App Store Google Play

Російське око «Безпечного міста»: як перефарбовані окупанти шпигують за мешканцями Дніпропетровщини

5 Лютого 14:20
Російське око «Безпечного міста»: як перефарбовані окупанти шпигують за мешканцями Дніпропетровщини

Перефарбована ІТ-компанія з Російської Федерації масово перемагає у тендерах із встановлення програмного забезпечення для систем безпеки і відеоспостереження у багатьох містах України. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Hyser.

Протягом останніх років на український ринок стрімко увірвалася компанія AxxonSoft. Наразі обладнання для систем безпеки, розроблена компанією багатофункціональна програмна платформа «Інтелект» лежить в основі проектів «Безпечне місто», впроваджених більше ніж в 100 містах України та за кордоном. Зокрема, такі проекти вже активно впроваджуються на території Дніпропетровської області та самого Дніпра.

AxxonSoft по суті є російською компанією з українською реєстрацією. Відомо, що програмне забезпечення компанії знаходиться у переліку російських продуктів. Більш того, як свідчить єдиний реєстр російських програм для ЕВМ і бази даних Мінкомзв’язку Росії  «Программное обеспечение собственной разработки» пройшло державну реєстрацію Мінкомзв’язку Росії від 18.04.2016р. за №476.  А правовласником програмного продукту вказана російська комерційна організація ООО «Ай ти ви групп» з Москви, що займається розміщенням і обслуговуванням комплексної автоматизованої системи «Безпечне місто», яка не може працювати без погодження з ФСБ РФ.

Варто зазначити, що обладнання та програмне забезпечення цієї фірми наразі встановлено на об’єктах критичної інфраструктури та в органах державного управління.

Перший засновник ТОВ «Акксон софт», громадянин Російської Федерації Мурзін О.В. був раптово замінений 24.08.2012р., коли директором був призначений  Курінний Олександр Васильович, помічник одного з народних депутатів.

AxxonSoft вже потрапляла в поле зору активної частини суспільства. Ще в 2015 році «Акксон Софт» стала героєм скандальної історії у місті Дніпро. Громадськість в особі представників Антикорупційної правозахисної Ради обурилася з приводу спроб впровадження на ринок технологій Дніпра великої російської компанії, діяльність якої може бути спрямована на шпигунство шляхом розміщення засобів відеоспостереження на території України, в тому числі в державних, адміністративних, режимних будівлях і подальшу передачу інформації до ФСБ РФ. Тоді весь пакет документів з цього питання було передано представниками Антикорупційної правозахисної ради до правоохоронних органів.

Окрім цього, зазначена компанія встановлювала своє обладнання в Білій Церкві, де в поле зору систем відеоспостереження потрапляли й об’єкти військової інфраструктури.

Таким чином, наразі близько сотні українських міст знаходяться під пильним наглядом російського ока.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...