App Store Google Play

Співвласники багатоквартирних будинків зіткнулися із проблемою відведення земельних ділянок

05.02.2019 16:40
Співвласники багатоквартирних будинків зіткнулися із проблемою відведення земельних ділянок

У 2015 році в Україні прийняли Закон щодо відведення земельних ділянок, на яких розташовані ОСББ. Утім, Кабінет міністрів досі не розробив алгоритм дій, який би допомагав співвласникам отримати ту прибудинкову територію, на якій їхні будівлі знаходяться. Через це об'єднання стикаються з деякими проблемами у відведенні земельних ділянок. Про це сьогодні, 5 лютого, під час прес-конференції у медіа-холдингу «Відкритий» повідомив адвокат Михайло Рачук, передає Дніпроград.

За його словами, перше, що мають зробити співвласники - звернутись до органів місцевого самоврядування. Зокрема, подати до міського голови відповідне клопотанням, форму якого можна знайти в інтернеті. Проте навіть на цьому етапі співвласники можуть стикнутися із черговою проблемою, адже перелік, який необхідно долучити до клопотання не вичерпний.

"Перелік є невичерпним, бо для правильного формування ділянки необхідно додавати розрахунок нормативної території з урахуванням розташування поруч інших багатоквартирних будинків. Це ускладнює дане питання, оскільки територій таких будинків і території для їх обслуговування, часто межують з іншими", - зазначив адвокат Михайло Рачук.

Також він додав, що черговою однією проблемою, з якою стикаються співвласники - розробка технічної документації. Нині серед документів, які потрібно додати до клопотання - документи, що підтверджують право власності на об’єкт нерухомого майна, технічний паспорт, договори оренди, державний акт, витяг з державного реєстра. А ще - протокол загальних зборів кооперативу, на якому вирішили питання відведення земельної ділянки, та статутні документи об`єднання.

Крім того, присутня проблема фінансова.

"Приблизна сума варіюється у межах 30 тисяч гривень. Проте точну суму ніхто вам не скаже, адже вона залежить від багатьох чинників", - додала голова правління ОСББ "Житловий комплекс "Рубіновий", адвокат Ольга Погрібна.

Як зазначили адвокати, для вирішення проблеми Кабміністрів має розробити затверджений алгоритм дій отримання прибудинкових територій.

Раніше повідомлялося, що Філатов відмовився скасовувати рішення яке блокує створення ОСББ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...