App Store Google Play

Дніпропетровщина має одні з найвищих показників в Україні з впровадження інклюзивної освіти - Марина Порошенко

07.02.2019 10:20
Дніпропетровщина має одні з найвищих показників в Україні з впровадження інклюзивної освіти - Марина Порошенко

Повноцінне життя без бар’єрів. Унікальний шанс пізнати всі барви світу подарувала дітям з особливими освітніми потребами інклюзія. В різних куточках Дніпропетровщини за останні півтора роки створили майже сотню осередків для розвитку такої малечі. Сучасний інклюзивно-ресурсний центр облаштували і в Магдалинівському районі. Його відвідала голова Благодійного Фонду Порошенка, дружина Президента України Марина Порошенко, передає Дніпроград.

 «Дніпропетровщина має одні з найвищих показників в Україні з впровадження інклюзивної освіти. Це гарний приклад для інших областей. В регіоні вже працює 71 медіатека, 51 ресурсна кімната. Якщо два роки тому тут було лише чотири інклюзивні класи, зараз в регіоні вже 255 шкіл з інклюзією. Це світова сучасна практика, аби діти з особливими освітніми потребами відчували себе захищеними, соціалізованими, могли спілкуватися з однолітками та отримували послуги на зовсім новому рівні», – сказала голова Благодійного Фонду Порошенка, перша леді країни Марина Порошенко.

 Інклюзивно-ресурсний центр - у реконструйованій частині Магдалинівської опорної школи. Там - окремий вхід, ґанок із пандусом. У приміщенні продумано все до дрібниць, аби особлива малеча не відчувала жодних перешкод.

 «Для нас дуже важливо, аби доступ до якісної освіти мали всі без виключення маленькі мешканці Дніпропетровщини. Незалежно від населеного пункту, в якому вони проживають, – великому місті чи віддаленому селі, – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Наразі понад 800 дітлахів нашого регіону з особливими освітніми потребами навчаються у звичайних школах, можуть спілкуватися із однолітками і разом пізнавати нове. Це у чотири рази більше, ніж ще два роки тому. Для їхнього розвитку створюємо найсучасніші умови».

 Інклюзивно-ресурсний центр - порятунок для родин Магдалинівки та навколишніх сіл. Раніше дітлахів, які потребують допомоги вузькоспеціалізованих фахівців, доводилося возити до обласного центру. Тепер такі послуги можна отримати на місці.

Палають надією очі мешканки села Топчине Олени Штефан. У її доньки Соломії – дитячий церебральний параліч. Мати каже, раніше їздили до різних реабілітаційних центрів по всій Україні. Щомісяця вирушали до Дніпра – до фахівців, на фізкультуру та масаж.

«Ми навіть і не сподівалися, що в Магдалинівці з’явиться такий чудовий центр! Тепер не треба їхати в інші місця – всю необхідну допомогу фахівців донечка може отримати тут, – сказала Олена Штефан. – Дякуємо дуже тим людям, які зробили це для нас».

Із 5-річною Соломійкою в навчальній кімнаті займається психолог. Вони разом ліплять із пластиліну «хлопчика». Таке заняття допомагає дитині розвивати одночасно і моторику пальчиків, і мовлення, підкреслює фахівець. Заняття проводять за спеціальною партою. Там добре фіксуються всі частини тіла. Дитина привчається сидіти рівно, правильно ставити ніжки. Крихітці зручно і комфортно.

Соломійка не встигає притомитися – реабілітолог відводить її до зали лікувальної фізкультури. Там – яскраві мати, шведська стінка. Все – для рухів і активних вправ. Крихітку відразу зацікавила «жива» інтерактивна підлога. Різнокольорові «клавіші піаніно» приваблюють око і спонукають торкнутися їх ногою. Пересуваючись з однієї «клавіші» до іншої, Соломійка намагається «скласти» музику.

Поруч – кімнати психолога та дефектолога. Там фахівці проводять заняття з іншими дітьми.

«Щаслива працювати в таких гарних умовах. Здійснилася моя мрія: кабінет, ресурсна і навчальна кімнати оснащені всім необхідним. Телевізори, інтерактивні дошки, комп’ютери. Все – за вищим розрядом. А ще – безліч сучасної методичної літератури, роздаткового матеріалу», – розповіла психолог Юлія Топка.

В ресурсній кімнаті – все для відпочинку. Іграшки, м’які пуфи. Є і затишний куточок – невеличка кухня з їдальнею. Там особлива малеча набуває побутових навичок.

 «Добре, що для моєї доньки створили такі чудові умови, – поділилася мешканка Магдалинівки Олена Біліченко. – Тут так гарно, навіть іти звідси не хочеться! Дуже тепло, жодних протягів. Інтер’єр красивий. Нам дуже подобається».

 Нині на Дніпропетровщині – 30 інклюзивно-ресурсних центрів.

 «Створюємо сучасні інклюзивно-ресурсні центри в усіх опорних школах, які реконструюємо, – підкреслив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик. – У таких осередках висококваліфіковані фахівці допомагають особливій малечі соціалізуватися. Батькам більше не треба возити дітей на заняття до обласного центру. Всі умови для всебічного розвитку вони мають у себе в районі».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...