App Store Google Play

Чи врятує держава свого рятувальника?

07.02.2019 18:00
Чи врятує держава свого рятувальника?

Герой і рятувальник, людина, яка відбудовувала зруйновану інфраструктуру після запеклих боїв в Авдіївці, а також батько трьох дітей живе в скрутних умовах і не підпадає під жодну із соціальних програм на отримання житла.

Станіслав Богданович народився у Дніпрі. Коли батьки розлучилися, залишився з матір’ю і переїхав до села Межове. Нині має власну родину і професію рятувальника у Державній службі надзвичайних ситуацій. В кінці 2014 року, на початку 2015 за службою був направлений до Авдіївки ліквідувати наслідки обстрілів, відновлювати розбиті житлові домівки, адже місцеві служби не могли впоратися з тим жахом, що залишила війна.

Станіслав - людина скромна, і свою важку професію героїзмом не вважає. Хоча за власним зізнанням, надивився жахіть війни і її наслідків у Авдіївці й прилеглих селищах.

“Нас регулярно залучають до зони бойових дій відновлювати місцеву інфраструктуру. Там людей не вистачає, тому викликають нас допомагати відновлювати житлові будинки, перекривати дірки у даху”, - каже Станіслав.

Тож родина як на пороховій бочці, в будь-який момент чоловіка можуть призвати у “сіру зону”.

Проте попри статус учасника бойових дій і батька багатодітної сім’ї Станіслав Богданович живе в маленькому будиночку, який винаймає. У житлі, яке належить Станіславу, живе старенька мати, та й з трьома дітьми там розміститися неможливо. Старшій донечці Станіслава 11 років, середній - п’ять, а маленькому сину - лише рік.

Рятувальник хоче гідного життя для своїх діточок, але не знаходить можливостей. Дружина доглядає малюків і працювати не в змозі, тож коштів на придбання нового житла родина не має. Програма “соціальне житло” у селі Межове не діє, а у селищній раді рятувальника поставили в чергу на отримання житлової площі … 15 номером у списку.

Військовий звертався до всіх інстанцій, оббивав пороги селищної ради, дзвонив на гарячу лінію до Дніпропетровської облдержадміністрації, ходив до районної ради, та все марно.

“Звідусіль я чую відмову, мовляв, під соціальні програми попадають інваліди та переселенці, а коштів для компенсації на придбання житла у бюджеті селищної ради не передбачено”, - із розчаруванням ділиться надзвичайник.

Та здаватися багатодітний батько не збирається, продовжив пошуки варіантів, знайшов в інтернеті ГО ”Правозахисна група “СІЧ” і звернувся по допомогу.

“На жаль він не потрапляє під жодну програму. Для того, щоб отримати компенсацію за житло йому потрібно додатково до УБД мати або довідку ВПО, або бути інвалідом 1 чи 2 групи. Станіслав звернувся письмово до адміністрації Межівського району та селищної ради. Останні письмово відмовили. Тепер буде наша організація запит робити”, - коментує ситуацію юристка ПГ “СІЧ” Ксенія Оніщенко.

Правозахисники мають на меті домогтися виділення коштів з місцевого бюджету для придбання житла військовослужбовцю.

“Більш того, у нас є позитивні результати в аналогічній ситуації - коли АТОвцю виділили гроші з місцевого та районного бюджету й придбали житло. Програма соціального житла, яка діє у місті не розповсюджується на всю область. Якщо з'явитися якась програма в Дніпрі наприклад, яка дозволить таким чином отримати житло, то це добре. Але це тільки на обласному рівні. А на державному рівні немає такого закону”, - додає Ксенія Онищенко.

Залишається сподіватися, що колись настане справедливість і гідна людина зможе отримати гідні умови проживання.

"Нам своє робити - рятувати життя і гасити пожежі. А держава, сподіваюся, не забуде!", - впевнений працівник Державної служби надзвичайних ситуацій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...