App Store Google Play

СічеславськаТАК: мешканці Дніпропетровщини під Верховною Радою вимагають перейменувати область

05.02.2019 10:40
СічеславськаТАК: мешканці Дніпропетровщини під Верховною Радою вимагають перейменувати область

Сьогодні, 5 лютого, у день відкриття нової сесії Верховної Ради, мешканці Дніпропетровщини вийшли під стіни установи ВР на акцію із вимогою підтримати перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Козаки, активісти, історики, краєзнавці та небайдужі містяни - більше сотні дніпрян приїхали із Дніпропетровщини до Києва, аби довести, що перейменування Дніпропетровської області на Січеславську - громадська ініціатива.

"Нам потрібна національна назва, яка вказує на українську приналежність території. Січеславська - це відновлення національної пам‘яті та ідентичності нашого народу. Нам не потрібна нейтральна, безбарвна та безродна назва на кшталт Дніпровської", - зазначив Кирило Дороленко.

Мешканці області тримають в руках плакати "Нікопольщина за Січеславську", "Кривий Ріг за Січеславську", "Дніпро за Січеславську" та інші. Присутні також скандують "СічеславськаТАК", "Гідну назву краю п'яти Січей".

"Ми щиро вдячні тим депутатам, які проголосували за минулий проект закону щодо перейменування області на Січеславську, якому не вистачило всього 12 голосів, та сподіваємося на їх підтримку і цього разу. Сподіваємося, що політики розуміють наскільки принциповим є цей законопроект у питанні державотворення", - зазначив активіст Владислав Мельничук.

На сьогодні у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти. Один з них Петра Порошенка - щодо перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську (№9310). Другий - альтернативний, про перейменування області на Січеславську (№9310-1), авторами якого є 165 народних депутатів.

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...