App Store Google Play

СічеславськаТАК: мешканці Дніпропетровщини під Верховною Радою вимагають перейменувати область

5 Лютого 10:40
СічеславськаТАК: мешканці Дніпропетровщини під Верховною Радою вимагають перейменувати область

Сьогодні, 5 лютого, у день відкриття нової сесії Верховної Ради, мешканці Дніпропетровщини вийшли під стіни установи ВР на акцію із вимогою підтримати перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Козаки, активісти, історики, краєзнавці та небайдужі містяни - більше сотні дніпрян приїхали із Дніпропетровщини до Києва, аби довести, що перейменування Дніпропетровської області на Січеславську - громадська ініціатива.

"Нам потрібна національна назва, яка вказує на українську приналежність території. Січеславська - це відновлення національної пам‘яті та ідентичності нашого народу. Нам не потрібна нейтральна, безбарвна та безродна назва на кшталт Дніпровської", - зазначив Кирило Дороленко.

Мешканці області тримають в руках плакати "Нікопольщина за Січеславську", "Кривий Ріг за Січеславську", "Дніпро за Січеславську" та інші. Присутні також скандують "СічеславськаТАК", "Гідну назву краю п'яти Січей".

"Ми щиро вдячні тим депутатам, які проголосували за минулий проект закону щодо перейменування області на Січеславську, якому не вистачило всього 12 голосів, та сподіваємося на їх підтримку і цього разу. Сподіваємося, що політики розуміють наскільки принциповим є цей законопроект у питанні державотворення", - зазначив активіст Владислав Мельничук.

На сьогодні у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти. Один з них Петра Порошенка - щодо перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську (№9310). Другий - альтернативний, про перейменування області на Січеславську (№9310-1), авторами якого є 165 народних депутатів.

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...