App Store Google Play

Співвласники багатоквартирних будинків зіткнулися із проблемою відведення земельних ділянок

05.02.2019 16:40
Співвласники багатоквартирних будинків зіткнулися із проблемою відведення земельних ділянок

У 2015 році в Україні прийняли Закон щодо відведення земельних ділянок, на яких розташовані ОСББ. Утім, Кабінет міністрів досі не розробив алгоритм дій, який би допомагав співвласникам отримати ту прибудинкову територію, на якій їхні будівлі знаходяться. Через це об'єднання стикаються з деякими проблемами у відведенні земельних ділянок. Про це сьогодні, 5 лютого, під час прес-конференції у медіа-холдингу «Відкритий» повідомив адвокат Михайло Рачук, передає Дніпроград.

За його словами, перше, що мають зробити співвласники - звернутись до органів місцевого самоврядування. Зокрема, подати до міського голови відповідне клопотанням, форму якого можна знайти в інтернеті. Проте навіть на цьому етапі співвласники можуть стикнутися із черговою проблемою, адже перелік, який необхідно долучити до клопотання не вичерпний.

"Перелік є невичерпним, бо для правильного формування ділянки необхідно додавати розрахунок нормативної території з урахуванням розташування поруч інших багатоквартирних будинків. Це ускладнює дане питання, оскільки територій таких будинків і території для їх обслуговування, часто межують з іншими", - зазначив адвокат Михайло Рачук.

Також він додав, що черговою однією проблемою, з якою стикаються співвласники - розробка технічної документації. Нині серед документів, які потрібно додати до клопотання - документи, що підтверджують право власності на об’єкт нерухомого майна, технічний паспорт, договори оренди, державний акт, витяг з державного реєстра. А ще - протокол загальних зборів кооперативу, на якому вирішили питання відведення земельної ділянки, та статутні документи об`єднання.

Крім того, присутня проблема фінансова.

"Приблизна сума варіюється у межах 30 тисяч гривень. Проте точну суму ніхто вам не скаже, адже вона залежить від багатьох чинників", - додала голова правління ОСББ "Житловий комплекс "Рубіновий", адвокат Ольга Погрібна.

Як зазначили адвокати, для вирішення проблеми Кабміністрів має розробити затверджений алгоритм дій отримання прибудинкових територій.

Раніше повідомлялося, що Філатов відмовився скасовувати рішення яке блокує створення ОСББ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...