну позицію наполегливо озвучували представники ОСББ та депутати Д.Хозін, О.Лигін, Ю.Акуленко, Д.Безуглий.  Ґрунтувалася вона лише на законі, та була підтверджена відповіддю з Мінрегіону на спеціальний запит з цього приводу:

  • багатоквартирний будинок є спільною сумісною власністю власників квартир та нежитлових приміщень, і ніхто не може перешкоджати їм в управлінні їх майном;
  • єдина дія, яку має здійснити ОСББ для розриву стосунків з КП - це повідомити КП про відмову від користування його послугами у зв’язку з прийняттям рішення на загальних зборах співвласників про самоуправління;
  • регулювання стосунків в цій ситуації не входить до компетенції органів місцевого самоврядування, і, за великим рахунком, є перевищенням повноважень депутатів;
  • якщо вже й приймати якийсь порядок, то він має бути чітко переписаний з законів та постанов уряду, в яких, до речі, йдеться про обов’язки попередніх управителів перед ОСББ, а не навпаки.

Друга позиція, протизаконна - це те, що порядок “передачі” будинків з управління КП в управління ОСББ з обов`язками об’єднання співвласників перед ЖЕКом все одно має бути. Прихильниками цієї думки були голова профільної комісії Р.Вишневецький та член комісії В. Ікол. Що думали решта присутніх депутатів (С.Барановський, А.Пилипенко) не було зрозуміло, бо активної участі в обговоренні вони не брали.

Адепти “дозвільної” системи для ОСББ аргументували свою позицію тим, що:

  • до них «часто» приходять жалітися жителі будинків ОСББ на те, що їх об’єднання було створене з фальсифікаціями, і порядок, нібито, дозволить цьому зарадити;
  • якщо ОСББ не надасть ЖЕКу документів із розмежування газових мереж, з експлуатації ліфта та з вивозу сміття, то зростає вірогідність нещасних випадків та засмічення подвір’я будинку, а з цими документами, “ЖЕК проконтролює”.

Звичайно, дещо дивно, що ЖЕК, від якого співвласники тікають в ОСББ, буде таким собі гарантом безпеки та порядку у будинку, але, найголовніше, що міська рада та її органи не мають права брати на себе питання компетенції державних органів та залазити у стосунки ОСББ з постачальниками комунальних послуг.

Щодо “скарг жителів на ОСББ”, то “в яблучко” була репліка одного з депутатів: “Якщо люди в шлюбі розлучаються, то давайте заборонимо їм одружуватися”).

 

В процесі обговорення прозвучало дві слушних пропозиції - створити робочу групу, у яку б ввійшли депутати з профільної та інших комісій, а також представники ОСББ, та відмінити рішення №95/35, яке затвердило цей скандальний порядок.

На жаль, голова комісії Р.Вишневецький не прийняв жодної з цих пропозицій, повідомивши, що комісія доопрацює проект рішення з урахуванням заперечень, які прозвучали на зборах, та проведе своє засідання з цього приводу 14 лютого. Щоправда, судячи з реплік головуючого, швидше за все зобов’язання ОСББ перед КП (навіть смішно це писати) залишаться, але будуть модифіковані. Та, навіть у пом’якшеному вигляді, вони знов будуть поза законом.

Чи дослухаються депутати до своїх виборців з ОСББ – покаже час та … мер, чи цар, бо насправді більшість депутатів сприймає себе боярами, “посаженими на кормление” (на теми) царем, а люди відповідно до їх сприйняття - це кріпосні. А хто ж так просто кріпосним з ОСББ волю дає?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...