App Store Google Play

СічеславськаТАК: мешканці Дніпропетровщини під Верховною Радою вимагають перейменувати область

5 Лютого 10:40
СічеславськаТАК: мешканці Дніпропетровщини під Верховною Радою вимагають перейменувати область

Сьогодні, 5 лютого, у день відкриття нової сесії Верховної Ради, мешканці Дніпропетровщини вийшли під стіни установи ВР на акцію із вимогою підтримати перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Козаки, активісти, історики, краєзнавці та небайдужі містяни - більше сотні дніпрян приїхали із Дніпропетровщини до Києва, аби довести, що перейменування Дніпропетровської області на Січеславську - громадська ініціатива.

"Нам потрібна національна назва, яка вказує на українську приналежність території. Січеславська - це відновлення національної пам‘яті та ідентичності нашого народу. Нам не потрібна нейтральна, безбарвна та безродна назва на кшталт Дніпровської", - зазначив Кирило Дороленко.

Мешканці області тримають в руках плакати "Нікопольщина за Січеславську", "Кривий Ріг за Січеславську", "Дніпро за Січеславську" та інші. Присутні також скандують "СічеславськаТАК", "Гідну назву краю п'яти Січей".

"Ми щиро вдячні тим депутатам, які проголосували за минулий проект закону щодо перейменування області на Січеславську, якому не вистачило всього 12 голосів, та сподіваємося на їх підтримку і цього разу. Сподіваємося, що політики розуміють наскільки принциповим є цей законопроект у питанні державотворення", - зазначив активіст Владислав Мельничук.

На сьогодні у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти. Один з них Петра Порошенка - щодо перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську (№9310). Другий - альтернативний, про перейменування області на Січеславську (№9310-1), авторами якого є 165 народних депутатів.

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...
Ярема ГАЛАЙДА

Коломойський стратив

Всі так зачепились за «громадянську війну» в інтерв‘ю Коломойського і забули, що він навіть винних назвав і причини тієї війни.А винні «оголтілі радикали», причиною ж є в...
В кожній країні столиця зазвичай виділяється поміж інших міст і селищ. Це може виражатися розвинутішими сферами бізнесу та туристичними принадами або ж просто зовнішнім виглядом. Париж – візитів...
Коротше, виріс я за совка. Коли він ґиґнув було межі 24 роки. Тож, школу, армію, перші курси «вишу» я пройшов ще за червоноперої влади.Тоді україномовних гнобили, як могли і хотіли. Глузув...