App Store Google Play

Російське око «Безпечного міста»: як перефарбовані окупанти шпигують за мешканцями Дніпропетровщини

5 Лютого 14:20
Російське око «Безпечного міста»: як перефарбовані окупанти шпигують за мешканцями Дніпропетровщини

Перефарбована ІТ-компанія з Російської Федерації масово перемагає у тендерах із встановлення програмного забезпечення для систем безпеки і відеоспостереження у багатьох містах України. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Hyser.

Протягом останніх років на український ринок стрімко увірвалася компанія AxxonSoft. Наразі обладнання для систем безпеки, розроблена компанією багатофункціональна програмна платформа «Інтелект» лежить в основі проектів «Безпечне місто», впроваджених більше ніж в 100 містах України та за кордоном. Зокрема, такі проекти вже активно впроваджуються на території Дніпропетровської області та самого Дніпра.

AxxonSoft по суті є російською компанією з українською реєстрацією. Відомо, що програмне забезпечення компанії знаходиться у переліку російських продуктів. Більш того, як свідчить єдиний реєстр російських програм для ЕВМ і бази даних Мінкомзв’язку Росії  «Программное обеспечение собственной разработки» пройшло державну реєстрацію Мінкомзв’язку Росії від 18.04.2016р. за №476.  А правовласником програмного продукту вказана російська комерційна організація ООО «Ай ти ви групп» з Москви, що займається розміщенням і обслуговуванням комплексної автоматизованої системи «Безпечне місто», яка не може працювати без погодження з ФСБ РФ.

Варто зазначити, що обладнання та програмне забезпечення цієї фірми наразі встановлено на об’єктах критичної інфраструктури та в органах державного управління.

Перший засновник ТОВ «Акксон софт», громадянин Російської Федерації Мурзін О.В. був раптово замінений 24.08.2012р., коли директором був призначений  Курінний Олександр Васильович, помічник одного з народних депутатів.

AxxonSoft вже потрапляла в поле зору активної частини суспільства. Ще в 2015 році «Акксон Софт» стала героєм скандальної історії у місті Дніпро. Громадськість в особі представників Антикорупційної правозахисної Ради обурилася з приводу спроб впровадження на ринок технологій Дніпра великої російської компанії, діяльність якої може бути спрямована на шпигунство шляхом розміщення засобів відеоспостереження на території України, в тому числі в державних, адміністративних, режимних будівлях і подальшу передачу інформації до ФСБ РФ. Тоді весь пакет документів з цього питання було передано представниками Антикорупційної правозахисної ради до правоохоронних органів.

Окрім цього, зазначена компанія встановлювала своє обладнання в Білій Церкві, де в поле зору систем відеоспостереження потрапляли й об’єкти військової інфраструктури.

Таким чином, наразі близько сотні українських міст знаходяться під пильним наглядом російського ока.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...