App Store Google Play

Співвласники багатоквартирних будинків зіткнулися із проблемою відведення земельних ділянок

05.02.2019 16:40
Співвласники багатоквартирних будинків зіткнулися із проблемою відведення земельних ділянок

У 2015 році в Україні прийняли Закон щодо відведення земельних ділянок, на яких розташовані ОСББ. Утім, Кабінет міністрів досі не розробив алгоритм дій, який би допомагав співвласникам отримати ту прибудинкову територію, на якій їхні будівлі знаходяться. Через це об'єднання стикаються з деякими проблемами у відведенні земельних ділянок. Про це сьогодні, 5 лютого, під час прес-конференції у медіа-холдингу «Відкритий» повідомив адвокат Михайло Рачук, передає Дніпроград.

За його словами, перше, що мають зробити співвласники - звернутись до органів місцевого самоврядування. Зокрема, подати до міського голови відповідне клопотанням, форму якого можна знайти в інтернеті. Проте навіть на цьому етапі співвласники можуть стикнутися із черговою проблемою, адже перелік, який необхідно долучити до клопотання не вичерпний.

"Перелік є невичерпним, бо для правильного формування ділянки необхідно додавати розрахунок нормативної території з урахуванням розташування поруч інших багатоквартирних будинків. Це ускладнює дане питання, оскільки територій таких будинків і території для їх обслуговування, часто межують з іншими", - зазначив адвокат Михайло Рачук.

Також він додав, що черговою однією проблемою, з якою стикаються співвласники - розробка технічної документації. Нині серед документів, які потрібно додати до клопотання - документи, що підтверджують право власності на об’єкт нерухомого майна, технічний паспорт, договори оренди, державний акт, витяг з державного реєстра. А ще - протокол загальних зборів кооперативу, на якому вирішили питання відведення земельної ділянки, та статутні документи об`єднання.

Крім того, присутня проблема фінансова.

"Приблизна сума варіюється у межах 30 тисяч гривень. Проте точну суму ніхто вам не скаже, адже вона залежить від багатьох чинників", - додала голова правління ОСББ "Житловий комплекс "Рубіновий", адвокат Ольга Погрібна.

Як зазначили адвокати, для вирішення проблеми Кабміністрів має розробити затверджений алгоритм дій отримання прибудинкових територій.

Раніше повідомлялося, що Філатов відмовився скасовувати рішення яке блокує створення ОСББ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...